Plugins - Quiz Maker - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (1899 entries)

en: If this option is enabled the quiz background image will not be displayed during the quiz.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, sınav arka plan görüntüsü sınav sırasında görüntülenmeyecektir.

en: Hide background image during the quiz
tr: Sınav sırasında arka plan görüntüsünü gizle

en: Define the space between the letters of the admin note text in pixels. Note: The default value for this option is 0.
tr: Yönetici notu metninin harfleri arasındaki boşluğu piksel cinsinden tanımlayın. Not: Bu seçenek için varsayılan değer 0'dır.

en: Letter spacing
tr: Harf aralığı

en: Choose the line position for the Wrong answer on the front end. Note: It is set as None by default.
tr: Ön uçtaki Yanlış yanıt için satır konumunu seçin. Not: Varsayılan olarak Yok olarak ayarlanmıştır.

en: Choose the line position for the Right answer on the front end. Note: It is set as None by default.
tr: Ön uçtaki Sağ yanıt için satır konumunu seçin. Not: Varsayılan olarak Yok olarak ayarlanmıştır.

en: Choose the line position for the Question Explanation on the front end. Note: It is set as None by default.
tr: Ön uçtaki Soru Açıklaması için satır konumunu seçin. Not: Varsayılan olarak Yok olarak ayarlanmıştır.

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Line through
tr: Hat üzerinden

en: Overline
tr: Üstü çizili

en: Choose the line position for the Note Text on the front end. Note: It is set as None by default.
tr: Ön uçtaki Not Metni için satır konumunu seçin. Not: Varsayılan olarak Yok olarak ayarlanmıştır.

en: Text decoration
tr: Metin biçimlendirme

en: If this option is enabled the backslashes will be removed from your questions' content. If you are using the MathJax-Latex plugin it is recommended to have this option disabled.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, ters eğik çizgiler sorularınızın içeriğinden kaldırılacaktır. MathJax-Latex eklentisini kullanıyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakmanız önerilir.

en: Enable strip slashes for question
tr: Soru için eğik çizgileri şeritlemeyi etkinleştir

en: Add tags to your questions. Tags are used for filtering questions to add to your quiz. You can choose as many tags as you want. To create tags, please go to Question categories > Tags > Add New.
tr: Sorularınıza etiketler ekleyin. Etiketler, testinize eklenecek soruları filtrelemek için kullanılır. İstediğiniz kadar etiket seçebilirsiniz. Etiket oluşturmak için lütfen Soru kategorileri > Etiketler > Yeni Ekle'ye gidin.

en: Wrong answer styles
tr: Yanlış cevap stilleri

en: Embed quiz
tr: Sınavı yerleştir

en: Timer per question
tr: Soru başına zamanlayıcı

en: Multilingual quiz
tr: Çok dilli sınav

en: Points system
tr: Puan sistemi

en: User frontend dashboard
tr: Kullanıcı ön uç gösterge paneli

en: Send reports & certificate
tr: Rapor ve sertifika gönderin

en: Personalized results
tr: Kişiselleştirilmiş sonuçlar

en: Add images & videos
tr: Görsel ve video ekleyin

en: Randomize questions & answers
tr: Soruları ve cevapları rastgele ayarlayın

en: Capture leads & contact info
tr: Potansiyel müşterileri ve iletişim bilgilerini yakalayın

en: Unlimited quizzes & attempts
tr: Sınırsız sınav ve deneme

en: ChatGPT integration
tr: ChatGPT entegrasyonu

en: Brevo integration
tr: Brevo entegrasyonu

en: Right answer styles
tr: Doğru cevap stilleri

en: See Pricing
tr: Fiyatlandırmaya Bakın

en: Watch video
tr: Videoyu izleyin

en: Question explanation styles
tr: Soru açıklama stilleri

en: Text transformation
tr: Metin dönüşümü

en: It will display the number of question categories displayed in the front end.
tr: Ara yüzde görüntülenen soru kategorilerinin sayısını gösterecektir.

en: Question cateogries count
tr: Soru kategorileri sayımı

en: Question Styles
tr: Soru Stilleri

en: New
tr: Yeni

en: Quiz Message Variables
tr: Test Mesaj Değişkenleri

en: Score Message Variables
tr: Puan Mesajı Değişkenleri

en: User Message Variables
tr: Kullanıcı Mesajı Değişkenleri

en: General Message Variables
tr: Genel Mesaj Değişkenleri

en: Coming Soon
tr: Çok yakında

en: And more and more is
tr: Ve gittikçe daha fazla

en: MyCred addon allows you to reward your users with certain points for taking the quizzes created by the Quiz Maker plugin.
tr: MyCred eklentisi, Quiz Maker eklentisi tarafından oluşturulan testleri çözen kullanıcılarınızı belirli puanlarla ödüllendirmenize olanak tanır.

en: To increase user engagement and site traffic, integrate GamiPress with the WordPress Quiz Maker plugin. Allow users to receive points from taking your quizzes.
tr: Kullanıcı etkileşimini ve site trafiğini artırmak için GamiPress'i WordPress Quiz Maker eklentisiyle entegre edin. Kullanıcıların testlerinizi çözerek puan almasına izin verin.

en: GamiPress integration Addon
tr: GamiPress entegrasyon uzantısı

en: MyCred integration Addon
tr: MyCred entegrasyon uzantısı

en: Amazing shortcodes for your Quiz Maker plugin. Allow your user to see their progress on the front page through statistics and charts.
tr: Quiz Maker eklentiniz için harika kısa kodlar. Kullanıcınızın ilerlemesini istatistikler ve grafikler aracılığıyla ön sayfada görmesine izin verin.

en: Extra Shortcodes Addon
tr: Ek Kısakodlar Uzantısı

en: Add popup quizzes you made with Quiz Maker plugin to your website. Generate leads and engage your visitors with this simple tool.
tr: Quiz Maker eklentisi ile hazırladığınız popup quizleri web sitenize ekleyin. Bu basit araçla potansiyel müşteriler oluşturun ve ziyaretçilerinizin ilgisini çekin.

en: Popup Quiz Addon
tr: Popup Quiz Eklentisi

en: Start Tracking your quiz visitors with the help of the Track User addon for Quiz Maker. This addon will provide you a proper behavioral data of your quiz users.
tr: Quiz Maker için Track User eklentisi yardımıyla test ziyaretçilerinizi izlemeye başlayın. Bu eklenti size test kullanıcılarınızın uygun davranışsal verilerini sağlayacaktır.

en: Track Users Addon
tr: Track Users Eklentisi

en: Use these amazing shortcodes for the Quiz Maker plugin and make your quizzes much more useful!
tr: Quiz Maker eklentisi için bu harika kısa kodları kullanın ve testlerinizi çok daha kullanışlı hale getirin!

en: User Dashboard Addon
tr: Kullanıcı Panosu Eklentisi

en: Make your life easier with Frontend statistics Addon. Get summarized information about your questions statistics of Quiz Maker plugin.
tr: Frontend istatistik eklentisi ile hayatınızı kolaylaştırın. Quiz Maker eklentisinin soru istatistikleriniz hakkında özet bilgi alın.

en: Frontend statistics Addon
tr: Frontend istatistik Eklentisi

en: ChatGPT Question Builder has something for everyone. Get the addon and create questions for any kind of topics in seconds. Keep up with the new trends of the AI world.
tr: ChatGPT Soru Oluşturucu'da herkes için bir şey var. Eklentiyi edinin ve her türlü konu için saniyeler içinde sorular oluşturun. Yapay zeka dünyasının yeni trendlerine ayak uydurun.

en: ChatGPT Integration Addon
tr: ChatGPT entegrasyon eklentisi

en: Using the Training Quiz addon, right after submitting the quiz, the users will be able to pass a quiz including the questions, which they have answered incorrectly. Provide your users with abilities to learn and practice the material using the Training Quiz addon.
tr: Training Quiz eklentisini kullanarak, sınavı gönderdikten hemen sonra, kullanıcılar yanlış cevapladıkları soruları içeren bir sınavı geçebilecekler. Training Quiz eklentisini kullanarak kullanıcılarınıza materyali öğrenme ve pratik yapma olanağı sağlayın.

en: Training Quiz Addon
tr: Training Quiz Eklentisi

en: Learn about the Selective addon for the Quiz Maker plugin. The addon is for choosing the number of questions the user wants to answer.
tr: Quiz Maker eklentisi için Selective eklentisi hakkında bilgi edinin. Bu eklenti, kullanıcının cevaplamak istediği soru sayısını seçmek içindir.

en: Category Selective Quiz Addon
tr: Kategori Seçici Sınav Eklentisi

en: Let the users see the list of your quizzes and take the one they like. Get the Advanced Display Quizzes Addon for Quiz Maker for a better experience!
tr: Kullanıcıların sınavlarınızın listesini görmesine ve beğendiklerini almasına izin verin. Daha iyi bir deneyim için Quiz Maker için Advanced Display Quizzes Eklentisi'ni edinin!

en: Advanced Display Quizzes Addon
tr: Advanced Display Quizzes Eklentisi

en: Please feel free to use our awesome addons!
tr: Lütfen harika eklentilerimizi kullanmaktan çekinmeyin!

en: Addons
tr: Eklentiler

en: The current user result ID.
tr: Geçerli kullanıcı sonuç IDsi.

en: User result ID
tr: Kullanıcı sonuç ID

en: Ask a question
tr: Bir soru sorun

en: Contact us
tr: Bize ulaşın

en: Make a Suggestion
tr: Bir Öneride Bulunun

en: If this option is activated, the correct answers will be in bold on the front-end.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, doğru yanıtlar arayüzde kalın olarak gösterilecektir.

en: You can get your API key from your %s Account. %s
tr: API anahtarınızı %s Hesabınızdan %s alabilirsiniz.

en: You can get your API key from your %s Account Extras menu. %s
tr: API anahtarınızı %s Hesap Ekstraları menünüzden %s alabilirsiniz.

en: After timer finished countdowning, quiz will be submitted automatically.
tr: Zamanlayıcı geri sayımı bitirdikten sonra, test otomatik olarak gönderilecektir.

en: Limited Time <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color-helloween' style='color:#b2ff00;'>30%</span> <span> SALE on</span><br><span style='' class='ays-quiz-helloween-bundle'><a href='https://ays-pro.com/wordpress/quiz-maker?utm_source=dashboard&utm_medium=quiz-free&utm_campaign=helloween-sale-banner' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color-helloween ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration-helloween' style='display:block; color:#b2ff00;margin-right:6px;'>Quiz Maker</a>
                                </span>
tr: Sınırlı Süre <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color-helloween' style='color:#b2ff00;'>30%</span> <span> İNDİRİMLİ</span><br><span style='' class='ays-quiz-helloween-bundle'><a href='https://ays-pro.com/wordpress/quiz-maker?utm_source=dashboard&utm_medium=quiz-free&utm_campaign=helloween-sale-banner' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color-helloween ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration-helloween' style='display:block; color:#b2ff00;margin-right:6px;'>Quiz Maker</a>
                                </span>

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Completion Actions
tr: Tamamlama Eylemleri

en: Specify how the text appears in all-uppercase or all-lowercase, or with each word capitalized.
tr: Metnin tümü büyük harf, tümü küçük harf ya da her kelimenin ilk harfi büyük harf olarak nasıl görüneceğini belirtin.

en: Admin note styles
tr: Yönetici notu stilleri

en: Your Quiz is Created!
tr: Testiniz Oluşturuldu!

en: Copy the generated shortcode and paste it into any post or page to display Quiz.
tr: Oluşturulan kısa kodu kopyalayın ve Testi görüntülemek için herhangi bir yazıya veya sayfaya yapıştırın.

en: Deleted user
tr: Silinmiş kullanıcı

en: Quiz image
tr: Test görüntüsü

en: Show User Phone
tr: Kullanıcı Telefonunu Göster

en: Done
tr: Bitti

en: Thumbs up, great!
tr: Harika, çok iyi!

en: Great!
tr: Harika!

en: edit quiz page
tr: test sayfasını düzenle

en: For more detailed configuration visit
tr: Daha ayrıntılı yapılandırma için şu adresi ziyaret edin

en: Great job
tr: Harika bir iş

en: Show User Name
tr: Kullanıcı Adını Göster

en: On desktop
tr: Masaüstünde

en: Show the quiz category description on the Quiz Start page.
tr: Test Başlangıç sayfasında test kategorisi açıklamasını gösterin.

en: After enabling this option, users can navigate through answers by pressing  the Tab key(forward) or the Shift+Tab shortcut(back), tick an answer by pressing the Space key, and move forward to the next question using the Enter key.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, kullanıcılar Tab tuşuna (ileri) veya Shift+Tab kısayoluna (geri) basarak yanıtlar arasında gezinebilir, Boşluk tuşuna basarak bir yanıtı işaretleyebilir ve Enter tuşunu kullanarak bir sonraki soruya geçebilir.

en: It will display the average rate of the Question Category as a bar chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Soru Kategorisinin ortalama oranını bir çubuk grafik olarak gösterecektir. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: The count of answered questions of the user displayed as a pie chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının cevapladığı soruların sayısı pasta grafik olarak görüntülenir. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: Detailed result of answered questions of the user displayed as a column chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının yanıtladığı soruların ayrıntılı sonucu sütun grafiği olarak görüntülenir. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: The score the user got for the quiz by question tags displayed as a bar chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının test için soru etiketlerine göre aldığı puan çubuk grafik olarak görüntülenir. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: The score of the quiz by a question categories which got the user displayed as a bar chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının çubuk grafik olarak görüntülenmesini sağlayan bir soru kategorisine göre testin puanı. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: The time which must spend the user to the quiz displayed as a bar chart. Note: This message variable will only work if Quiz Timer option is set, and will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının test için harcaması gereken süre çubuk grafik olarak görüntülenir. Not: Bu mesaj değişkeni yalnızca Quiz Timer seçeneği ayarlanmışsa çalışacak ve e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: The points of quiz which got the user displayed as a bar chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının aldığı sınav puanları çubuk grafik olarak görüntülenir. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: The score of quiz which got the user displayed as a bar chart. Note: This message variable will not work in the email fields.
tr: Kullanıcının aldığı sınav puanı çubuk grafik olarak görüntülenir. Not: Bu mesaj değişkeni e-posta alanlarında çalışmayacaktır.

en: Select
tr: Seçiniz

en: Select the language and voice for the text to speech option. Note: The list may vary depending on your browser.
tr: Metinden konuşmaya seçeneği için dili ve sesi seçin. Not: Liste tarayıcınıza bağlı olarak değişebilir.

en: Select language (voice)
tr: Dil seçme (ses)

en: Mega bundle
tr: Mega paket

en: Quiz Options
tr: Test Seçenekleri

en: The ID of the current user.
tr: Geçerli kullanıcının IDsi.

en: Lifetime Usage
tr: Ömür Boyu Kullanım

en: Personalize Result
tr: Sonucu Kişiselleştirin

en: Premium Support
tr: Premium Destek

en: 10+ Integrations
tr: 10+ Entegrasyon

en: Send Email & Certificate
tr: E-posta ve Sertifika Gönder

en: You've got %s quiz results!
tr: Sınav sonuçlarınız %s!

en: Enable this option and write your desired custom texts for buttons, instead of the default ones. Note: If this option is disabled, the Buttons Texts will be taken from the General Settings page > Buttons Texts tab.
tr: Bu seçeneği etkinleştirin ve düğmeler için varsayılan metinler yerine istediğiniz özel metinleri yazın. Not: Bu seçenek devre dışı bırakılırsa, Düğme Metinleri Genel Ayarlar sayfası > Düğme Metinleri sekmesinden alınacaktır.

en: Enable custom texts for buttons
tr: Düğmeler için özel metinleri etkinleştirin

en: The ID of the quiz.
tr: Testin IDsi.

en: Quiz ID
tr: Test ID

en: Enable this option and the case sensitive text option will be ticked for a new question by default.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, yeni bir soru için büyük/küçük harfe duyarlı metin seçeneği varsayılan olarak işaretlenecektir.

en: Enable case sensitive text for a new question
tr: Yeni bir soru için büyük/küçük harfe duyarlı metni etkinleştirin

en: %s category %s
tr: %s kategori %s

en: Are you sure you want to delete?
tr: Silmek istediğinizden emin misiniz?

en: %s Grid %s
tr: %s Izgara %s

en: %s List %s
tr: %s Liste %s

en: %s DESC %s
tr: %s AZALAN %s

en: %s ASC %s
tr: %s ARTAN %s

en: %s quiz %s
tr: %s test %s

en: %s By %s
tr: %s tarafından %s

en: Put this shortcode on a page to show the total count of questions.
tr: Toplam soru sayısını göstermek için bu kısa kodu bir sayfaya yerleştirin.

en: Show questions total count
tr: Soruların toplam sayısını göster

en: Button text
tr: Düğme metni

en: It will show the author nickname of the current quiz.
tr: Mevcut testin yazar takma adını gösterecektir.

en: Quiz Author Nickname
tr: Test Yazar Takma Adı

en: Please note that if the background color and the button text color are the same, the arrows will not be visible.
tr: Arka plan rengi ve düğme metin rengi aynıysa okların görünmeyeceğini lütfen unutmayın.

en: Enable this option and the Strip slashes for answers option will be ticked for a new question by default.
tr: Bu seçeneği etkinleştirin ve cevaplar için Ters eğik çizgileri kaldır seçeneği yeni bir soru için varsayılan olarak işaretlenmiş olacak.

en: Strip slashes for answers for a new question
tr: Yeni bir soru için cevaplardaki ters eğik çizgileri kaldır

en: Replace Your_Quiz_ID with the corresponding Quiz ID to show the Average Rate for the quiz.
tr: Testin Ortalama Oranını göstermek için Your_Quiz_ID öğesini ilgili Test IDsi ile değiştirin.

en: It will display the Question Category title and the description. Moreover, it displays in which percentage you match the particular Question Category Keyword. The message variable is designed to create Myers Personality Test. For instance, %%personality_result_by_question_ids_3,5,16,2%%.
tr: Soru Kategorisi başlığını ve açıklamasını görüntüleyecektir. Ayrıca, belirli Soru Kategorisi Anahtar Kelimesi ile yüzde kaç oranında eşleştiğinizi gösterir. Mesaj değişkeni Myers Kişilik Testi oluşturmak için tasarlanmıştır. Örneğin, %%personality_result_by_question_ids_3,5,16,2%%.

en: You can copy the shortcode and paste it into your desired page/post to display a chart based on keywords on the Front-end. Don't forget to change YOUR_QUIZ_ID with the corresponding Quiz ID.
tr: Kısa kodu kopyalayabilir ve Arayüzde anahtar kelimelere dayalı bir grafik görüntülemek için istediğiniz sayfaya / gönderiye yapıştırabilirsiniz. YOUR_QUIZ_ID’yi ilgili Test ID’si ile değiştirmeyi unutmayın.

en: Quiz intervals chart
tr: Test aralıkları tablosu

en: Note: If you leave the option empty,  the user will stay on the same page in case of a fail.
tr: Not: Seçeneği boş bırakırsanız, başarısızlık durumunda kullanıcı aynı sayfada kalacaktır.

en: The URL for redirecting after writing an incorrect email address or password.
tr: Yanlış bir e-posta adresi veya şifre yazıldıktan sonra yeniden yönlendirme için URL.

en: Custom login form link
tr: Özel giriş formu bağlantısı

en: Enable this option to redirect users to your desired Login Form in case of filling an incorrect email address or password.
tr: Yanlış bir e-posta adresi veya şifre doldurulması durumunda kullanıcıları istediğiniz Giriş Formuna yönlendirmek için bu seçeneği etkinleştirin.

en: Enable Login Form Custom Redirection
tr: Giriş Formu Özel Yeniden Yönlendirmesini Etkinleştir

en: Quiz Login Form Settings
tr: Test Giriş Formu Ayarları

en: Filters
tr: Filtreler

en: Clipboard
tr: Pano

en: File upload
tr: Dosya yükleme

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Add '%s' phrase at the end of the url.%s Use %s line in your code, by replacing the 'if_false' with a value that will be returned in case something goes wrong.
tr: URL’nin sonuna ‘%s’ ifadesini ekleyin. %s Kodunuzda, bir şeyler ters giderse döndürülecek değerle ‘if_false’ yerine geçecek şekilde %s satırını kullanın.

en: User who will have the permission to export the Quiz.
tr: Testi dışa aktarma iznine sahip olacak kullanıcı.

en: After ticking this option the Users field will be activated. You will be able to choose whom you want to give the permission to export the Quiz in the PDF file format. The Export to PDF button will be displayed on the front-end.
tr: Bu seçeneği işaretledikten sonra Kullanıcılar alanı aktif hale gelecektir. Testi PDF dosyası formatında dışa aktarma iznini kime vermek istediğinizi seçebileceksiniz. PDF’ye Aktar düğmesi arayüzde görüntülenecektir.

en: Allow exporting quizzes
tr: Sınavları dışa aktarmaya izin ver

en: Enable this option and an email will be sent to the quiz author every time when someone reports a question.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, birisi bir soruyu her bildirdiğinde test yazarına bir e-posta gönderilecektir.

en: Send email to author
tr: Yazara e-posta gönderin

en: Enable this option and the users can report questions from the Front-end, once they encounter any issues, errors, or inaccuracies.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde kullanıcılar herhangi bir sorun, hata veya yanlışlıkla karşılaştıklarında arayüzden sorularını bildirebilirler.

en: Enable question reporting
tr: Soru raporlamayı etkinleştirin

en: Enable this option, and the keyboard will not be focused when clicking on the Next button. The option refers to Text, Short_text, Date, Number, and Fill in the blank question types.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde İleri düğmesine tıklandığında klavye odaklanmayacaktır. Bu seçenek Metin, Kısa_metin, Tarih, Sayı ve Boşluk doldurma soru türlerini ifade eder.

en: Disable input focusing
tr: Giriş odaklamayı devre dışı bırak

en: Enable this option to allow listening to the questions being read aloud. Note this option can be used only for questions.
tr: Soruların yüksek sesle okunmasını dinlemeye izin vermek için bu seçeneği etkinleştirin. Bu seçeneğin sadece sorular için kullanılabileceğini unutmayın.

en: Enable text to speech
tr: Metinden konuşmaya özelliğini etkinleştirin

en: Enable question bookmarking for the navigation bar.
tr: Gezinti çubuğu için soru yer imini etkinleştirin.

en: Question marking
tr: Soru işaretleme

en: Custom
tr: Özel

en: Question Reports
tr: Soru Raporları

en: Reports
tr: Raporlar

en: Matching (PRO)
tr: Eşleştirme (PRO)

en: Fill in the blanks (PRO)
tr: Boşlukları doldurun (PRO)

en: Upgrade to Developer/Agency
tr: Geliştirici/Ajansa Yükseltme

en: We're sure that you'll love our Quiz Maker plugin, but, if for some reason, you're not
                        satisfied in the first 30 days of using our product, there is a money-back guarantee and
                        we'll issue a refund.
tr: Quiz Maker eklentimizi seveceğinizden eminiz, ancak herhangi bir nedenden dolayı
                        memnun kalmazsanız, ürünümüzü kullandıktan sonraki ilk 30 gün içinde para iade garantisi vardır ve
                        para iadesi yapacağız.

en: 30 day money back guarantee !!!
tr: 30 gün para iade garantisi !!!

en: (One-time payment)
tr: (Tek seferlik ödeme)

en: One-time payment
tr: Tek seferlik ödeme

en: 30 Day Money Back Guarantee
tr: 30 Gün Para İade Garantisi

en: Insert questions
tr: Soruları ekleyin

en: Specify where to display right/wrong answers. Note that the “Show correct answers” option should be enabled. In order to make this option work, you need to add the corresponding texts from the Edit page of the particular question.
tr: Doğru/yanlış cevapların nerede gösterileceğini belirtin. “Doğru cevapları göster” seçeneğinin etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Bu seçeneğin çalışmasını sağlamak için, ilgili sorunun Düzenle sayfasından ilgili metinleri eklemeniz gerekir.

en: Choose either the default symbol or your preferred text for the hint button. In order to make this option work, you need to add the corresponding texts from the Edit page of the particular question.
tr: İpucu düğmesi için varsayılan sembolü veya tercih ettiğiniz metni seçin. Bu seçeneğin çalışması için, ilgili sorunun Düzenle sayfasından ilgili metinleri eklemeniz gerekir.

en: Specify where to display questions explanation. Note that the “Show correct answers” option should be enabled. In order to make this option work, you need to add the corresponding texts from the Edit page of the particular question.
tr: Soru açıklamalarının nerede görüntüleneceğini belirtin. “Doğru cevapları göster” seçeneğinin etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Bu seçeneğin çalışmasını sağlamak için, ilgili sorunun Düzenle sayfasından ilgili metinleri eklemeniz gerekir.

en: Offer ends in:
tr: Teklif sona eriyor:

en: Watch Video
tr: Video İzle

en: Copy Code
tr: Kodu Kopyala

en: Copy the iframe and embed it on another/your website. Paste the iframe like HTML on your desired WP Editor. By this, the quiz will be opened on that particular page.
tr: Iframe’i kopyalayın ve başka bir web sitesine yerleştirin. iframe’i HTML gibi istediğiniz WP Editörüne yapıştırın. Bu sayede, test söz konusu sayfada açılacaktır.

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Button Settings
tr: Düğme Ayarları

en: Start Page
tr: Başlangıç Sayfası

en: Answer Settings
tr: Cevap Ayarları

en: Please Note
tr: Lütfen Dikkat

en: Primary
tr: Birincil

en: Note: If you notice, that the ordering is not being changed on the Front-end, then, most presumably, there is a cache problem for you. Please exclude the link, where the given quiz is located from the Cache plugin settings. Also, clear all the cache types (DB, plugin, browser). After clearing all the caches, check the case with either the Incognito mode or another browser/device.
tr: Not: Arayüzde sıralamanın değiştirilmediğini fark ederseniz, büyük olasılıkla sizin için bir önbellek sorunu vardır. Lütfen verilen testin bulunduğu bağlantıyı Önbellek eklentisi ayarlarından hariç tutun. Ayrıca, tüm önbellek türlerini (DB, eklenti, tarayıcı) temizleyin. Tüm önbellekleri temizledikten sonra, durumu Gizli mod veya başka bir tarayıcı/cihaz ile kontrol edin.

en: Your quiz is successfully deleted.
tr: Testiniz başarıyla silindi.

en: Your quiz is successfully duplicated.
tr: Testiniz başarıyla çoğaltıldı.

en: Your quiz is successfully saved.
tr: Testiniz başarıyla kaydedildi.

en: Your quiz is successfully created.
tr: Testiniz başarıyla oluşturuldu.

en: Show Rate
tr: Oranı Göster

en: Please note that this video will disappear once you created 4 quizzes.
tr: Lütfen bu videonun 4 sınav oluşturduğunuzda kaybolacağını unutmayın.

en: and paste it into your desired Page or Post.
tr: ve istediğiniz Sayfa veya Gönderiye yapıştırın.

en: To make your quiz live, copy shortcode
tr: Testinizi canlı hale getirmek için kısa kodu kopyalayın

en: Enable this option and the Hide question text on the front-end option will be ticked for a new question by default.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde arayüzdeki soru metnini gizle seçeneği varsayılan olarak yeni bir soru için işaretlenecektir.

en: The URL of the home page.
tr: Ana sayfanın URL’si.

en: Home page URL
tr: Ana sayfa URL’si

en: Show Score
tr: Skoru Göster

en: Put this shortcode on a page to show the total count of question categories.
tr: Soru kategorilerinin toplam sayısını göstermek için bu kısa kodu bir sayfaya yerleştirin.

en: Show question categories count
tr: Soru kategorilerinin sayısını göster

en: Upgrade
tr: Yükseltme

en: Show Duration
tr: Süreyi Göster

en: Put this shortcode on a page to show the total results count of all quizzes of all users.
tr: Tüm kullanıcıların tüm testlerinin toplam sonuç sayısını göstermek için bu kısa kodu bir sayfaya yerleştirin.

en: Show quizzes total results count
tr: Sınavların toplam sonuç sayısını göster

en: How to set Show Quiz Orders shortcode with WordPress Quiz Plugin
tr: WordPress Quiz Eklentisi ile Test Emirlerini Göster kısa kodu nasıl ayarlanır

en: Use this shortcode to assess the overall performance of the quiz.
tr: Testin genel performansını değerlendirmek için bu kısa kodu kullanın.

en: With this shortcode, you can display the %s sum of the points %s for both one quiz and several quizzes. There are two possible ways to sum the points: %s By All and By Best %s
tr: Bu kısa kodla, hem bir sınav hem de birkaç sınav için puanların %s toplamını %s görüntüleyebilirsiniz. Puanları toplamanın iki olası yolu vardır: %s Tümüne Göre ve En İyi %s’ye Göre

en: How to set the Display the sum of the quiz points shortcode with WordPress Quiz Plugin
tr: WordPress Quiz Eklentisi ile test puanlarının toplamını görüntüle kısa kodu nasıl ayarlanır

en: With %s random ordering %s, you can display your chosen amount of quizzes of all the quizzes you have created. With %s recent ordering %s, you can display your chosen amount of quizzes of your recently-created quizzes.
tr: %s Rastgele sıralama %s ile, oluşturduğunuz tüm kısa sınavlardan seçtiğiniz miktarda kısa sınav görüntüleyebilirsiniz. %s son sıralama %s ile, son oluşturduğunuz kısa sınavlardan seçtiğiniz miktarda kısa sınav görüntüleyebilirsiniz.

en: With the help of the Recent Quizzes Settings shortcode, you can display the %s recently created quizzes %s on the Front-end. The shortcode has two ordering options: %s By random or By recent. %s
tr: Son Sınav Ayarları kısa kodunun yardımıyla, arayüzde son oluşturulan %s sınavları %s görüntüleyebilirsiniz. Kısa kodun iki sıralama seçeneği vardır: %s Rastgele veya Sonuncuya göre. %s

en: How to set Recent Quizzes Settings shortcode with WordPress Quiz Plugin
tr: WordPress Quiz Eklentisi ile Son Testler Ayarları kısa kodu nasıl ayarlanır

en: So, the quiz takers can see what quizzes they passed and made a purchase for and the amount they paid at once.
tr: Böylece, test katılımcıları hangi testleri geçtiklerini, hangi testler için satın alma yaptıklarını ve ödedikleri tutarı tek seferde görebilirler.

en: Use this shortcode to display the %s payment history of the current user %s on the Front-end. The shortcode displays the Quiz Name, Payment Date, the Amount for the Quiz, and the Payment Type (PayPal or Stripe) Table Columns in one place.
tr: Geçerli %s kullanıcısının %s ödeme geçmişini arayüzde görüntülemek için bu kısa kodu kullanın. Kısa kod, Sınav Adı, Ödeme Tarihi, Sınav Tutarı ve Ödeme Türü (PayPal veya Stripe) Tablo Sütunlarını tek bir yerde görüntüler.

en: Moreover, the users will get the chance to %s download/export their results %s (in PDF file format) and %s Certificates %s right from the Front-end.
tr: Ayrıca, kullanıcılar %s sonuçlarını %s (PDF dosyası formatında) ve %s Sertifikalarını %s doğrudan arayüzden indirme/dışa aktarma şansına sahip olacaklar.

en: With the help of the WordPress Quiz plugin, you can display the current quiz taker's results history on the Front-end. By this, the users can understand what quizzes they passed and what score they got for each of those quizzes.
tr: WordPress Quiz eklentisinin yardımıyla, mevcut test katılımcısının sonuç geçmişini arayüzde görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar hangi sınavları geçtiklerini ve bu sınavların her biri için ne kadar puan aldıklarını anlayabilirler.

en: How to set User Page Settings Shortcode with WordPress Quiz Plugin
tr: WordPress Quiz Eklentisi ile Kullanıcı Sayfası Ayarları Kısa Kodu Nasıl Ayarlanır

en: Follow the steps mentioned in this step-by-step video tutorial to create your own Leaderboard.
tr: Kendi Lider Tablonuzu oluşturmak için bu adım adım eğitim videosunda belirtilen adımları izleyin.

en: How to set Leaderboards with WordPress Quiz Plugin
tr: WordPress Quiz Eklentisi ile Liderlik Tabloları Nasıl Ayarlanır

en: How to set the Most Popular Quiz shortcode - video
tr: En Popüler Test kısa kodu nasıl ayarlanır - video

en: How to set Question Categories shortcode - video
tr: Soru Kategorileri kısa kodu nasıl ayarlanır - video

en: How to set Quiz Categories shortcode - video
tr: Quiz Categories kısa kodu nasıl ayarlanır - video

en: How to set Display Quiz Bank Questions Shortcode - video
tr: Sınav Bankası Sorularını Göster Kısa Kodu nasıl ayarlanır - video

en: How to set Single Quiz Results Shortcode - video
tr: Tek Sınav Sonuçları Kısa Kodu nasıl ayarlanır - video

en: How to set All Results Settings Shortcode - video
tr: Tüm Sonuçlar Ayarları Kısa Kodu nasıl ayarlanır - video

en: The shortcode will help to %s boost user engagement %s and provide your website visitors with fresh and %s up-to-date content. %s
tr: Bu kısa kod, %s kullanıcı etkileşimini  artırmanıza %s ve web sitenizin ziyaretçilerine taze ve %s güncel içerik sağlamanıza yardımcı olacaktır. %s

en: Besides all these advanced features, you can %s collect data %s from quiz takers with the %s Custom Fields %s feature the plugin offers and increase your website traffic.
tr: Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanı sıra, eklentinin sunduğu %s Özel Alanlar %s özelliği ile test katılımcılarından %s veri toplayabilir %s ve web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz.

en: The Quiz Maker plugin gives you the opportunity to add %s advanced Leaderboards %s to your WordPress website. Having Leaderboards on the website helps you %s stimulate competition %s and %s motivate quiz takers %s to improve their skills.
tr: Quiz Maker eklentisi size WordPress web sitenize %s gelişmiş Lider Tabloları %s ekleme fırsatı sunar. Web sitenizde Liderlik Tabloları olması, %s rekabeti teşvik etmenize %s ve %s sınav katılımcılarını becerilerini geliştirmeleri için motive etmenize %s yardımcı olur.

en: By choosing the All mode, the shortcode will display the %s sum of all the user's points. %s By choosing the Best mode, the shortcode will display the %s sum of all the maximum points of the user. %s
tr: Tümü modu seçildiğinde, kısa kod kullanıcının tüm puanlarının %s toplamını görüntüler. %s En İyi modunu seçtiğinizde, kısa kod kullanıcının tüm maksimum puanlarının %s toplamını görüntüler. %s

en: With/without image
tr: Resimli/resimsiz

en: Without image
tr: Resim olmadan

en: With image
tr: Resim ile

en: Please note, that if you change the default texts, these words will not be translated with Translation plugins or the Poedit app.
tr: Varsayılan metinleri değiştirirseniz, bu kelimelerin Çeviri eklentileri veya Poedit uygulaması ile çevrilmeyeceğini lütfen unutmayın.

en: You can change the buttons' texts and write the words you prefer for them.
tr: Düğmelerin metinlerini değiştirebilir ve onlar için tercih ettiğiniz kelimeleri yazabilirsiniz.

en: Enable this option and the No Influence to score option will be ticked for a new question by default.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, varsayılan olarak yeni bir soru için Puana Etkisi Yok seçeneği işaretlenecektir.

en: Enable No influence to score for new question
tr: Yeni soru için puanlamada etki yok seçeneğini etkinleştirin

en: Show Start date
tr: Başlangıç Tarihini göster

en: Choose what Quiz information you want to be displayed. Tick on the needed options for making them visible in the detailed result. Note that the information will be available in the exported version. So, even if the option is hided, it will be displayed in the exported PDF and XLSX files.
tr: Hangi Quiz bilgilerinin görüntülenmesini istediğinizi seçin. Bunları ayrıntılı sonuçta görünür kılmak için gerekli seçenekleri işaretleyin. Bilgilerin dışa aktarılan sürümde mevcut olacağını unutmayın. Bu nedenle, seçenek gizlenmiş olsa bile, dışa aktarılan PDF ve XLSX dosyalarında görüntülenecektir.

en: Show User
tr: Kullanıcıyı Göster

en: Enable this option and the ordering for the question numbering will be by Category. By this, the question numbering will start from 1 for each category. Note: If you choose None for the Questions Numbering option, this feature will not work for you.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde soru numaralandırma sıralaması Kategoriye göre olacaktır. Bu sayede, soru numaralandırması her kategori için 1’den başlayacaktır. Not: Soru Numaralandırma seçeneği için Hiçbiri’ni seçerseniz, bu özellik sizin için çalışmayacaktır.

en: Enable questions numbering by category
tr: Kategoriye göre soru numaralandırmayı etkinleştirin

en: Shows the logged-in user's website. If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının web sitesini gösterir. Kullanıcı giriş yapmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show user website
tr: Kullanıcı web sitesini göster

en: Show User ID
tr: Kullanıcı IDsini Göster

en: Show User IP
tr: Kullanıcı IP’sini Göster

en: Choose what user information you want to be displayed. Tick on the needed options for making them visible in the detailed result. Note that the information will be available in the exported version. So, even if the option is hided, it will be displayed in the exported PDF and XLSX files.
tr: Hangi kullanıcı bilgilerinin görüntülenmesini istediğinizi seçin. Ayrıntılı sonuçta görünür kılmak için gerekli seçenekleri işaretleyin. Bilgilerin dışa aktarılan sürümde mevcut olacağını unutmayın. Dolayısıyla, seçenek gizlenmiş olsa bile, dışa aktarılan PDF ve XLSX dosyalarında görüntülenecektir.

en: Detailed Report Options
tr: Detaylı Rapor Seçenekleri

en: The user's website that was filled in their WordPress profile.
tr: Kullanıcının WordPress profilinde doldurduğu web sitesi.

en: Enable this option and the notifications will not be displayed in the Results menu.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde bildirimler Sonuçlar menüsünde görüntülenmeyecektir.

en: Disable Results menu item notification
tr: Sonuçlar menü öğesi bildirimini devre dışı bırakma

en: Enable this option and the notifications will not be displayed in the Quiz Maker menu.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde bildirimler Quiz Maker menüsünde görüntülenmeyecektir.

en: Disable Quiz maker menu item notification
tr: Quiz maker menü öğesi bildirimini devre dışı bırakma

en: Menu notifications
tr: Menü bildirimleri

en: It will display the average rate of the Question Category (for example: Copywriting: 2.7/5 ...).
tr: Soru Kategorisinin ortalama oranını gösterecektir (örneğin: Metin Yazarlığı: 2,7/5 …).

en: In this shortcode you can add your desired text and its translation. The translated version of the text will be displayed in the front-end. The languages must be written in the %sLanguage Code%s
tr: Bu kısa koda istediğiniz metni ve çevirisini ekleyebilirsiniz. Metnin çevrilmiş versiyonu ön uçta görüntülenecektir. Diller %sDil Kodu%s alanına yazılmalıdır

en: Write your desired text in any WordPress language. It will be translated in the front-end. The languages must be included in the ISO 639-1 Code column.
tr: İstediğiniz metni herhangi bir WordPress dilinde yazın. Arayüzde çevrilecektir. Diller ISO 639-1 Kod sütununa dahil edilmelidir.

en: Quiz multilanguage
tr: Çokdilli Test

en: Tick the checkbox to add a Start page to your Flashcards. You can customize the Start page and write your preferred texts in WP Editor.
tr: Flashcard’larınıza bir Başlangıç sayfası eklemek için onay kutusunu işaretleyin. Başlangıç sayfasını özelleştirebilir ve WP Editör’de tercih ettiğiniz metinleri yazabilirsiniz.

en: Introduction page
tr: Giriş sayfası

en: By enabling this option, you can display the user avatar on the Front-end. Note: The Name field (Information Form option) must be enabled so that this option can work for you. If the Name table column is disabled, but the User Avatar option is enabled, the avatar will not be displayed on the front end. The user avatar will be displayed next to the name of the user.
tr: Bu seçeneği etkinleştirerek, kullanıcı avatarını arayüzde görüntüleyebilirsiniz. Not: Bu seçeneğin sizin için çalışabilmesi için Ad alanı (Bilgi Formu seçeneği) etkinleştirilmelidir. Ad tablosu sütunu devre dışı bırakılır ancak Kullanıcı Avatarı seçeneği etkinleştirilirse, avatar arayüzde görüntülenmeyecektir. Kullanıcı avatarı, kullanıcının adının yanında görüntülenecektir.

en: Enable User Avatar
tr: Kullanıcı Avatarını Etkinleştir

en: Enable Keyboard Navigation
tr: Klavye Gezintisini Etkinleştir

en: Question Timer
tr: Soru Zamanlayıcı

en: Quiz Timer
tr: Test Zamanlayıcı

en: Embed code
tr: Yerleştirme kodu

en: The phone the user entered into information form
tr: Kullanıcının bilgi formuna girdiği telefon

en: User Phone
tr: Kullanıcı Telefonu

en: Choose the Font Size for the Message displayed for the note text( only for <p> tag ).
tr: Not metninde görüntülenen Mesaj için Yazı Tipi Boyutunu seçin (yalnızca <p> etiketi için).

en: Font size for the note text
tr: Not metni için yazı tipi boyutu

en: months
tr: ay

en: month
tr: ay

en: years
tr: yıl

en: year
tr: yıl

en: Question category duplicated.
tr: Soru kategorisi çoğaltıldı.

en: Quiz category duplicated.
tr: Test kategorisi çoğaltıldı.

en: Copy
tr: Kopyala

en: Anonymous feedback
tr: Anonim geri bildirim

en: By ticking this option, the users can choose to leave a rating anonymously.
tr: Bu seçeneği işaretleyerek, kullanıcılar anonim olarak bir derecelendirme bırakmayı seçebilirler.

en: Enable users' anonymous assessment
tr: Kullanıcıların anonim değerlendirmesine olanak sağlayın

en: If you enable this option, you can display the texts of the following options before the buttons: Message for the right/wrong answers, Question Explanation, and Show correct answers. Note: If the Show correct answers option is disabled, the messages will not be displayed.
tr: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, düğmelerden önce aşağıdaki seçeneklerin metinlerini görüntüleyebilirsiniz: Doğru/yanlış cevaplar için mesaj, Soru Açıklaması ve Doğru cevapları göster. Not: Doğru yanıtları göster seçeneği devre dışı bırakılırsa mesajlar görüntülenmez.

en: Display messages before the buttons
tr: Düğmelerden önce mesajları görüntüleme

en: Choose the Font Size for the Message displayed for the right answer( only for <p> tag ).
tr: Doğru cevap için görüntülenen Mesaj için Yazı Tipi Boyutunu seçin (sadece <p> etiketi için).

en: Font size for the right answer
tr: Doğru cevap için yazı tipi boyutu

en: Add question
tr: Soru ekle

en: After filtering you should choose the file format for exporting the results page. You have three variants- %s CSV, XLSX, and JSON. %s
tr: Filtrelemeden sonra sonuçlar sayfasını dışa aktarmak için dosya biçimini seçmelisiniz. Üç seçeneğiniz vardır: %s CSV, XLSX ve JSON. %s

en: Here for filtering you have two more checkboxes- export only guest’s results or include guests who do not have any personal data. The choice is yours. Just choose the best variant for you.
tr: Burada filtreleme için iki onay kutunuz daha vardır - yalnızca misafir sonuçlarını dışa aktarın veya herhangi bir kişisel verisi olmayan misafirleri dahil edin. Seçim sizin. Sadece sizin için en iyi varyantı seçin.

en: You also have an opportunity to filter whose results and what quiz results you want to export. Filter %s by Users, Quizzes, by both Users and Quizzes, %s and also select the period by choosing the date.
tr: Ayrıca, kimin sonuçlarını ve hangi sınav sonuçlarını dışa aktarmak istediğinizi filtreleme fırsatınız da vardır. Kullanıcılar, Testler, hem Kullanıcılar hem de Testler bazında %s filtreleyin, %s ayrıca tarihi seçerek dönemi de seçin.

en: The WordPress Quiz Maker plugin allows you to export the result pages easily.
tr: WordPress Quiz Maker eklentisi, sonuç sayfalarını kolayca dışa aktarmanıza olanak tanır.

en: Export Results
tr: Sonuçları Dışa Aktar

en: If this option is enabled, and the user tries to open the quiz in more than one tab simultaneously, the quiz will not be opened.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse ve kullanıcı testi aynı anda birden fazla sekmede açmaya çalışırsa, test açılmayacaktır.

en: The option works when the admin has enabled a limitation for the quiz and set the attempts count for it.
tr: Bu seçenek, yönetici test için bir sınırlamayı etkinleştirdiğinde ve deneme sayısını ayarladığında çalışır.

en: The %s Turn on extra security check %s option will help you to create a quiz that %s is not possible to cheat. %s
tr: %s Ek güvenlik kontrolünü aç %s seçeneği, hile yapılmasının %s mümkün olmadığı bir sınav oluşturmanıza yardımcı olacaktır. %s

en: Just type your text in the Admin Note field and save it on detailed reports easily.
tr: Metninizi Yönetici Notu alanına yazın ve ayrıntılı raporlara kolayca kaydedin.

en: This feature allows you %s to add additional information %s about each user on the detailed report page.
tr: Bu özellik, ayrıntılı rapor sayfasına her kullanıcı hakkında %s ek bilgi eklemenize %s olanak tanır.

en: The Admin Note feature of the WordPress quiz plugin is a great tool for %s customizing each detailed report. %s
tr: WordPress test eklentisinin Yönetici Notu özelliği, %s her ayrıntılı raporu özelleştirmek için %s harika bir araçtır.

en: Admin Note
tr: Yönetici Notu

en: So choose the variant that suits you and easily export the detailed report.
tr: Bu yüzden size uygun olan çeşidi seçin ve ayrıntılı raporu kolayca dışa aktarın.

en: You can export detailed reports whether as a %s PDF file %s or as an %s XLSX file. %s
tr: Ayrıntılı raporları %s PDF dosyası %s veya %s XLSX dosyası olarak %s dışa aktarabilirsiniz.

en: With the excellent plugin Quiz Maker, you can %s export a Detailed report of the Individual Result %s with just a few clicks.
tr: Mükemmel Quiz Maker eklentisi ile, sadece birkaç tıklamayla %s Bireysel Sonuçların Ayrıntılı bir raporunu dışa aktarabilirsiniz %s.

en: Export Individual Result
tr: Bireysel Sonucu Dışa Aktar

en: Install Plugin
tr: Eklenti Yükle

en: Not Installed
tr: Yüklü Değil

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Inactive
tr: Aktif değil

en: Active
tr: Aktif

en: Addon installed and activated.
tr: Eklenti yüklendi ve etkinleştirildi.

en: Plugin installed and activated.
tr: Eklenti yüklendi ve etkinleştirildi.

en: Plugin installed.
tr: Eklenti yüklendi.

en: Could not install the plugin. Please download and install it manually.
tr: Eklenti yüklenemedi. Lütfen manuel olarak indirin ve yükleyin.

en: There was an error while performing your request.
tr: İsteğinizi gerçekleştirirken bir hata oluştu.

en: Could not activate the addon. Please activate it on the Plugins page.
tr: Eklenti etkinleştirilemedi. Lütfen Eklentiler sayfasından etkinleştirin.

en: Could not activate the plugin. Please activate it on the Plugins page.
tr: Eklenti etkinleştirilemedi. Lütfen Eklentiler sayfasından etkinleştirin.

en: Addon activated.
tr: Eklenti etkinleştirildi.

en: Plugin activated.
tr: Eklenti etkinleştirildi.

en: Plugin activation is disabled for you on this site.
tr: Bu sitede eklenti aktivasyonu sizin için devre dışı bırakılmıştır.

en: Error
tr: Hata

en: Activated
tr: Etkinleştirilmiş

en: By enabling this option, the users can zoom the question images and open them in the large size on the Front-end.
tr: Bu seçeneği etkinleştirerek, kullanıcılar soru resimlerini yakınlaştırabilir ve arayüzde büyük boyutta açabilirler.

en: Question Image Zoom
tr: Soru Görüntü Yakınlaştırma

en: Also, you can %s fully customize %s the Email Message option, by inserting your desired %s message variables %s in the WP Editor from the %s General Settings %s page.
tr: Ayrıca, istediğiniz %s mesaj değişkenlerini %s %s Genel Ayarlar %s sayfasından WP Editörü’ne ekleyerek E-posta Mesajı seçeneğini %s tamamen özelleştirebilirsiniz%s.

en: By enabling this option, you can send a %s Certificate and results report %s to the admin. You can set a passing score so that the admin can receive the email only if the user has passed the minimum required score.
tr: Bu seçeneği etkinleştirerek, yöneticiye %s Sertifika ve sonuç raporu %s gönderebilirsiniz. Yöneticinin e-postayı yalnızca kullanıcı gerekli minimum puanı geçtiğinde alabilmesi için bir geçme puanı ayarlayabilirsiniz.

en: The Quiz Maker plugin gives the opportunity not only to send the email to the users after the quiz completion but also to %s the admin. %s
tr: Quiz Maker eklentisi, test tamamlandıktan sonra kullanıcılara e-posta göndermenin yanı sıra %s yöneticiye de %s gönderme fırsatı verir.

en: Also, set a passing score, so that the users who got the minimum required score can receive the Certificate.
tr: Ayrıca, gerekli minimum puanı alan kullanıcıların Sertifika alabilmesi için bir geçme puanı belirleyin.

en: By enabling this option, you can send fully customized Certificates to your users by inserting your preferred message variables into the %s Certificate title %s and the %s Certificate body %s options.
tr: Bu seçeneği etkinleştirerek, tercih ettiğiniz mesaj değişkenlerini %s Sertifika başlığı %s ve %s Sertifika içeriği %s seçeneklerine ekleyerek kullanıcılarınıza tamamen özelleştirilmiş Sertifikalar gönderebilirsiniz.

en: If you want to create an online exam and send a certificate to the users after the quiz completion, then, you can make use of the Send Certificate to user option.
tr: Çevrimiçi bir sınav oluşturmak ve sınav tamamlandıktan sonra kullanıcılara bir sertifika göndermek istiyorsanız, Kullanıcıya Sertifika Gönder seçeneğini kullanabilirsiniz.

en: Assign message to each keyword
tr: Her bir anahtar kelimeye mesaj atayın

en: By using this feature, you can display what percentage of which personality traits the particular user has.
tr: Bu özelliği kullanarak, belirli bir kullanıcının hangi kişilik özelliklerinin yüzde kaçına sahip olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

en: You need to configure the %s Keyword texts %s accordingly. Note: The %s Apply points to keywords %s option appears and works only in case you chose the %s By Keywords %s method of calculation.
tr: %s Anahtar kelime metinlerini %s buna göre yapılandırmanız gerekmektedir. Not: %s Anahtar kelimelere puan uygula %s seçeneği, yalnızca hesaplama yöntemi olarak %s Anahtar Kelimelere Göre %s seçildiğinde görünür ve çalışır.

en: One of the %s best use cases %s of the feature is the %s Personality Trait quiz. %s
tr: Bu özelliğin %s en iyi kullanım örneklerinden %s biri %s Kişilik Özelliği sınavıdır. %s

en: Are you interested in showing the question results based on chosen keywords? If yes, then, you can use the Top Keywords functionality.
tr: Soru sonuçlarını seçilen anahtar kelimelere göre göstermekle ilgileniyor musunuz? Cevabınız evet ise, En İyi Anahtar Kelimeler işlevini kullanabilirsiniz.

en: Top Keywords
tr: En İyi Anahtar Kelimeler

en: Conditional Results
tr: Koşullu Sonuçlar

en: Chained Quiz
tr: Bağlanmış Testler

en: Popup Quiz
tr: Açılır Test

en: Frontend Request
tr: Arayüz İstek

en: Track Users
tr: Kullanıcıları Takip Et

en: User Dashboard
tr: Kullanıcı Paneli

en: Mailpoet integration
tr: Mailpoet entegrasyonu

en: MailerLite integration
tr: MailerLite entegrasyonu

en: Frontend Statistics
tr: Arayüz İstatistikleri

en: MyCred integration
tr: MyCred entegrasyonu

en: GamiPress integration
tr: GamiPress entegrasyonu

en: Agency
tr: Ajans

en: If you enable this option, the loading="lazy" attribute will be added to all the question and answer images, except of the first question and answer images. Note: The feature will not work for the Quiz image option. The default value for this option is set as "On".
tr: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, ilk soru ve cevap resimleri hariç tüm soru ve cevap resimlerine loading=“lazy” özelliği eklenecektir. Not: Bu özellik Test görüntüsü seçeneği için çalışmayacaktır. Bu seçenek için varsayılan değer “Açık” olarak ayarlanmıştır.

en: Enable lazy loading attribute for images
tr: Resimler için lazy loading özelliğini etkinleştirin

en: Try For Free
tr: Ücretsiz Deneyin

en: Visualize your data with a Chart Builder
tr: Grafik Oluşturucu ile verilerinizi görselleştirin

en: New Integration
tr: Yeni Entegrasyon

en: To be sure that the users will share their email addresses with you, here we have a little hack for you! Activate the %s Hide Score option (Results Settings > Hide Score) %s and display the score only in the email message. Now, you are ready to generate leads, so start thinking about your email campaigns.
tr: Kullanıcıların e-posta adreslerini sizinle paylaşacaklarından emin olmak için burada sizin için küçük bir hile var! %s Puanı Gizle seçeneğini aktive edin (Sonuç Ayarları > Puanı Gizle) %s ve puanı yalnızca e-posta mesajında gösterin. Artık potansiyel müşteri oluşturmaya hazırsınız, bu yüzden e-posta kampanyalarınız hakkında düşünmeye başlayın.

en: Get in touch with the Quiz takers directly. %s Generate more leads %s and use their email address to send the quiz results and build relationships with your website visitors. Generate a Certificate for each user and send it to their email, so they can easily install and keep it.
tr: Sınavı alanlarla doğrudan iletişime geçin. %s Daha fazla potansiyel müşteri oluşturun %s ve test sonuçlarını göndermek ve web sitenizi ziyaret edenlerle ilişkiler kurmak için e-posta adreslerini kullanın. Her kullanıcı için bir Sertifika oluşturun ve bunu e-postalarına gönderin, böylece kolayca indirip saklayabilirler.

en: Send email to user
tr: Kullanıcıya e-posta gönderme

en: Write warning messages, redirect them to your desired URL and all this just in one feature.
tr: Uyarı mesajları yazın, onları istediğiniz URL’ye yönlendirin ve tüm bunlar tek bir özellikte.

en: You will be able to detect uses by IP addresses, WP User IDs, Browser Cookies and by both IP addresses and Cookies. Just write the attempts count and the users will not be able to pass the quiz for more than the count that you have set.
tr: IP adresleri, WP Kullanıcı ID’leri, Tarayıcı Çerezleri ve hem IP adresleri hem de Çerezler aracılığıyla kullanımları tespit edebileceksiniz. Yalnızca deneme sayısını yazın ve kullanıcılar belirlediğiniz sayıdan fazla deneyerek testi geçemeyecekler.

en: This can be a useful tool for running a fair and safe examination.
tr: Bu, adil ve güvenli bir sınav yürütmek için yararlı bir araç olabilir.

en: With the help of this option you can no longer struggle with getting multiple results from the same person, which will draw a false conclusion. Restrict the attempt of the same user by just activating the %s Maximum number of attempts option. %s
tr: Bu seçenek sayesinde artık aynı kişiden birden fazla sonuç almakla uğraşmayacaksınız, bu da yanlış bir sonuca yol açacaktır. Aynı kullanıcının denemesini sadece %s Maksimum deneme sayısı seçeneğini %s etkinleştirerek sınırlayın.

en: Maximum number of attempts
tr: Maksimum deneme sayısı

en: One of the best examples of the use case of the Intervals feature is a personality quiz, where you can show different personality types to the users.
tr: Aralıklar özelliğinin en iyi kullanım örneklerinden biri, kullanıcılara farklı kişilik tiplerini gösterebileceğiniz bir kişilik testidir.

en: You can choose either %s By percentage, By Points, or By Keywords %s as a method of calculation for the Intervals.
tr: Aralıklar için hesaplama yöntemi olarak %s Yüzdeye Göre, Puana Göre veya Anahtar Sözcüklere Göre %s seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

en: With the help of the Intervals feature you can display different specified results based on the Interval the user appeared in. Then, attach an image to each Interval.
tr: Aralıklar özelliğinin yardımıyla, kullanıcının göründüğü Aralığa bağlı olarak belirtilen farklı sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Ardından, her bir Aralığa bir resim ekleyin.

en: Intervals feature
tr: Aralıklar özelliği

en: You just need to configure the calculation system depending on the type of quiz you want to create.
tr: Oluşturmak istediğiniz sınav türüne bağlı olarak hesaplama sistemini yapılandırmanız yeterlidir.

en: The option gives you the possibility to choose the most appropriate calculation system for your quiz. You can set the calculation method either %s by Correctness or by Weight/Points. %s
tr: Bu seçenek, sınavınız için en uygun hesaplama sistemini seçme olanağı sunar. Hesaplama yöntemini %s Doğruluk veya Ağırlık/Puanlar %s üzerinden ayarlayabilirsiniz.

en: Calculate the score option
tr: Skoru hesapla seçeneği

en: After answering the question, the box will change its color by that making it easier for the user to see his/her progress.
tr: Soruyu yanıtladıktan sonra kutunun rengi değişecek ve böylece kullanıcının ilerlemesini görmesi kolaylaşacaktır.

en: Add a navigation bar at the top of your Quiz and allow the users to %s move into the questions easily. %s Give them to pass the hard questions and get back to it whenever they will have the answer.
tr: Sınavınızın üst kısmına bir gezinme çubuğu ekleyin ve kullanıcıların %s sorular arasında kolayca hareket etmesine izin verin. %s Zor soruları geçmelerine ve cevabı bulduklarında geri dönmelerine olanak tanıyın.

en: Navigation Bar
tr: Gezinti Çubuğu

en: The feature allows you to save time by exporting and importing already-created questions quickly and easily. You can download the example file formats (XLSX, CSV, JSON, Simple XLSX), add your questions/answers there, and import the file to the plugin. You just need to make sure that the file you are importing has the same structure as our example file.
tr: Bu özellik, zaten oluşturulmuş soruları hızlı ve kolay bir şekilde dışa aktararak ve içe aktararak zaman kazanmanızı sağlar. Örnek dosya formatlarını (XLSX, CSV, JSON, Basit XLSX) indirebilir, oraya sorularınızı/cevaplarınızı ekleyebilir ve dosyayı eklentiye aktarabilirsiniz. Yalnızca içe aktardığınız dosyanın yapısının örnek dosyamızla aynı olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

en: The feature allows you to save time by exporting and importing already-created questions quickly and easily. You can download the example file formats %s (XLSX, CSV, JSON, Simple XLSX)%s, add your questions/answers there, and import the file to the plugin. You just need to make sure that the file you are importing has the same structure as our example file.
tr: Bu özellik, zaten oluşturulmuş soruları hızlı ve kolay bir şekilde dışa aktararak ve içe aktararak zaman kazanmanızı sağlar. Örnek dosya formatlarını %s (XLSX, CSV, JSON, Basit XLSX) %s indirebilir, oraya sorularınızı/cevaplarınızı ekleyebilir ve dosyayı eklentiye aktarabilirsiniz. Yalnızca içe aktardığınız dosyanın yapısının örnek dosyamızla aynı olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

en: Export/import questions
tr: Soruları İçeri/Dışarı Aktar

en: Save as Default feature of Quiz
tr: Testin varsayılan özelliği olarak kaydet

en: Do you want to decide for yourself who can take your quiz? Access only selected users feature of the Quiz Maker plugin allows you to decide who can take your quiz swiftly. Just enable that feature and type in only the users' names %s who will have an access to your quiz. %s The ones whose names you don’t type, can’t take your quiz. So type in the message and inform them about it.
tr: Sınavınızı kimlerin alabileceğine kendiniz karar vermek ister misiniz? Sadece seçili kullanıcıların erişimine izin veren Quiz Maker eklentisinin özelliği, sınavınızı kimlerin hızla alabileceğine karar vermenizi sağlar. Bu özelliği etkinleştirin ve sadece %s sınavınıza erişimi olacak %s kullanıcıların isimlerini yazın. İsimlerini yazmadığınız kişiler sınavınızı alamaz. Bu nedenle mesajı yazın ve onları bu konuda bilgilendirin.

en: See Demo
tr: Demoyu Gör

en: Quiz Coupons can become a great motivation for your new audience. Give them a reason to try your product. Provide Quiz Coupons on the Results Page and %s increase sells in your website. %s Every time the users will receive unique codes that you will import into the plugin.
tr: Test Kuponları yeni kitleniz için büyük bir motivasyon kaynağı olabilir. Onlara ürününüzü denemeleri için bir sebep verin. Sonuçlar Sayfasında Test Kuponları sağlayın ve %s web sitenizdeki satışları artırın. %s Kullanıcılar her seferinde eklentiye aktaracağınız benzersiz kodlar alacaktır.

en: Quiz Coupon
tr: Kupon Testi

en: Custom Field
tr: Özel Alan

en: See Documentation
tr: Dökümantasyona Bakın

en: Custom Fields will allow you to create various fields with %s 8 available field types, %s including text, number, telephone. With just two simple steps, you can get any information you wish from the Quiz takers and add  %s GDPR %s checkbox as well. Get personal data, such as gender, country, age etc.
tr: Özel Alanlar, %s 8 mevcut alan türüyle %s çeşitli alanlar oluşturmanıza olanak tanır, bunlara metin, numara, telefon dahildir. Sadece iki basit adımla, testi yapanlardan istediğiniz bilgiyi alabilir ve %s GDPR %s onay kutusunu da ekleyebilirsiniz. Cinsiyet, ülke, yaş vb. gibi kişisel verileri alın.

en: Install Now !
tr: Şimdi Yükle!

en: The integration will allow you to create beautiful charts based on your quiz data and share them with your users.
tr: Entegrasyon, test verilerinize dayalı olarak güzel grafikler oluşturmanıza ve bunları kullanıcılarınızla paylaşmanıza olanak tanır.

en: New Integration with <span><a href='https://wordpress.org/plugins/chart-builder/' target='_blank' style='color:#98FBA6; text-decoration: underline;'>Chart Builder</a></span> plugin
tr: <span><a href='https://wordpress.org/plugins/chart-builder/' target='_blank' style='color:#98FBA6; text-decoration: underline;'>Chart Builder</a></span> eklentisiyle yeni entegrasyon

en: Do you want to create more than one quiz with the same options or style? The save as Default feature comes to help you, as it %s allows you to change default values while creating a new quiz. %s Just give new values to the option of a single quiz and click on the %s Save as default %s button. Your changes will be saved and you will avoid repeating the same steps for the other quizzes. Please note, that the changes refer to only the newly created quizzes and %s don't refer to the already created ones. %s
tr: Aynı seçenekler veya stil ile birden fazla sınav mı oluşturmak istiyorsunuz? Varsayılan olarak kaydet özelliği, %s yeni bir sınav oluştururken varsayılan değerleri değiştirmenize izin vererek %s size yardımcı olur. Tek bir sınavın seçeneğine yeni değerler verin ve %s Varsayılan olarak kaydet %s düğmesine tıklayın. Değişiklikleriniz kaydedilecek ve diğer sınavlar için aynı adımları tekrar etmekten kaçınmış olacaksınız. Lütfen, değişikliklerin yalnızca yeni oluşturulan sınavlara atıfta bulunduğunu ve %s zaten oluşturulmuş olanlara atıfta bulunmadığını %s unutmayın.

en: Choose the Font Size for the Message displayed for the wrong answer( only for <p> tag ).
tr: Yanlış cevap için görüntülenen Mesaj için Yazı Tipi Boyutunu seçin (yalnızca <p> etiketi için).

en: Font size for the wrong answer
tr: Yanlış cevap için yazı tipi boyutu

en: (Quiz + Survey + Poll)!
tr: (Test + Araştırma + Anket)!

en: Mega Bundle
tr: Mega Paket

en: 50%
tr: %50

en: Add the title of the question to make it easy for you to find it among the other questions. It will be visible only in the questions list table.
tr: Diğer sorular arasında bulmanızı kolaylaştırmak için sorunun başlığını ekleyin. Yalnızca soru listesi tablosunda görünür olacaktır.

en: Question title
tr: Soru başlığı

en: Enable reCAPTCHA
tr: reCAPTCHA’yı etkinleştirin

en: It will display the average score of the user.
tr: Kullanıcının ortalama puanını gösterecektir.

en: It will display the percentage of the chosen keyword from the maximum.For instance, %%user_keyword_percentage_A%%.
tr: Seçilen anahtar kelimenin maksimumdan yüzdesini gösterecektir. Örneğin, %%user_keyword_percentage_A%%.

en: It displays the maximum point of the keywords. For instance, %%max_point_keyword_A%%.
tr: Anahtar kelimelerin maksimum noktasını gösterir. Örneğin, %%max_point_keyword_A%%.

en: It will display the total count of the keyword. For instance, %%user_keyword_point_A%%.
tr: Anahtar kelimenin toplam sayısını gösterecektir. Örneğin, %%user_keyword_point_A%%.

en: You can copy the shortcode and insert it into any post or page and display the Quiz Name, Payment Date, Amount and Type
tr: Kısa kodu kopyalayıp herhangi bir gönderi veya sayfaya ekleyebilir ve Sınav Adı, Ödeme Tarihi, Tutarı ve Türünü görüntüleyebilirsiniz

en: Show Quiz Orders
tr: Test Sıralamalarını Göster

en:  It will display the sum of all the maximum points of the user.
tr:  Kullanıcının tüm maksimum puanlarının toplamını gösterecektir.

en: %s Best %s
tr: %s En iyi %s

en: It will display the sum of all the user's points.
tr: Kullanıcının tüm puanlarının toplamını gösterecektir.

en: %s All %s
tr: %s Tüm %s

en: Choose the way to sum the points. Example: mode="all".
tr: Noktaların toplanma şeklini seçin. Örnek: mode=“all”.

en: %s Mode %s
tr: %s Mod %s

en: Select the ID of the quiz. You can write more than one ID.
tr: Testin IDsini seçin. Birden fazla ID yazabilirsiniz.

en: Copy the following shortcode and paste into any post.  Insert the IDs of the Quizzes to receive the sum of the quiz points.
tr: Aşağıdaki kısa kodu kopyalayın ve herhangi bir gönderiye yapıştırın.  Test puanlarının toplamını almak için Testlerin IDlerini ekleyin.

en: Display the sum of the quiz points
tr: Test puanlarının toplamını görüntüleyin

en: Payment date
tr: Ödeme tarihi

en: Filter by tag
tr: Etikete göre filtrele

en: Filter by category
tr: Kategoriye göre filtrele

en: reCAPTCHA Settings
tr: reCAPTCHA Ayarları

en: Copy and Paste the link of the page where your quiz is displayed. This option is for easily detecting where your quiz is displayed.
tr: Testinizin görüntülendiği sayfanın bağlantısını kopyalayıp yapıştırın. Bu seçenek, testinizin nerede görüntülendiğini kolayca tespit etmek içindir.

en: Quiz Display Page URL
tr: Sınav Görüntüleme Sayfası URL’si

en: Postpay
tr: Sonradan ödeme

en: Prepay
tr: Ön ödeme

en: Postpay: The quiz taker will be able to see the results of his/her quiz only after doing a payment. That means that they could pass the quiz but would not be allowed to get results, emails, or certificates until they pay. Besides, if you set the payment type as Postpay the only payment term that will be available is Onetime payment․
tr: Sonradan ödeme: Sınav katılımcısı, sınavının sonuçlarını ancak ödeme yaptıktan sonra görebilecektir. Bu, sınavı geçebilecekleri ancak ödeme yapana kadar sonuçları, e-postaları veya sertifikaları alamayacakları anlamına gelir. Ayrıca, ödeme türünü Sonradan Ödeme olarak ayarlarsanız, kullanılabilecek tek ödeme vadesi Tek Seferlik ödemedir․

en: Prepay: The quiz taker will be allowed to pass the quiz only after paying.
tr: Ön ödeme: Sınav katılımcısının sadece ödeme yaptıktan sonra sınavı geçmesine izin verilecektir.

en: Select the time when the quiz taker will need to pay to pass the quiz:
tr: Sınav katılımcısının sınavı geçmek için ödeme yapması gereken zamanı seçin:

en: Payment Type
tr: Ödeme Tipi

en: Enable this option to inform the users the next question will be displayed after some seconds, like this 00:05. This option works with the Radio, Select, True/False question types and when the Next button is disabled for the quiz.
tr: Kullanıcılara bir sonraki sorunun 00:05 gibi birkaç saniye sonra görüntüleneceğini bildirmek için bu seçeneği etkinleştirin. Bu seçenek Radyo, Seçenek, Doğru/Yanlış soru türleriyle ve test için Sonraki düğmesi devre dışı bırakıldığında çalışır.

en: Waiting time
tr: Bekleme süresi

en: You need to set up reCAPTCHA in your Google account to generate the required keys and get them by %s Google's reCAPTCHA admin console %s.
tr: Gerekli anahtarları oluşturmak ve %s Google’ın reCAPTCHA yönetici konsolu %s tarafından almak için Google hesabınızda reCAPTCHA’yı ayarlamanız gerekir.

en: Dark
tr: Koyu

en: Light
tr: Açık

en: reCAPTCHA Theme
tr: reCAPTCHA Teması

en: e.g. en, de - Language used by reCAPTCHA. To get the code for your language click %s here %s
tr: ör. en, de - reCAPTCHA tarafından kullanılan dil. Dilinizin kodunu almak için %s buraya tıklayın %s

en: reCAPTCHA Language
tr: reCAPTCHA Dili

en: reCAPTCHA v2 Secret Key
tr: reCAPTCHA v2 Gizli Anahtar

en: reCAPTCHA v2 Site Key
tr: reCAPTCHA v2 Site Anahtarı

en: Spam protection
tr: Spam koruması

en: Select Tags
tr: Etiketleri Seçin

en: Time
tr: Zaman

en: Admin Email
tr: Yönetici E-postası

en: Quiz Author Email
tr: Test Yazarı E-posta

en: Quiz page link
tr: Test sayfası bağlantısı

en: Score by answered questions
tr: Cevaplanan sorulara göre puan

en: Unanswered questions count
tr: Cevaplanmamış sorular sayısı

en: Only wrong answers count
tr: Sadece yanlış cevaplar sayısı

en: Wrong answers count (skipped questions are included)
tr: Yanlış cevaplar sayısı (atlanmış sorular dahil)

en: Correct answers count
tr: Doğru cevaplar sayısı

en: Average score by the question category
tr: Soru kategorisine göre ortalama puan

en: Quiz time
tr: Test zamanı

en: User passed time
tr: Kullanıcı zaman geçirdi

en: Average Rate
tr: Ortalama Oran

en: User's IP Address
tr: Kullanıcının IP Adresi

en: Quiz Author
tr: Test Yazarı

en: Quiz creation date
tr: Test oluşturma tarihi

en: User's WordPress Roles
tr: Kullanıcının WordPress Rolleri

en: User's WordPress profile email
tr: Kullanıcının WordPress profil e-postası

en: User's Display Name
tr: Kullanıcının Görünen Adı

en: Results by question categories
tr: Soru kategorilerine göre sonuçlar

en: Current Date
tr: Güncel Tarih

en: User Email
tr: Kullanıcı E-postası

en: Insert your preferred message variable into the editor by clicking.
tr: Tercih ettiğiniz mesaj değişkenini tıklayarak düzenleyiciye ekleyin.

en: Message Variables
tr: Mesaj Değişkenleri

en: User's Nick Name
tr: Kullanıcının Takma Adı

en: User's Last Name
tr: Kullanıcının Soyadı

en: User's First Name
tr: Kullanıcının Adı

en: Searching...
tr: Aranıyor…

en: Please enter 1 or more characters
tr: Lütfen 1 veya daha fazla karakter girin

en: Select user
tr: Kullanıcı seçin

en: Choose the Font Size for the question explanation text( only for <p> tag ).
tr: Soru açıklama metni için Yazı Tipi Boyutunu seçin (yalnızca <p> etiketi için).

en: Font size for the question explanation
tr: Soru açıklaması için yazı tipi boyutu

en: If none of these guides help you, ask your question by contacting our %s support specialists %s and get a reply within a day.
tr: Bu kılavuzlardan hiçbiri size yardımcı olmazsa, %s destek uzmanlarımızla %s iletişime geçerek sorunuzu sorun ve bir gün içinde yanıt alın.

en: For more advanced needs, please take a look at our %s Quiz Maker plugin User Manual. %s
tr: Daha ileri düzey ihtiyaçlar için lütfen %s Quiz Maker eklentisi Kullanım Kılavuzumuza %s göz atın.

en: %s Yes! %s To enable it, please go to the %s Email/Certificate %s tab of the given quiz. There you will find the %s Send certificate to user %s option. After enabling the option, you need to configure the settings of it such as %s Certificate pass score, Title %s and %s Body. %s Moreover, you can choose the orientation of the certificate, add a %s Background image %s (for instance the logo of your company) and select your preferred frame.
tr: %s Evet! %s Bunu etkinleştirmek için, lütfen belirli sınavın %s E-posta/Sertifika %s sekmesine gidin. Orada %s Kullanıcıya sertifika gönder %s seçeneğini bulacaksınız. Seçeneği etkinleştirdikten sonra, %s Sertifika geçiş puanı, Başlık %s ve %s İçerik %s gibi ayarlarını yapılandırmanız gerekmektedir. Ayrıca, sertifikanın yönünü seçebilir, bir %s Arka plan resmi %s ekleyebilir (örneğin şirketinizin logosu) ve tercih ettiğiniz çerçeveyi seçebilirsiniz.

en: %s You will! %s To enable it, please go to the %s Email/Certificate %s tab of the given quiz. There you will find the %s Send mail to admin %s option. After enabling the option, the admin (and/or your provided additional email(s)) will receive an email notification about results at each time.
tr: %s Yapabilirsiniz! %s Bunu etkinleştirmek için, lütfen verilen sınavın %s E-posta/Sertifika %s sekmesine gidin. Orada %s Yöneticiye posta gönder %s seçeneğini bulacaksınız. Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, yönetici (ve/veya sağladığınız ek e-posta(lar)) her seferinde sonuçlar hakkında bir e-posta bildirimi alacaktır.

en: Copy the %s shortcode %s of the quiz and paste it into any post․
tr: Testin %s kısa kodunu %s kopyalayın ve herhangi bir gönderiye yapıştırın․

en: %s You are in a right place! %s You just need to enable the %s Information Form %s from the %s User Data %s tab of the given quiz, create your preferred %s custom fields %s in the %s Custom Fields (PRO) %s page from the plugin left navbar, and come up with a clear picture of who your quiz participants are, where they live, what their lifestyle and personality are like, etc.
tr: %s Doğru yerdesiniz! %s Yapmanız gereken sadece, belirli bir sınavın %s Kullanıcı Verisi %s sekmesinden %s Bilgi Formunu %s etkinleştirmek, eklentinin sol gezinme çubuğundaki %s Özel Alanlar (PRO) %s sayfasında tercih ettiğiniz %s özel alanları %s oluşturmak ve sınav katılımcılarınızın kim olduğuna, nerede yaşadıklarına, yaşam tarzlarının ve kişiliklerinin nasıl olduğuna dair net bir resme sahip olmaktır.

en: To do that, please go to the %s Limitation %s tab of the given quiz. The plugin suggests two methods to manage and detect the number of attempts from the same person. Those are %s by IP %s or %s by User ID.%s One of the awesome functionalities that the plugin suggests is the %s Only for logged-in users %s option, which gives access to the quiz to those, who are logged-in users on your website. This option will allow you to precisely target your quiz takers, and not receive unnecessary data from the guests. Moreover, with the help of the %s Generated passwords (PRO) %s option, you can give unique one-time access codes to each participant individually for accessing the quiz. You can use those access codes as promo codes, discounted codes, coupon codes, and so on.
tr: Bunu yapmak için, lütfen belirli bir sınavın %s Kısıtlama %s sekmesine gidin. Eklenti, aynı kişiden gelen deneme sayısını yönetmek ve tespit etmek için iki yöntem önermektedir. Bunlar %s IP ile %s veya %s Kullanıcı ID’si ile.%s Eklentinin sunduğu harika işlevlerden biri, yalnızca web sitenizde oturum açmış kullanıcılara sınav erişimi sağlayan %s Yalnızca oturum açmış kullanıcılar için %s seçeneğidir. Bu seçenek, sınav katılımcılarınızı kesin olarak hedeflemenize ve misafirlerden gereksiz veri almamanıza olanak tanır. Ayrıca, %s Oluşturulan şifreler (PRO) %s seçeneği ile her katılımcıya sınavı erişmek için benzersiz tek seferlik erişim kodları verebilirsiniz. Bu erişim kodlarını promosyon kodları, indirim kodları, kupon kodları vb. olarak kullanabilirsiniz.

en: To do that, please go to the %s Styles %s tab of the given quiz, which allows you to take full advantage of the various options it offers. The plugin provides 8 awesome ready-to-use themes. After choosing your preferred theme, you can customize it with 35+ style options to create appealing quizzes that people love to take, including %s main color, background image, right/wrong answer icons, progress bar, answer styles %s and etc. Moreover, you can use the %s Custom CSS %s written field to fully match the design of your website and brand.
tr: Bunu yapmak için, lütfen belirli bir sınavın %s Stiller %s sekmesine gidin, bu sizin sunulan çeşitli seçeneklerden tam olarak yararlanmanızı sağlar. Eklenti, kullanıma hazır 8 harika tema sunar. Tercih ettiğiniz temayı seçtikten sonra, %s ana renk, arka plan resmi, doğru/yanlış cevap ikonları, ilerleme çubuğu, cevap stilleri %s gibi 35+ stil seçeneği ile özelleştirerek insanların katılmaktan keyif aldığı çekici sınavlar oluşturabilirsiniz ve benzeri. Ayrıca, %s Özel CSS %s yazılı alanını kullanarak tasarımınızı web sitenizin ve markanızın tasarımıyla tam olarak eşleştirebilirsiniz.

en: Do you wonder how to create a Math Quiz with hard mathematical equations in WordPress? It is easier than you think. The Quiz Maker plugin itself does not have the functionality for adding math equations into questions. For adding %s math equations %s into the %s Quiz Maker plugin %s you can make use of several math equation plugins such as %s MathJax - LaTex plugin. %s For adding the math equations just install and activate the mentioned plugin. It is one of the easiest math plugins. With the help of it, you can add as many equations as you need, even if they include several symbols. In this %s demo, %s you can see a step-by-step tutorial on how to use MathJax. You have to be careful to use less-than signs, ampersands, and other HTML special characters within your math equations. %s For example, to add a squared symbol, you need to write down the following sign ^2. (do not forget to insert $ character to mark the beginning and ending).
tr: WordPress’te zor matematik denklemleri içeren bir Matematik Testi nasıl oluşturabileceğinizi merak ediyor musunuz? Düşündüğünüzden daha kolay. Quiz Maker eklentisi kendisi, sorulara matematik denklemleri eklemek için bir işlevselliğe sahip değildir. %s Matematik denklemlerini %s %s Quiz Maker eklentisine %s eklemek için %s MathJax - LaTex eklentisi %s gibi birkaç matematik denklemi eklentisinden yararlanabilirsiniz. Matematik denklemlerini eklemek için belirtilen eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin. En kolay matematik eklentilerinden biridir. Bu eklenti sayesinde, birkaç sembol içerseler bile ihtiyacınız olan kadar çok denklem ekleyebilirsiniz. Bu %s demoda, %s MathJax’ı nasıl kullanacağınıza dair adım adım bir rehber görebilirsiniz. Matematik denklemleriniz içinde küçüktür işaretleri, ampersandlar ve diğer HTML özel karakterlerini kullanırken dikkatli olmalısınız. %s Örneğin, kare simgesi eklemek için, şu işareti yazmanız gerekmektedir: ^2. (Başlangıcı ve bitişi belirtmek için $ karakterini eklemeyi unutmayın).

en: Then, go to the %s Quizzes %s page and build your first quiz by clicking on the %s Add New %s button,
tr: Ardından, %s Testler %s sayfasına gidin ve %s Yeni Ekle %s düğmesine tıklayarak ilk sınavınızı oluşturun,

en: Go to the %s Questions %s page and create %s new questions, %s
tr: %s Sorular %s sayfasına gidin ve %s yeni soru %s oluşturun

en: How to create a simple quiz in 4 steps with the help of the %s Quiz Maker %s
tr: %s Quiz Maker %s yardımıyla 4 adımda basit bir test nasıl oluşturulur

en: Dismiss ad
tr: Reklamları kaldır

en: Get Your Deal
tr: Fırsatı Yakala

en: Seconds
tr: Saniye

en: Minutes
tr: Dakika

en: Hours
tr: Saat

en: Days
tr: Gün

en: Sale
tr: İndirim

en: Limited Time
tr: Sınırlı Süre

en: Put this shortcode on a page to show the total count of quiz categories.
tr: Test kategorilerinin toplam sayısını göstermek için bu kısa kodu bir sayfaya yerleştirin.

en: Show quiz categories count
tr: Test kategorilerinin sayısını göster

en: By enabling this option, the backslashes will not be removed from your answers' content. It is recommended to have this option enabled, if you are using the MathJax-Latex plugin.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, ters eğik çizgiler yanıtlarınızın içeriğinden kaldırılmayacaktır. MathJax-Latex eklentisini kullanıyorsanız bu seçeneği etkinleştirmeniz önerilir.

en: Disable strip slashes for answers
tr: Yanıtlar için eğik çizgileri kaldırmayı devre dışı bırak

en: Put this shortcode on a page to show the total count of quizzes.
tr: Toplam test sayısını göstermek için bu kısa kodu bir sayfaya yerleştirin.

en: Show quizzes count
tr: Test sayısını göster

en: By disabling this option, the comment field will be hidden and you can only rate with stars. This option is enabled by default.
tr: Bu seçeneği devre dışı bıraktığınızda, yorum alanı gizlenir ve yalnızca yıldızlarla puan verebilirsiniz. Bu seçenek varsayılan olarak etkindir.

en: Enable Comment Field
tr: Yorum Alanını Etkinleştir

en: This feature is available only in PRO version
tr: Bu özellik yalnızca PRO sürümde mevcuttur

en: By enabling this option, the text written in the editor is displayed when the user writes a review for the quiz.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcı test için bir değerlendirme yazdığında düzenleyicide yazılan metin görüntülenir.

en: Thank you message
tr: Teşekkür mesajı

en: With/without description
tr: Açıklamalı/açıklamasız

en: Without description
tr: Açıklama olmadan

en: With description
tr: Açıklama ile birlikte

en: Behance profile or page link for showing after quiz finish.
tr: Test bittikten sonra göstermek için Behance profili veya sayfa bağlantısı.

en: Behance link
tr: Behance bağlantısı

en: Delete only review
tr: Yalnızca incelemeyi sil

en: With/without reviews
tr: İncelemeli/incelemesiz

en: Select Rate
tr: Oran Seçiniz

en: Without reviews
tr: İncelemeler olmadan

en: With reviews
tr: İncelemeler ile

en: Show
tr: Göster

en: If you enable this option, a toggle will be displayed by which you can show/hide the results of the quiz questions on the Front-end.
tr: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, Arayüzdeki test sorularının sonuçlarını gösterebileceğiniz/gizleyebileceğiniz bir seçenek görüntülenecektir.

en: Enable the Show/Hide toggle
tr: Göster/Gizle seçeneğini etkinleştirin

en: Display all reviews button
tr: Tüm yorumları göster düğmesi

en: If this option is enabled, the users can't send a feedback without writing a review.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, kullanıcılar bir inceleme yazmadan geri bildirim gönderemezler.

en: Make the review field required
tr: İnceleme alanını zorunlu hale getirin

en: You can add form custom fields from “Custom fields” page in Quiz Maker menu.  (text, textarea, checkbox, select, URL etc.)
tr: Quiz Maker menüsündeki “Özel alanlar” sayfasından form özel alanları ekleyebilirsiniz.  (metin, metin alanı, onay kutusu, seçim kutusu, URL vb.)

en: Allow more than one question per page
tr: Sayfa başına birden fazla soruya izin verin

en: The users can write an explanation for their answers.
tr: Kullanıcılar cevapları için bir açıklama yazabilirler.

en: Background image of the container. You can choose different images for different questions.
tr: Alanın arka plan görüntüsü. Farklı sorular için farklı görseller seçebilirsiniz.

en: Are you sure you want to delete question ?
tr: Soruyu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Write your custom placeholder for the Rating form.
tr: Derecelendirme formu için özel yer belirticinizi yazın.

en: Placeholder text
tr: Yer belirtici metin

en: Are you sure you want to redirect to another quiz? Note that the changes made in this quiz will not be saved.
tr: Başka bir teste yönlendirmek istediğinizden emin misiniz? Bu testte yapılan değişikliklerin kaydedilmeyeceğini unutmayın.

en: Shows the admin's email that was filled in their WordPress profile.
tr: Yöneticinin WordPress profilinde doldurulmuş olan e-postasını gösterir.

en: Limited Time <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color'>20%</span> SALE on <br><span><a href='https://ays-pro.com/wordpress/quiz-maker' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration' style='display:block;'>Quiz Maker Premium Versions</a></span>
tr: Sınırlı Süre <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color'>20%</span> İNDİRİMLİ <br><span><a href='https://ays-pro.com/wordpress/quiz-maker' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration' style='display:block;'>Quiz Maker Premium Versiyonu</a></span>

en: View Demo
tr: Demoyu Görüntüle

en: How to create a quiz in one minute?
tr: Bir dakika içinde nasıl test oluşturulur?

en: Create quiz with Quiz Maker plugin in One Minute
tr: Quiz Maker eklentisi ile Bir Dakikada test oluşturun

en: Learn How to Use Custom Fields in Quiz Maker
tr: Quiz Maker’da Özel Alanların Nasıl Kullanılacağını Öğrenin

en: Shows the current quiz author's email that was filled in their WordPress profile.
tr: Mevcut test yazarının WordPress profilinde doldurulmuş olan e-postasını gösterir.

en: Hide
tr: Gizle

en: Shows the current user's IP no matter whether they are a logged-in user or a guest. Please note, that this message variable will return empty, if 'Do not store IP addresses' is ticked from General Settings>General>Users IP addresses.
tr: Oturum açmış bir kullanıcı veya misafir olmasına bakılmaksızın mevcut kullanıcının IP’sini gösterir. Genel Ayarlar>Genel>Kullanıcı IP adresleri bölümünden ‘IP adreslerini kaydetme’ seçeneği işaretlenirse bu mesaj değişkeninin boş döneceğini lütfen unutmayın.

en: Quiz link
tr: Test bağlantısı

en: Prints the webpage link where the current quiz is posted.
tr: Geçerli testin yayınlandığı web sayfası bağlantısını yazdırır.

en: Quiz(s) unpublished.
tr: Test(ler) yayınlanmamış.

en: Quiz(s) published.
tr: Test(ler) yayınlandı.

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the read results count of the particular quiz. If there is no quiz available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDsini eklemeniz gerekir. Belirli bir testin okunan sonuç sayısını gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan bir test yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show quiz read results count
tr: Test okuma sonuçları sayısını göster

en: See All Videos
tr: Tüm Videoları Gör

en: How to create a Relationship Quiz on WordPress
tr: WordPress’te İlişki Testi Nasıl Oluşturulur

en: How to Create Product Recommendation Quiz for WooCommerce
tr: WooCommerce için Ürün Önerisi Testi Nasıl Oluşturulur

en: How to create Flashcards Quiz in WordPress
tr: WordPress’te Flashcards Testi nasıl oluşturulur

en: How to add Quiz Leaderboard in WordPress
tr: WordPress’te Test Liderlik Tablosu nasıl eklenir

en: How to create an Outcome Quiz in WordPress
tr: WordPress’te Sonuç Testi nasıl oluşturulur

en: How to create an Assessment Quiz for WordPress
tr: WordPress için Değerlendirme Testi nasıl oluşturulur

en: How to create Diet Quiz in WordPress
tr: WordPress’te Diyet Testi Nasıl Oluşturulur

en: How to create a Video Quiz in WordPress
tr: WordPress’te Video Testi nasıl oluşturulur

en: How to create Viral Quiz in WordPress | Detailed Guide 2022
tr: WordPress’te Viral Test Nasıl Oluşturulur | Detaylı Kılavuz 2022

en: Creating a Scored Quiz in WordPress | Quiz Plugin 2022
tr: WordPress’te Puanlanmış Test Oluşturma | Test Eklentisi 2022

en: Videos
tr: Videolar

en: Go To Blog
tr: Blog’a Git

en: How to create a relationship quiz in WP
tr: WP’de bir ilişki testi nasıl oluşturulur

en: How To Create Product Recommendation Quiz
tr: Ürün Önerisi Testi Nasıl Oluşturulur

en: How to create Online Flashcards in WordPress
tr: WordPress’te Online Flashcard’lar nasıl oluşturulur

en: How to add Leaderboard for your quiz on WordPress
tr: WordPress’te testiniz için Liderlik Tablosu nasıl eklenir

en: How To Make BuzzFeed Quizzes Using WordPress Plugin 2022
tr: WordPress Eklentisi 2022 Kullanarak BuzzFeed Testleri Nasıl Yapılır

en: How to create an Assessment Quiz in WordPress
tr: WordPress’te Değerlendirme Sınavı Nasıl Oluşturulur

en: How to create Diet quiz with WordPress
tr: WordPress ile Diyet testi nasıl oluşturulur

en: How to Create Video Quiz in WordPress
tr: WordPress’te Video Test Nasıl Oluşturulur

en: How To Create a Viral Quiz In WordPress
tr: WordPress’te Viral Test Nasıl Oluşturulur

en: Create Scored Quiz via WordPress Plugin
tr: WordPress Eklentisi ile Puanlı Test Oluşturma

en: Articles
tr: Makaleler

en: Get 12 months updates and support for the Business package and lifetime updates and support for the Developer package.
tr: Business paketi için 12 aylık güncelleme ve destek, Developer paketi için ömür boyu güncelleme ve destek alın.

en: With the Free version, you get a lifetime usage for the plugin, however, you will get new updates and support for only 1 month.
tr: Ücretsiz sürümle, eklenti için ömür boyu kullanım elde edersiniz, ancak yalnızca 1 ay boyunca yeni güncellemeler ve destek alırsınız.

en: Best Free Support
tr: En İyi Ücretsiz Destek

en: Our YouTube community  guides you to step by step tutorials about our products and not only...
tr: YouTube topluluğumuz sizi ürünlerimiz hakkında adım adım öğreticilere yönlendirir ve sadece …

en: See All Plugins
tr: Tüm Eklentileri Gör

en: Allow your users to create their own digital dictionaries and learn new words and terms as fastest as possible.
tr: Kullanıcılarınızın kendi dijital sözlüklerini oluşturmalarına ve yeni kelimeleri ve terimleri mümkün olan en hızlı şekilde öğrenmelerine izin verin.

en: Allow your students to create personal dictionary, study and memorize the words.
tr: Öğrencilerinizin kişisel sözlük oluşturmalarına, kelimeleri çalışmalarına ve ezberlemelerine izin verin.

en: Personal Dictionary
tr: Kişisel Sözlük

en: Protect web content from being plagiarized. Prevent plagiarism from your website with this easy to use plugin.
tr: Web içeriğini intihale karşı koruyun. Kullanımı kolay bu eklenti ile web sitenizden intihal yapılmasını önleyin.

en: Disable the right click, copy paste, content selection and copy shortcut keys on your website.
tr: Web sitenizdeki sağ tıklama, kopyala yapıştır, içerik seçimi ve kopyalama kısayol tuşlarını devre dışı bırakın.

en: Secure Copy Content Protection
tr: Güvenli Kopya İçerik Koruması

en: Attract your visitors and convert them into email subscribers and paying customers.
tr: Ziyaretçilerinizin ilgisini çekin ve onları e-posta abonelerine ve ödeme yapan müşterilere dönüştürün.

en: Popup everything you want! Create informative and promotional popups all in one plugin.
tr: İstediğiniz her şeyi açılır yapın! Tek bir eklentide bilgilendirici ve promosyonel açılır pencereler oluşturun.

en: Popup Box
tr: Açılır Pencere

en: Learn what your website visitors want, need, and expect with the help of Survey Maker. Build surveys without limiting your needs.
tr: Survey Maker’ın yardımıyla web sitenizin ziyaretçilerinin ne istediğini, neye ihtiyaç duyduğunu ve ne beklediğini öğrenin. İhtiyaçlarınızı sınırlamadan anketler oluşturun.

en: Make amazing online surveys and get real-time feedback quickly and easily.
tr: Harika çevrimiçi anketler yapın ve hızlı ve kolay bir şekilde gerçek zamanlı geri bildirim alın.

en: Build up various types of polls in a minute and get instant feedback on any topic or product.
tr: Bir dakika içinde çeşitli anket türleri oluşturun ve herhangi bir konu veya ürün hakkında anında geri bildirim alın.

en: Create amazing online polls for your WordPress website super easily.
tr: WordPress web siteniz için süper kolay bir şekilde harika çevrimiçi anketler oluşturun.

en: Poll Maker
tr: Anket Oluşturucu

en: Are you sure you want to go to the previous question category page?
tr: Önceki soru kategorisi sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: Prev Quiz
tr: Önceki Test

en: Are you sure you want to go to the previous quiz page?
tr: Önceki test sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: How message variables works - video
tr: Mesaj değişkenleri nasıl çalışır - video

en: How to create flashcards - video
tr: Bilgi kartları nasıl oluşturulur - video

en: How to add leaderboard - video
tr: Lider tablosu nasıl eklenir - video

en: Gettings started with Quiz Maker plugin - video
tr: Quiz Maker eklentisini kullanmaya başlama - video

en: How to integrate PayPal - video
tr: PayPal nasıl entegre edilir - video

en: How to integrate MailChimp - video
tr: MailChimp nasıl entegre edilir - video

en: How to create certifiication test - video
tr: Sertifika testi nasıl oluşturulur - video

en: How to create WooCommerce quiz - video
tr: WooCommerce testi nasıl oluşturulur - video

en: How to create personality quiz - video
tr: Kişilik testi nasıl oluşturulur - video

en: How intervals feature works - video
tr: Aralıklı özelliği nasıl çalışır - video

en: How to create scored quiz - video
tr: Puanlı test nasıl oluşturulur - video

en: How timer works - video
tr: Zamanlayıcı nasıl çalışır - video

en: How question bank works - video
tr: Soru bankası nasıl çalışır - video

en: How to export/import questions - video
tr: Sorular nasıl dışa/içe aktarılır - video

en: View Documentation
tr: Dökümantasyonu Görüntüle

en: Are you sure you want to go to the next question category page?
tr: Bir sonraki soru kategorisi sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the unread results count of the particular quiz. If there is no quiz available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDnizi eklemeniz gerekir. Belirli bir testin okunmamış sonuç sayısını gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan bir test yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show quiz unread results count
tr: Test okunmamış sonuç sayısını göster

en: Are you sure you want to go to the previous quiz category page?
tr: Önceki test kategorisi sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: Shows the logged-in user's role(s). If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının rol(ler)ini gösterir. Kullanıcı oturum açmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show user roles
tr: Kullanıcı rollerini göster

en: Quiz Description
tr: Sınav Açıklaması

en: Are you sure you want to go to the next quiz category page?
tr: Bir sonraki test kategorisi sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: You need to insert Your Quiz Question Category ID in the shortcode. It will show the category description. If there is no quiz question category available/unavailable with that particular Quiz Question Category ID, the shortcode will stay empty.
tr: Kısa koda Test Sorusu Kategori IDsini eklemeniz gerekir. Kategori açıklamasını gösterecektir. Belirli bir Test Sorusu Kategori IDsi ile mevcut / kullanılamaz bir test sorusu kategorisi yoksa, kısa kod boş kalacaktır.

en: Enable VKontakte button
tr: VKontakte düğmesini etkinleştir

en: Define the password text box width in px. If you leave the box empty the width will automatically be 100%.
tr: Parola metin kutusu genişliğini px cinsinden tanımlayın. Kutuyu boş bırakırsanız genişlik otomatik olarak %100 olacaktır.

en: Password input width
tr: Parola giriş genişliği

en: Spring is here! <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color'>50%</span> SALE on <span><a href='https://ays-pro.com/spring-bundle' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration'>Spring Bundle</a></span><span style='display: block;'>Quiz + Popup + Copy</span>
tr: Bahar geldi! <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color'>50%</span> İNDİRİMLİ <span><a href='https://ays-pro.com/spring-bundle' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration'>Bahar Paketi</a></span><span style='display: block;'>Test + Açılır Pencere + Kopya</span>

en: You need to insert Your Quiz Question Category ID in the shortcode. It will show the category title. If there is no quiz question category available/unavailable with that particular Quiz Question Category ID, the shortcode will stay empty.
tr: Kısa koda Test Sorusu Kategori IDsini eklemeniz gerekir. Kategori başlığını gösterecektir. Söz konusu Test Sorusu Kategori IDsi ile mevcut / kullanılamaz bir sınav sorusu kategorisi yoksa, kısa kod boş kalacaktır.

en: Question categories
tr: Soru kategorileri

en: Next Quiz
tr: Sonraki Test

en: Are you sure you want to go to the next quiz page?
tr: Bir sonraki test sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: Prev Question
tr: Önceki Soru

en: Are you sure you want to go to the previous question page?
tr: Önceki soru sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: You need to insert Your Quiz Category ID in the shortcode. It will show the category description. If there is no quiz category available/unavailable with that particular Quiz Category ID, the shortcode will stay empty.
tr: Kısa koda Test Kategori IDsini eklemeniz gerekir. Kategori açıklamasını gösterecektir. Belirli bir Test Kategorisi IDsi ile mevcut / mevcut olmayan bir test kategorisi yoksa, kısa kod boş kalacaktır.

en: Next Question
tr: Sonraki Soru

en: Are you sure you want to go to the next question page?
tr: Bir sonraki soru sayfasına gitmek istediğinizden emin misiniz?

en: You need to insert Your Quiz Category ID in the shortcode. It will show the category title. If there is no quiz category available/unavailable with that particular Quiz Category ID, the shortcode will stay empty.
tr: Kısa koda Test Kategori IDsi eklemeniz gerekir. Kategori başlığını gösterecektir. Belirli bir Test Kategorisi IDsi ile mevcut / mevcut olmayan bir test kategorisi yoksa, kısa kod boş kalacaktır.

en: YouTube profile or page link for showing after quiz finish.
tr: Test bittikten sonra göstermek için YouTube profili veya sayfa bağlantısı.

en: YouTube link
tr: YouTube bağlantıları

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the cateogry description of the particular quiz. If there is no quiz available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDsi eklemeniz gerekir. Belirli bir testin kategorik açıklamasını gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan bir test yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show quiz category description
tr: Test kategorisi açıklamasını göster

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the cateogry title of the particular quiz. If there is no quiz available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDsini eklemeniz gerekir. Belirli bir testin kategorik başlığını gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan bir sınav yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show quiz category title
tr: Test kategorisi başlığını göster

en: Set your preferred text size for the Quiz Title. The default size is 21px.
tr: Test Başlığı için tercih ettiğiniz metin boyutunu ayarlayın. Varsayılan boyut 21 pikseldir.

en: Quiz title font size
tr: Test başlığı yazı tipi boyutu

en: How to add Mathematical equations into questions?
tr: Matematiksel denklemler sorulara nasıl eklenir?

en: Tick this option if you want to see only the wrong answers on the quiz results page.
tr: Test sonuçları sayfasında yalnızca yanlış yanıtları görmek istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

en: Spring is here! <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color'>40%</span> SALE on <br><span><a href='https://ays-pro.com/spring-bundle' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration' style='display:block;'>Spring Bundle</a></span> (Quiz+Copy+Popup) !
tr: Bahar geldi! <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color'>40%</span> İNDİRİMLİ <br><span><a href='https://ays-pro.com/spring-bundle' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration' style='display:block;'>Bahar Paketi</a></span> (Test+Kopya+Açılır Pencere) !

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the current author of the particular quiz. If there is no quiz or questions available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDsini eklemeniz gerekir. Belirli bir testin mevcut yazarını gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan test veya soru yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Enter the ID of the quiz category. Example: id='23'. Note: In case you don't insert the ID of the Quiz Category, all results of all the quizzes will be displayed on the Front-end.
tr: Test kategorisinin IDsini girin. Örnek: id=’23’. Not: Test Kategorisinin IDsini girmemeniz durumunda, arayüzde tüm sınavların tüm sonuçları görüntülenecektir.

en: Show quiz questions count
tr: Test sorularının sayısını göster

en: Instagram profile or page link for showing after quiz finish.
tr: Test bittikten sonra göstermek için Instagram profili veya sayfa bağlantısı.

en: Instagram link
tr: Instagram bağlantısı

en: Select question type
tr: Soru türünü seçin

en: Color value
tr: Renk değeri

en: Select Color
tr: Renk Seçiniz

en: Select default color
tr: Varsayılan rengi seçin

en: Clear color
tr: Rengi temizle

en: After enabling this option, the answers of the questions will be displayed in a list on the Front-end.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, soruların yanıtları arayüzde bir liste halinde görüntülenecektir.

en: Enable question answers
tr: Soru yanıtlarını etkinleştirin

en: The color of the text shadow of the quiz title.
tr: Test başlığının metin gölgesinin rengi.

en: Text shadow color
tr: Metin gölge rengi

en: Specify the text shadow of the quiz title.
tr: Test başlığının metin gölgesini belirtin.

en: Quiz title text shadow
tr: Test başlığı metin gölgesi

en: It will show the author of the current quiz.
tr: Mevcut testin yazarını gösterecektir.

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the questions count of the particular quiz. If there is no quiz available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDsini eklemeniz gerekir. Belirli bir testin soru sayısını gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan bir test yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show current quiz author
tr: Geçerli test yazarını göster

en: You need to insert Your Quiz ID in the shortcode. It will show the creation date of the particular quiz. If there is no quiz available/found with that particular Quiz ID, the shortcode will be empty.
tr: Kısa koda Test IDsini eklemeniz gerekir. Belirli bir testin oluşturulma tarihini gösterecektir. Belirli bir Test IDsi ile mevcut/bulunan bir test yoksa, kısa kod boş olacaktır.

en: Shows the total sum of how many times the particular user has passed all the quizzes. For instance, the current user has passed 20 quizzes 500 times in total. If the user is not logged in shortcode will be empty.
tr: Belirli bir kullanıcının tüm testleri kaç kez geçtiğinin toplamını gösterir. Örneğin, mevcut kullanıcı 20 testi toplamda 500 kez geçmiştir. Kullanıcı oturum açmamışsa kısa kod boş olacaktır.

en: Shows the number of passed quizzes of the current user. For instance, the current user has passed 20 quizzes. If the user is not logged in shortcode will be empty.
tr: Geçerli kullanıcının geçtiği test sayısını gösterir. Örneğin, mevcut kullanıcı 20 testi geçmiştir. Kullanıcı oturum açmamışsa kısa kod boş olacaktır.

en: The exact date/time of the quiz creation.
tr: Testin oluşturulduğu tam tarih/saat.

en: You can change the author who created the current quiz to your preferred one. You need to write the User ID here. Please note, that in case you write an ID, by which there are no users found, the changes will not be applied and the previous author will remain the same.
tr: Mevcut testi oluşturan yazarı tercih ettiğiniz yazarla değiştirebilirsiniz. Kullanıcı kimliğini buraya yazmanız gerekir. Hiçbir kullanıcının bulunmadığı bir ID yazmanız durumunda, değişikliklerin uygulanmayacağını ve önceki yazarın aynı kalacağını lütfen unutmayın.

en: Change the author of the current quiz
tr: Geçerli testin yazarını değiştirme

en: The user's role(s) when logged-in. In case the user is not logged-in, the field will be empty.
tr: Kullanıcının oturum açtığındaki rol(ler)i. Kullanıcının oturum açmamış olması durumunda, alan boş olacaktır.

en: Limit the count of the attempts for each user role for passing the quiz. To have this option work you need to enable Only for selected user role option.
tr: Testi geçmek için her kullanıcı rolü için deneme sayısını sınırlayın. Bu seçeneğin çalışması için Yalnızca seçili kullanıcı rolü için seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

en: Attempts count for each user role
tr: Her kullanıcı rolü için deneme sayısı

en: Change the quiz creation date to your preferred date.
tr: Test oluşturma tarihini tercih ettiğiniz tarih olarak değiştirin.

en: Change current quiz creation date
tr: Geçerli test oluşturma tarihini değiştirme

en: discount for Quiz Maker plugin!
tr: Quiz Maker eklentisi için indirim!

en: Warm up your website for the winter colds with the best quiz plugin on WP.
tr: WP’deki en iyi test eklentisi ile kış soğukları için web sitenizi ısıtın.

en: 20% Christmas GIFT
tr: %20 Noel HEDİYESİ

en: Grab your
tr: Yakala

en: The BIGGEST <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color' style='color:#000;'>50%</span> SALE on <br><span><a href='https://ays-pro.com/mega-bundle' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration' style='display:block;color:#000'>Christmas Bundle</a></span> (Quiz+Survey+Poll)!
tr: En BÜYÜK <span class='ays-quiz-dicount-wrap-color' style='color:#000;'>50%</span> İNDİRİMLİ <br><span><a href='https://ays-pro.com/mega-bundle' target='_blank' class='ays-quiz-dicount-wrap-color ays-quiz-dicount-wrap-text-decoration' style='display:block;color:#000'>Noel Paketi</a></span> (Test+Araştırma+Anket)!

en: Year
tr: Yıl

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: Subscription duration
tr: Abonelik süresi

en: Subscription
tr: Abonelik

en: Store all not finished results
tr: Tüm tamamlanmamış sonuçları saklayın

en: All started, but not finished data of quizzes will be stored on the Not finished tab of the Results page.
tr: Başlatılan ancak tamamlanmayan tüm test verileri Sonuçlar sayfasının Bitmedi sekmesinde saklanacaktır.

en: Results settings
tr: Sonuç ayarları

en: If you enable this option, your quiz will start automatically after the page is fully loaded. Note, that this option is designed for 1 quiz in a page. If you put multiple quizzes in a page, only the one located at the top will autostart.
tr: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, testiniz sayfa tamamen yüklendikten sonra otomatik olarak başlayacaktır. Bu seçeneğin bir sayfadaki 1 test için tasarlandığını unutmayın. Bir sayfaya birden fazla test koyarsanız, yalnızca en üstte bulunan test otomatik olarak başlayacaktır.

en: Enable autostart
tr: Otomatik başlatmayı etkinleştir

en: Click For Admin Note
tr: Yönetici Notu İçin Tıklayınız

en: The questions will be displayed in random order every time the users refresh the page.
tr: Kullanıcılar sayfayı her yenilediğinde sorular rastgele sırayla görüntülenecektir.

en: %s random %s
tr: %s rastgele %s

en: Put this shortcode on a page to show the total time the user spent to pass quizzes. It includes all the quizzes in the user history.
tr: Kullanıcının sınavları geçmek için harcadığı toplam süreyi göstermek için bu kısa kodu bir sayfaya yerleştirin. Kullanıcı geçmişindeki tüm sınavları içerir.

en: Show user quiz duration
tr: Kullanıcı test süresini göster

en: Write a message to display before the timer. For example, "You will be redirected in 00:30".
tr: Zamanlayıcıdan önce görüntülenecek bir mesaj yazın. Örneğin, “Yönlendirileceksiniz 00:30”.

en: Message before redirect timer
tr: Yönlendirme zamanlayıcısından önceki mesaj

en: If the option is enabled, then the quiz general CSS file will not be applied to the home page. Please note, that if you have inserted the quiz on the home page, then the option must be disabled so that the CSS File can normally work for that quiz..
tr: Seçenek etkinleştirilirse, testin genel CSS dosyası ana sayfaya uygulanmayacak. Lütfen, testi ana sayfaya yerleştirdiyseniz, CSS Dosyasının o testte normal şekilde çalışabilmesi için seçeneğin devre dışı bırakılması gerektiğini unutmayın.

en: Exclude general CSS file from home page
tr: Genel CSS dosyasını ana sayfadan hariç tut

en: General CSS File
tr: Genel CSS Dosyası

en: The user's email that was filled in their WordPress profile.
tr: Kullanıcının WordPress profilinde doldurduğu e-posta.

en: Shows the logged-in user's Email. If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının E-postasını gösterir. Kullanıcı oturum açmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show User Email
tr: Kullanıcı E-postasını Göster

en: Discount 20% OFF
tr: %20 İndirim

en: Shows the logged-in user's Display name. If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının Görünen adını gösterir. Kullanıcı oturum açmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show User Display name
tr: Kullanıcı Ekran adını göster

en: Shows the logged-in user's Nickname. If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının Takma Adını gösterir. Kullanıcı oturum açmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show User Nickname
tr: Kullanıcı Takma Adını Göster

en: Shows the logged-in user's Last Name. If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının Soyadını gösterir. Kullanıcı oturum açmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show User Last Name
tr: Kullanıcı Soyadını Göster

en: Show question category description for each question.
tr: Her soru için soru kategorisi açıklamasını gösterin.

en: Show question category description
tr: Soru kategorisi açıklamasını göster

en: Limited Time <span style='color:#E85011;'>50%</span> SALE on <br><span><a href='https://ays-pro.com/mega-bundle' target='_blank' style='color:#E85011; text-decoration: underline;'>Mega Bundle</a></span> (Quiz + Survey + Poll)!
tr: Sınırlı Süre <span style='color:#E85011;'>50%</span> İNDİRİM <br><span><a href='https://ays-pro.com/mega-bundle' target='_blank' style='color:#E85011; text-decoration: underline;'>Mega Paket</a></span> (Test + Araştırma + Anket)!

en: Shows the logged-in user's First Name. If the user is not logged-in, the shortcode will be empty.
tr: Oturum açmış kullanıcının İlk Adını gösterir. Kullanıcı oturum açmamışsa, kısa kod boş olacaktır.

en: Show User First Name
tr: Kullanıcı Adını Göster

en: %sThis message will appear after the timer ends. You can use:%s %%%%time%%%% %s %%%%quiz_name%%%% %s %%%%user_first_name%%%% %s %%%%user_last_name%%%% %s %%%%questions_count%%%% %s %%%%user_nickname%%%% %s %%%%user_display_name%%%% %s message variables to customize the text. %s
tr: %sBu mesaj zamanlayıcı bittiğinde gösterilecek. Metni özelleştirmek için:%s %%%%time%%%% %s %%%%quiz_name%%%% %s %%%%user_first_name%%%% %s %%%%user_last_name%%%% %s %%%%questions_count%%%% %s %%%%user_nickname%%%% %s %%%%user_display_name%%%% %s mesaj değişkenlerini kullanabilirsiniz. %s

en: %sThis message will appear in your quiz, before it starts. You can use:%s %%%%time%%%% %s %%%%quiz_name%%%% %s %%%%user_first_name%%%% %s %%%%user_last_name%%%% %s %%%%questions_count%%%% %s %%%%user_nickname%%%% %s %%%%user_display_name%%%% %s message variables to customize the text. %s
tr: %sBu mesaj testiniz başlamadan önce gösterilecektir. Metni özelleştirmek için:%s %%%%time%%%% %s %%%%quiz_name%%%% %s %%%%user_first_name%%%% %s %%%%user_last_name%%%% %s %%%%questions_count%%%% %s %%%%user_nickname%%%% %s %%%%user_display_name%%%% %s mesaj değişkenlerini kullanabilirsiniz. %s

en: Quiz Maker plugin free demo
tr: Quiz Maker eklentisi ücretsiz demo

en: Quiz Maker plugin premium version
tr: Quiz Maker eklentisi premium sürümü

en: Documentation
tr: Dokümantasyon

en: YouTube video tutorials
tr: YouTube video eğitimleri

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Premium versions' overview
tr: Premium sürümlere genel bakış

en: Premium version
tr: Premium sürüm

en: Quiz Maker Information
tr: Quiz Maker Bilgileri

en: General Information
tr: Genel Bilgiler

en: Create engaging quizzes, tests, and exams within a few minutes with the help of the WordPress Quiz Maker plugin. The Quiz Maker has a user-friendly interface and responsive design.%s With this plugin, you are free to add as many questions as needed with the following question types: %sRadio, Checkbox, Dropdown, Text, Short Text, Number, Date.%s In order, to activate Integrations, send Certificates via Email, or create Intervals for your quiz results you will need to download and install the Pro Versions of the WordPress Quiz plugin.
tr: WordPress Quiz Maker eklentisinin yardımıyla birkaç dakika içinde ilgi çekici testler ve sınavlar oluşturun. Quiz Maker kullanıcı dostu bir arayüze ve duyarlı bir tasarıma sahiptir.%s Bu eklenti ile aşağıdaki soru türleriyle istediğiniz kadar soru eklemekte özgürsünüz: %sRadyo, Onay Kutusu, Açılır Kutu, Metin, Kısa Metin, Sayı, Tarih.%s Entegrasyonları etkinleştirmek, Sertifikaları E-posta ile göndermek veya test sonuçlarınız için Aralıklar oluşturmak için WordPress Quiz eklentisinin Pro Sürümlerini indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.

en: By activating the pro version, you will get all the features to strive your WordPress website’s quizzes to an advanced level.%sWith the WordPress Quiz plugin, it is easy to generate the quiz types like %sTrivia quiz, Assessment quiz, Personality test,  Multiple-choice quiz, Knowledge quiz, IQ test, Yes-or-no quiz, True-or-false quiz, This-or-that quiz(with images), Diagnostic quiz, Scored quiz, Buzzfeed quiz, Viral Quiz%s and etc.%sMotivate your visitors with Certificates and Advanced Leaderboards, prevent cheating during online exams with Timer-Based quizzes, earn money with Paid Quizzes.
tr: Pro sürümü etkinleştirerek, WordPress web sitenizin testlerini ileri bir seviyeye taşımak için tüm özelliklere sahip olacaksınız. %s WordPress Quiz eklentisi ile %s Trivia testi, Değerlendirme testi, Kişilik testi, Çoktan seçmeli test, Bilgi testi, IQ testi, Evet-ya da-Hayır testi, Doğru-ya da-yanlış testi, Bu-ya da-şu testi (görsellerle), Tanı testi, Puanlama testi, Buzzfeed testi, Viral Test %s ve benzeri test türlerini oluşturmak kolaydır. %s Sertifikalar ve Gelişmiş Liderlik Tabloları ile ziyaretçilerinizi motive edin, Zamanlayıcı Tabanlı testlerle çevrimiçi testler sırasında kopya çekmeyi önleyin, Ücretli Testlerle para kazanın.

en: Text that will be displayed over social media links.
tr: Sosyal medya bağlantıları üzerinde görüntülenecek metin.

en: Heading for social media links
tr: Sosyal medya bağlantıları için başlık

en: Designed to show the most popular quiz that is passed most commonly by users.
tr: Kullanıcılar tarafından en sık geçilen en popüler sınavı göstermek için tasarlanmıştır.

en: Most popular quiz
tr: En popüler test

en: The user's display name that was filled in their WordPress profile.
tr: Kullanıcının WordPress profilinde doldurduğu görünen adı.

en: The user's nickname that was filled in their WordPress profile.
tr: Kullanıcının WordPress profilinde doldurduğu takma adı.

en: VKontakte profile or page link for showing after quiz finish.
tr: Test bittikten sonra göstermek için VKontakte profili veya sayfa bağlantısı.

en: VKontakte link
tr: VKontakte bağlantısı

en: Display VKontakte social button so that the users can share the page on which your quiz is posted.
tr: Kullanıcıların testinizin yayınlandığı sayfayı paylaşabilmeleri için VKontakte sosyal düğmesini görüntüleyin.

en: Text that will be displayed over share buttons.
tr: Paylaş düğmelerinin üzerinde görüntülenecek metin.

en: Heading for share buttons
tr: Paylaş düğmeleri için başlık

en: This is a required question
tr: Bu gerekli bir sorudur

en: Specify the minimum value allowed.
tr: İzin verilen minimum değeri belirtin.

en: Require users to choose answers not under the min value you provided. It will work with the Checkbox type.
tr: Kullanıcıların sağladığınız minimum değerin altında olmayan yanıtları seçmesini zorunlu kılın. Onay kutusu türü ile çalışacaktır.

en: Enable minimum selection number
tr: Minimum seçim numarasını etkinleştir

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Read
tr: Okunmuş

en: Write the message, which you want to be shown on the front.
tr: Arayüzde gösterilmesini istediğiniz mesajı yazın.

en: When the option is enabled; on the Number Question Type, if in the answer box is typed something else besides the numbers. The "Error text" message will appear.
tr: Seçenek etkinleştirildiğinde; Sayı Soru Tipinde, cevap kutusuna sayılar dışında başka bir şey yazılırsa. “Hata metni” mesajı görüntülenecektir.

en: Show error message
tr: Hata mesajını göster

en: Specify the minimum value allowed.
tr: İzin verilen minimum değeri belirtin.

en: Min value
tr: Min değer

en: Give a minimum legal value to your number field. For example, if you give a 20 value to the field, then the user will be able to answer the question by writing a value more than or equal to 20.
tr: Sayı alanınıza minimum geçerli bir değer verin. Örneğin, alana 20 değeri verirseniz, kullanıcı soruyu 20’den büyük veya eşit bir değer yazarak yanıtlayabilecektir.

en: Minimum value of a number field
tr: Bir sayı alanının minimum değeri

en: You can use this message variable for showing coupons to your users. This message variable won't work unless you enable the Enable quiz coupons option.
tr: Bu mesaj değişkenini kullanıcılarınıza kupon göstermek için kullanabilirsiniz. Test kuponlarını etkinleştir seçeneğini etkinleştirmediğiniz sürece bu mesaj değişkeni çalışmayacaktır.

en: Top keywords of answers selected by the user during the quiz. Each keyword will be displayed with the percentage of selected keywords. For instance, %%top_keywords_percentage_3%%.
tr: Test sırasında kullanıcı tarafından seçilen cevapların en iyi anahtar kelimeleri. Her bir anahtar kelime, seçilen anahtar kelimelerin yüzdesiyle birlikte görüntülenecektir. Örneğin, %%top_keywords_percentage_3%%.

en: Top keywords of answers selected by the user during the quiz. Each keyword will be displayed with the count of selected keywords. For instance, %%top_keywords_count_3%%.
tr: Test sırasında kullanıcı tarafından seçilen cevapların en iyi anahtar kelimeleri. Her bir anahtar kelime, seçilen anahtar kelimelerin sayısıyla birlikte görüntülenecektir. Örneğin, %%top_keywords_count_3%%.

en: Display the flashcard questions in random order.
tr: Flashcard sorularını rastgele sırayla gösterin.

en: Randomize Flash Cards
tr: Flash Kartları Rastgele Dağıtın

en: The background color of the Flash Card.
tr: Flash Kartın arka plan rengi.

en: The width of the Flash Card. It accepts only numeric values. For 100% leave it blank.
tr: Flash Kartın genişliği. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder. %100 için boş bırakın.

en: When this option is enabled, the data on the leaderboard will be displayed with pages. You can sort the data by leaderboard columns.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, liderlik tablosundaki veriler sayfalarla birlikte görüntülenecektir. Verileri liderlik tablosu sütunlarına göre sıralayabilirsiniz.

en: Enable pagination
tr: Sayfalandırmayı etkinleştir

en: When the user pays for the quiz and starts passing it but leaves without finishing, he/she has to pay again every time he wants to pass it.
tr: Kullanıcı test için ödeme yaptığında ve testi geçmeye başladığında ancak bitirmeden bıraktığında, testi her geçmek istediğinde tekrar ödeme yapmak zorundadır.

en: Enable coupon receiving after finishing the quiz. For showing the coupons, you have to use the %%quiz_coupon%% message variable from General Settings>Message variables.
tr: Testi bitirdikten sonra kupon almayı etkinleştirin. Kuponları göstermek için Genel Ayarlar>Mesaj değişkenlerinden %%quiz_coupon%% mesaj değişkenini kullanmanız gerekir.

en: Enable quiz coupons
tr: Test kuponlarını etkinleştirin

en: Show the question results based on keywords on the resultes page with specified texts for each keyword.
tr: Anahtar kelimelere göre soru sonuçlarını, her anahtar kelime için belirtilen metinlerle birlikte sonuçlar sayfasında gösterin.

en: Question Tags
tr: Soru Etiketleri

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Question tags
tr: Soru etiketleri

en: Specify the weight of the question. It's not connected with answers points. It will be multiplied with chosen answer weight (if you choose quiz calculation by points). The default value is 1.
tr: Sorunun ağırlığını belirtin. Cevap puanları ile bağlantılı değildir. Seçilen cevap ağırlığı ile çarpılacaktır (puanlara göre test hesaplamasını seçerseniz). Varsayılan değer 1’dir.

en: All passed quizzes count per user
tr: Geçilen tüm testler kullanıcı başına sayılır

en: Define the font size for mobile devices.
tr: Mobil cihazlar için yazı tipi boyutunu tanımlayın.

en: On mobile
tr: Mobil cihazlarda

en: Define the font size for desktop devices.
tr: Masaüstü cihazlar için yazı tipi boyutunu tanımlayın.

en: Passed quizzes count per user
tr: Kullanıcı başına geçilen test sayısı

en: Tick the option, and it will let you enable and disable password visibility in a password input field.
tr: Bu seçeneği işaretlediğinizde, parola giriş alanında parola görünürlüğünü etkinleştirmenize ve devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

en: Enable toggle password visibility
tr: Parola görünürlüğünü değiştirmeyi etkinleştir

en: Grab your GIFT
tr: HEDİYENİZİ kapın

en: Invalid Email address
tr: Geçersiz E-posta adresi

en: Email field is empty
tr: E-posta alanı boş

en: Labels
tr: Etiketler

en: Placeholders
tr: Yer Belirticiler

en: If you make a change here, these words will not be translated either.
tr: Burada bir değişiklik yaparsanız, bu kelimeler de çevrilmeyecektir.

en: Fields texts
tr: Alan metinleri

en: Show labels of form fields on the top of each field. Texts of labels will be taken from the "Fields placeholder" section on the General setting page.
tr: Form alanlarının etiketlerini her alanın üstünde gösterin. Etiket metinleri Genel ayar sayfasındaki “Alanlar yer belirticisi” bölümünden alınacaktır.

en: Display form fields with labels
tr: Form alanlarını etiketlerle görüntüleme

en: Enable animation of the scroll offset of the quiz container. It works when the quiz container is visible on the screen partly and the user starts the quiz and moves from one question to another.
tr: Test alanını kaydırma offsetinin animasyonunu etkinleştirin. Test alanı ekranda kısmen görünür olduğunda ve kullanıcı testi başlatıp bir sorudan diğerine geçtiğinde çalışır.

en: Enable animation
tr: Animasyonu etkinleştir

en: When this option is ticked, a confirmation box will appear after the user clicks the See Result button at the end of the quiz.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, kullanıcı testin sonunda Sonucu Gör düğmesine tıkladıktan sonra bir onay kutusu görünecektir.

en: Enable confirmation box for the See Result button
tr: Sonucu Gör düğmesi için onay kutusunu etkinleştir

en: Users will see this message before entering the password for passing the quiz.
tr: Kullanıcılar sınavı geçmek için şifreyi girmeden önce bu mesajı göreceklerdir.

en: The number of only wrong answers of the user.
tr: Kullanıcının sadece yanlış cevaplarının sayısı.

en: (skipped questions are included)
tr: (atlanan sorular dahildir)

en: Please enter password
tr: Lütfen şifreyi girin

en: Password is wrong!
tr: Şifre yanlış!

en: Write a message to display before the timer. For example, "Hurry up, the time is ticking! 00:30".
tr: Zamanlayıcıdan önce görüntülenecek bir mesaj yazın. Örneğin, “Acele edin, zaman geçiyor! 00:30”.

en: Message before timer
tr: Zamanlayıcıdan önceki mesaj

en: Copy the following shortcode and paste it into posts. Insert the Quiz ID to receive the number of failed users of the quiz. The pass score has to be determined in the Quiz Settings.
tr: Aşağıdaki kısa kodu kopyalayın ve gönderilere yapıştırın. Testte başarısız olan kullanıcı sayısını almak için Test Kimliğini ekleyin. Geçme puanı Test Ayarları’nda belirlenmelidir.

en: Failed users count by score
tr: Başarısız kullanıcılar puana göre sayılır

en: Copy the following shortcode and paste it into posts. Insert the Quiz ID to receive the number of passed users of the quiz. The pass score has to be determined in the Quiz Settings.
tr: Aşağıdaki kısa kodu kopyalayın ve gönderilere yapıştırın. Testi geçen kullanıcı sayısını almak için Test IDsi ekleyin. Geçme puanı Test Ayarları’nda belirlenmelidir.

en: Passed users count by score
tr: Puana göre geçen kullanıcı sayısı

en: When this option is enabled, the user’s answer should be written in the particular form. For example, if the right answer is “true”, the “TRUE” will be counted as a wrong one.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcının cevabı belirli bir biçimde yazılmalıdır. Örneğin, doğru cevap “doğru” ise, “DOĞRU” yanlış cevap olarak sayılacaktır.

en: Enable case sensitive text
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı metni etkinleştir

en: Copy the following shortcode and paste it in posts. Insert the Quiz ID to receive the number of participants of the quiz.
tr: Aşağıdaki kısa kodu kopyalayın ve gönderilere yapıştırın. Testin katılımcı sayısını almak için Test IDsi ekleyin.

en: Passed users count
tr: Geçen kullanıcı sayısı

en: Copy the given shortcode and paste it in posts. Insert the Quiz ID  to see the average score of participants of that quiz.
tr: Verilen kısa kodu kopyalayın ve gönderilere yapıştırın. Bu testin katılımcılarının ortalama puanını görmek için Test IDsi ekleyin.

en: Average score
tr: Ortalama puan

en: Extra shortcodes
tr: Ekstra kısa kodlar

en: Determine the length of the results to be shown in the Reviews List Table by putting your preferred count of words in the following field. (For example: if you put 10, you will see the first 10 words of each result in the Reviews page of your dashboard)  .
tr: Aşağıdaki alana tercih ettiğiniz kelime sayısını yazarak İncelemeler Listesi Tablosunda gösterilecek sonuçların uzunluğunu belirleyin. (Örneğin: 10 yazarsanız, panonuzun Yorumlar sayfasında her sonucun ilk 10 kelimesini görürsünüz) .

en: Reviews list table
tr: İnceleme listesi tablosu

en: Write down additional information about the question that will appear under the answers.
tr: Cevapların altında görünecek olan soruyla ilgili ek bilgileri yazın.

en: Note text
tr: Not metni

en: Determine the length of the results to be shown in the Quiz categories List Table by putting your preferred count of words in the following field. (For example: if you put 10, you will see the first 10 words of each result in the Question categories page of your dashboard).
tr: Aşağıdaki alana tercih ettiğiniz kelime sayısını girerek Test kategorileri Liste Tablosunda gösterilecek sonuçların uzunluğunu belirleyin. (Örneğin: 10 koyarsanız, panonuzun Soru kategorileri sayfasında her sonucun ilk 10 kelimesini görürsünüz).

en: Quiz categories list table
tr: Test kategorileri liste tablosu

en: With the help of this section, you can change the fields' placeholders and labels of the Information form. Find the available fields in the User data tab of your quizzes.
tr: Bu bölümün yardımıyla, Bilgi formundaki alanların yer belirticilerini ve etiketlerini değiştirebilirsiniz. Testlerinizin Kullanıcı verileri sekmesinde kullanılabilir alanları bulun.

en: Determine the length of the results to be shown in the Question categories List Table by putting your preferred count of words in the following field. (For example: if you put 10, you will see the first 10 words of each result in the Question categories page of your dashboard).
tr: Aşağıdaki alana tercih ettiğiniz kelime sayısını yazarak Soru kategorileri Liste Tablosunda gösterilecek sonuçların uzunluğunu belirleyin. (Örneğin: 10 koyarsanız, panonuzun Soru kategorileri sayfasında her sonucun ilk 10 kelimesini görürsünüz).

en: Question categories list table
tr: Soru kategorileri liste tablosu

en: Assign numbering to each question in ascending sequential order. Choose your preferred type from the list.
tr: Her soruya artan sıralı düzende numaralandırma atayın. Listeden tercih ettiğiniz türü seçin.

en: Questions numbering
tr: Soru numaralandırma

en: Hide the remaining attempts count warning when the limitation is activated.
tr: Sınırlama etkinleştirildiğinde kalan deneme sayısı uyarısını gizleyin.

en: Hide attempts limitation notice
tr: Girişim sınırlama bildirimini gizle

en: When the attempt limit of the quiz has reached, and a user tries to open your quiz in more than one tab concurrently, the results of their additional attempt will not be stored.
tr: Testin deneme sınırına ulaşıldığında ve bir kullanıcı testinizi aynı anda birden fazla sekmede açmaya çalıştığında, ek denemelerinin sonuçları saklanmayacaktır.

en: Turn on extra security check
tr: Ekstra güvenlik kontrolünü açın

en: Activate the quiz navigation box in the upper of the questions․ It helps to move back and forth between questions easily. After answering a question, its box becomes black and indicates that you have answered it already.Please note that it does not work with the Questions count per page and Display all questions on one page options.
tr: Soruların üst kısmındaki test navigasyon kutusunu etkinleştirin․ Sorular arasında kolayca ileri geri hareket etmenize yardımcı olur. Bir soruyu yanıtladıktan sonra, kutusu siyah olur ve soruyu zaten yanıtladığınızı gösterir. Sayfa başına soru sayısı ve Tüm soruları tek sayfada görüntüle seçenekleriyle çalışmadığını lütfen unutmayın.

en: Enable navigation bar
tr: Gezinti çubuğunu etkinleştir

en: Navigation bar
tr: Gezinti çubuğu

en: See review
tr: İncelemeye bakın

en: Maybe something went wrong.
tr: Belki bir şeyler ters gitmiştir.

en: Can't load resource.
tr: Kaynak yüklenemiyor.

en: Tick the option, and the quiz taker will have the opportunity to see all feedbacks written by others.
tr: Bu seçeneği işaretlediğinizde, sınav katılımcısı başkaları tarafından yazılan tüm geri bildirimleri görme fırsatına sahip olacaktır.

en: Mark as unread
tr: Okunmamış olarak işaretle

en: Mark as read
tr: Okundu olarak işaretle

en: Quiz category(s) unpublished.
tr: Sınav kategori(ler)i yayınlanmamıştır.

en: Quiz category(s) published.
tr: Sınav kategori(ler)i yayınlandı.

en: Anonymous
tr: Anonim

en: Collect anonymous responses no matter the quiz taker is a logged-in user or guest.
tr: Testi yapan kişi oturum açmış bir kullanıcı veya misafir olsun, anonim yanıtlar toplayın.

en: Make responses anonymous
tr: Yanıtları anonim hale getirin

en: Question category unpublished.
tr: Soru kategorisi yayınlanmamıştır.

en: Question category published.
tr: Soru kategorisi yayınlandı.

en: Buy Now !
tr: Şimdi satın al!

en: Learn More
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Display Facebook social button so that the users can share the page on which your quiz is posted.
tr: Kullanıcıların testinizin yayınlandığı sayfayı paylaşabilmeleri için Facebook sosyal düğmesini görüntüleyin.

en: Enable Facebook button
tr: Facebook düğmesini etkinleştirin

en: Display LinkedIn social button so that the users can share the page on which your quiz is posted.
tr: Kullanıcıların testinizin yayınlandığı sayfayı paylaşabilmeleri için LinkedIn sosyal düğmesini görüntüleyin.

en: Enable LinkedIn button
tr: LinkedIn düğmesini etkinleştir

en: Review(s) deleted.
tr: İnceleme(ler) silindi.

en: Rate Date
tr: Değerlendirme Tarihi

en: There are no reviews yet.
tr: Henüz yorum yok.

en: Start Date to
tr: Başlangıç Tarihine

en: Start Date from
tr: Başlangıç Tarihinden

en: Export Filter
tr: Filtreyi dışa aktar

en: Detailed report
tr: Detaylı rapor

en: Reviews for
tr: Şunun için yorumlar

en: All Reviews
tr: Tüm Yorumlar

en: Reviews
tr: Yorumlar

en: Show the message when the quiz is already taken by the required count of takers.
tr: Test zaten gerekli sayıda katılımcı tarafından yapıldığında mesajı gösterin.

en: Button
tr: Düğme

en: Choose the right timezone based on the coordinates of your quiz takers.
tr: Test katılımcılarınızın koordinatlarına göre doğru saat dilimini seçin.

en: Timezone
tr: Zaman Dilimi

en: GetResponse List
tr: GetResponse Listesi

en: Enable GetResponse
tr: GetResponse’u Etkinleştir

en: GetResponse Settings
tr: GetResponse Ayarları

en: ConvertKit List
tr: ConvertKit Listesi

en: Enable ConvertKit
tr: ConvertKit’i Etkinleştir

en: ConvertKit Settings
tr: ConvertKit Ayarları

en: Enable Mad Mimi
tr: Mad Mimi’yi Etkinleştir

en: Mad Mimi Settings
tr: Mad Mimi Ayarları

en: Send contacts an opt-in confirmation email when their email address added to the list.
tr: Kişilere, e-posta adresleri listeye eklendiğinde bir katılım onay e-postası gönderin.

en: Enable double opt-in
tr: Çift katılımı etkinleştirin

en: Generate certificate without sending to user
tr: Kullanıcıya göndermeden sertifika oluşturma

en: Allow the quiz takers to enter full-screen mode by pressing the icon located in the top-right corner of the quiz container.
tr: Test alanının sağ üst köşesinde bulunan simgeye basarak test katılımcılarının tam ekran moduna girmesine izin verin.

en: Enable full-screen mode
tr: Tam ekran modunu etkinleştir

en: Google sheets integration
tr: Google sheet entegrasyonu

en: Custom Form Fields
tr: Özel Form Alanları

en: Flash cards
tr: Flash kartlar

en: Export results
tr: Sonuçları dışa aktar

en: Usage for
tr: Kullanım için

en: The percentage of the selected keyword that the user answers during the quiz. For instance, %%keyword_percentage_A%%.
tr: Kullanıcının test sırasında cevapladığı seçili anahtar kelimenin yüzdesi. Örneğin, %%keyword_percentage_A%%.

en: The count of the selected keyword that the user answers during the quiz. For instance, %%keyword_count_A%%.
tr: Kullanıcının test sırasında yanıtladığı seçili anahtar kelimenin sayısı. Örneğin, %%keyword_count_A%%.

en: Recent - If you set the ordering method as recent and gave a value to count option, then it will display that given amount of quizzes from your recently created quizzes.
tr: Son - Sıralama yöntemini son olarak ayarlarsanız ve say seçeneğine bir değer verirseniz, son oluşturulan kısa sınavlarınızdan verilen miktarda kısa sınav görüntülenir.

en: Random - If you set the ordering method as random and gave a value to count option, then it will randomly display that given amount of quizzes from your created quizzes.
tr: Rastgele - Sıralama yöntemini rastgele olarak ayarlarsanız ve say seçeneğine bir değer verirseniz, oluşturduğunuz kısa sınavlardan verilen miktarda kısa sınavı rastgele görüntüler.

en: Copy the following shortcode, configure it based on your preferences and paste it into the post.
tr: Aşağıdaki kısa kodu kopyalayın, tercihlerinize göre yapılandırın ve gönderiye yapıştırın.

en: Recent Quizzes Settings
tr: Son Sınav Ayarları

en: Select a single ID or multiple IDs. List multiple IDs by separating them with commas. Example id="13,23,33"
tr: Tek bir ID veya birden fazla ID seçin. Birden fazla ID virgülle ayırarak listeleyin. Örnek id=“13,23,33”

en: Choose the method of filtering. Example: by="quiz"
tr: Filtreleme yöntemini seçin. Örnek: by=“quiz”

en: Paste the shortcode into any of your posts/pages to create flashcards in a question-and-answer format. Each flashcard shows a question on one side and a correct answer on the other.
tr: Soru-cevap formatında bilgi kartları oluşturmak için kısa kodu yazılarınızdan/sayfalarınızdan herhangi birine yapıştırın. Her bilgi kartının bir yüzünde bir soru, diğer yüzünde ise doğru cevap yer alır.

en: Flash Cards Settings
tr: Flash Kart Ayarları

en: Tick the checkbox if you want to hide the correct answers presented in the detailed report.
tr: Ayrıntılı raporda sunulan doğru yanıtları gizlemek istiyorsanız onay kutusunu işaretleyin.

en: Hide correct answer
tr: Doğru cevabı gizle

en: With maximum point
tr: Maksimum nokta ile

en: Without maximum point
tr: Maksimum nokta olmadan

en: Decide how to display the score. For instance, if you choose the correct answer count, the score will be shown in this format: 8/10.
tr: Puanın nasıl görüntüleneceğine karar verin. Örneğin, doğru cevap sayısını seçerseniz, puan bu biçimde gösterilecektir: 8/10.

en: Show points
tr: Puanları göster

en: For security reasons, unused API keys expire after 90 days. When that happens, you’ll need to generate a new key.
tr: Güvenlik nedeniyle, kullanılmayan API anahtarlarının süresi 90 gün sonra dolar. Bu gerçekleştiğinde, yeni bir anahtar oluşturmanız gerekecektir.

en: GetResponse API Key
tr: GetResponse API Anahtarı

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: If you want to give a full control to the given user role, please add the role in both fields.
tr: Verilen kullanıcı rolüne tam kontrol vermek istiyorsanız, lütfen rolü her iki alana da ekleyin.

en: Control the access of the plugin from the dashboard and manage the capabilities of those user roles.
tr: Eklentinin erişimini kontrol panelinden kontrol edin ve bu kullanıcı rollerinin yeteneklerini yönetin.

en: Give permissions to manage all quizzes and results to these user roles. Please add the given user roles to the above field as well.
tr: Bu kullanıcı rollerine tüm testleri ve sonuçları yönetme izinleri verin. Lütfen verilen kullanıcı rollerini yukarıdaki alana da ekleyin.

en: Select user role for giving access to change all Quiz data
tr: Tüm test verilerini değiştirme erişimi vermek için kullanıcı rolünü seçin

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Give permissions to see only their own quizzes to these user roles.
tr: Bu kullanıcı rollerine yalnızca kendi sınavlarını görme izinleri verin.

en: Select user role for giving access to Quiz menu
tr: Test menüsüne erişim vermek için kullanıcı rolünü seçin

en: True/False
tr: Doğru/Yanlış

en: False
tr: Yanlış

en: True
tr: Doğru

en: %s seconds
tr: %s saniye

en: %s minutes
tr: %s dakika

en: %s hours
tr: %s saat

en: %s days
tr: %s gün

en: Turn on warning
tr: Uyarıyı aç

en: Specify the maximum value allowed.
tr: İzin verilen maksimum değeri belirtin.

en: Allow users to choose more than one answer but not over the max value you provided. It will work with the Checkbox type.
tr: Kullanıcıların birden fazla yanıt seçmesine izin verin, ancak sağladığınız maksimum değeri aşmayın. Onay kutusu türü ile çalışacaktır.

en: Enable maximum selection number
tr: Maksimum seçim sayısını etkinleştir

en: Free Support
tr: Ücretsiz Destek

en: Allow only admins to see the Quiz Maker button within the WP Editor while adding/editing a new post/page.
tr: Yeni bir gönderi/sayfa eklerken/düzenlerken WP Düzenleyici içindeki Quiz Maker düğmesini yalnızca yöneticilerin görmesine izin verin.

en: Show quiz button to Admins only
tr: Test düğmesini yalnızca Yöneticilere göster

en: Tick the checkbox if you want to show all your questions on one page.
tr: Tüm sorularınızı tek bir sayfada göstermek istiyorsanız onay kutusunu işaretleyin.

en: Display all questions on one page
tr: Tüm soruları tek sayfada görüntüleme

en: Set the height of the textarea by entering a numeric value. It applies to Text question type textarea, Feedback textarea and so on.
tr: Sayısal bir değer girerek metin alanının yüksekliğini ayarlayın. Metin soru tipi metin alanı, Geri bildirim metin alanı ve benzerleri için geçerlidir.

en: Textarea height (public)
tr: Metin alanı yüksekliği (genel)

en: Stripe integration
tr: Stripe entegrasyonu

en: You can get your Publishable and Secret keys on API Keys page on your Stripe dashboard.
tr: Yayınlanabilir ve Gizli anahtarlarınızı Stripe kontrol panelinizdeki API Anahtarları sayfasından alabilirsiniz.

en: Secret Key
tr: Gizli Anahtar

en: Publishable Key
tr: Yayınlanabilir Anahtar

en: Onetime payment
tr: Bir kerelik ödeme

en: Lifetime payment
tr: Ömür boyu ödeme

en: Payment terms
tr: Ödeme koşulları

en: Give the default value to the height of the WP Editor. It will apply to all WP Editors within the plugin on the dashboard.
tr: WP Editörünün yüksekliğine varsayılan değeri verin. Kontrol panelindeki eklenti içindeki tüm WP Editörleri için geçerli olacaktır.

en: WP Editor height
tr: WP Editör yüksekliği

en: Enable Stripe
tr: Stripe’ı Etkinleştir

en: Stripe Settings
tr: Stripe Ayarları

en: Payment details
tr: Ödeme detayları

en: Russian Ruble
tr: Rus Rublesi

en: United Arab Emirates Dirham
tr: Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi

en: Canadian Dollar
tr: Kanada Doları

en: Chinese Yuan
tr: Çin Yuanı

en: Indian Rupee
tr: Hint Rupisi

en: Japanese Yen
tr: Japon Yeni

en: Swiss Franc
tr: İsviçre Frangı

en: Australian dollar
tr: Avustralya doları

en: British Pound Sterling
tr: İngiliz Sterlini

en: United States Dollar
tr: Birleşik Devletler Doları

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Click for copy.
tr: Kopya için tıklayınız.

en: Choose the design of the layout as grid․
tr: Düzen tasarımını ızgara olarak seçin․

en: Choose the design of the layout as list․
tr: Düzen tasarımını liste olarak seçin․

en: Choose the design of the layout. Example:layout=grid.
tr: Yerleşimin tasarımını seçin. Örnek:layout=grid.

en: %s Layout %s
tr: %s Düzen %s

en: Tick the checkbox if you want to show the wrongly answered questions by the particular user in the first place on the result page.
tr: Belirli bir kullanıcı tarafından yanlış yanıtlanan soruların sonuç sayfasında ilk sırada gösterilmesini istiyorsanız onay kutusunu işaretleyin.

en: Show wrong answers first
tr: Önce yanlış cevapları gösterin

en: If you set the method as Random, please give a value to %s Count %s option too, and it will randomly display that given amount of quizzes from the given category.
tr: Yöntemi Rastgele olarak ayarlarsanız, lütfen %s Count %s seçeneğine de bir değer verin ve verilen kategoriden verilen miktarda test rastgele görüntüleyecektir.

en: %s Random %s
tr: %s Rastgele %s

en: If you set the method as All, it will show all quizzes from the given category. In this case, it is not required to fill the %s Count %s attribute. You can either remove it or the system will ignore the value given to it.
tr: Yöntemi Tümü olarak ayarlarsanız, verilen kategorideki tüm testleri gösterecektir. Bu durumda, %s Count %s özelliğini doldurmak gerekli değildir. Bunu kaldırabilirsiniz ya da sistem buna verilen değeri yok sayacaktır.

en: Choose the method of displaying. Example: display="random" count="5".
tr: Görüntüleme yöntemini seçin. Örnek: display=“random” count=“5”.

en: %s Display %s
tr: %s Görüntüle %s

en: Enter the ID of the category. Example: id="23".
tr: Kategorinin IDsini girin. Örnek: id=“23”.

en: Copy the following shortcode, configure it based on your preferences and paste it into the post/page. Put the ID of your preferred category,  choose the method of displaying (all/random) and specify the count of quizzes.
tr: Aşağıdaki kısa kodu kopyalayın, tercihlerinize göre yapılandırın ve yazıya/sayfaya yapıştırın. Tercih ettiğiniz kategorinin IDsini girin, görüntüleme yöntemini seçin (tümü/rastgele) ve test sayısını belirtin.

en: Quiz categories
tr: Test kategorileri

en: Answer text
tr: Cevap metni

en: Developer version!!!
tr: Geliştirici versiyonu!!!

en: Contact
tr: İletişim

en: Premium support
tr: Premium destek

en: Join
tr: Katılın

en: Subscribe
tr: Abone Olun

en: YouTube community
tr: YouTube topluluğu

en: Community
tr: Topluluk

en: Passed
tr: Geçti

en: For an initial width, leave the field blank.
tr: Başlangıç genişliği için alanı boş bırakın.

en: Set the button width in pixels. For an initial width, leave the field blank.
tr: Düğme genişliğini piksel cinsinden ayarlayın. Başlangıç genişliği için alanı boş bırakın.

en: Button width
tr: Düğme genişliği

en: The order will be classified based on the reordering you have done while adding the questions to the quiz. It will work only with the by="quiz" method. The by="category" method will show the same order as orderby="ASC".
tr: Sıralama, soruları teste eklerken yaptığınız yeniden sıralamaya göre sınıflandırılacaktır. Sadece by=“quiz” yöntemi ile çalışacaktır. by=“category” yöntemi orderby=“ASC” ile aynı sıralamayı gösterecektir.

en: %s default %s
tr: %s varsayılan %s

en: The latest created questions will appear at top of the list. The order will be classified based on question ID (newest to oldest).
tr: En son oluşturulan sorular listenin en üstünde görünecektir. Sıralama soru kimliğine göre sınıflandırılacaktır (en yeniden en eskiye).

en: The earliest created questions will appear at top of the list. The order will be classified based on question ID (oldest to newest).
tr: En erken oluşturulan sorular listenin en üstünde görünecektir. Sıralama soru kimliğine göre sınıflandırılacaktır (en eskiden en yeniye).

en: Choose the way of ordering the questions. Example: orderby="ASC".
tr: Soruları sıralama şeklini seçin. Örnek: orderby=“ASC”.

en: The user's last name that was filled in their WordPress site during registration.
tr: Kullanıcının kayıt sırasında WordPress sitesinde doldurduğu soyadı.

en: The user's first name that was filled in their WordPress site during registration.
tr: Kullanıcının kayıt sırasında WordPress sitesinde doldurduğu ilk adı.

en: If you set the method as Category, please enter the ID of the given category.
tr: Yöntemi Kategori olarak ayarladıysanız, lütfen verilen kategorinin IDsini girin.

en: If you set the method as Quiz, please enter the ID of the given quiz.
tr: Yöntemi Test olarak ayarladıysanız, lütfen verilen testin ID’sini girin.

en: Select the ID. Example: id="23".
tr: IDyi seçin. Örnek: id=“23”.

en: If you set the method as Category, it will show all questions assigned to the given category.
tr: Yöntemi Kategori olarak ayarlarsanız, verilen kategoriye atanmış tüm soruları gösterecektir.

en: If you set the method as Quiz, it will show all questions added in the given quiz.
tr: Yöntemi Test olarak ayarlarsanız, verilen teste eklenen tüm soruları gösterecektir.

en: Choose the method of filtering. Example: by="category".
tr: Filtreleme yöntemini seçin. Örnek: by=“category”.

en: Top color of the leaderboard
tr: Liderlik tablosunun en üst rengi

en: Show the users’ Average, Maximum or Sum results in the leaderboard. SUM does not work with Score(table column)
tr: Liderlik tablosunda kullanıcıların Ortalama, Maksimum veya Toplam sonuçlarını gösterin. SUM, Puan (tablo sütunu) ile çalışmaz

en: Select the way for grouping the results. If you want to make Leaderboard for logged in users, then choose ID. It will collect results by WP user ID. If you want to make Leaderboard for guests, then you need to choose Email and enable Information Form and Email, Name options from quiz settings. It will group results by emails and display guests Names.
tr: Sonuçları gruplama yöntemini seçin. Oturum açmış kullanıcılar için Liderlik tablosu yapmak istiyorsanız, ID’yi seçin. Sonuçları WP kullanıcı IDsine göre toplayacaktır. Misafirler için Liderlik tablosu yapmak istiyorsanız, E-posta’yı seçmeniz ve Bilgi Formu ve E-posta, Ad seçeneklerini test ayarlarından etkinleştirmeniz gerekir. Sonuçları e-postalara göre gruplandıracak ve misafir İsimlerini gösterecektir.

en: The width of the Leaderboard box. It accepts only numeric values. For 100% leave it blank.
tr: Liderlik tablosu kutusunun genişliği. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder. %100 için boş bırakın.

en: How many users’ results will be shown in the leaderboard.
tr: Liderlik tablosunda kaç kullanıcının sonuçları gösterilecek.

en: You can copy the shortcode and paste it to any post/page to see the list of the top user’s who passed any quiz.
tr: Kısa kodu kopyalayabilir ve herhangi bir testi geçen en iyi kullanıcıların listesini görmek için herhangi bir yazıya / sayfaya yapıştırabilirsiniz.

en: It is designed for a particular quiz category results.
tr: Belirli bir test kategorisi sonuçları için tasarlanmıştır.

en: Leaderboard By Quiz Category Settings
tr: Test Kategorisine Göre Liderlik Tablosu Ayarları

en: Specify the default keyword count which will be selected while adding answers to your new question. It will apply to the previous questions and intervals as well.
tr: Yeni sorunuza yanıt eklerken seçilecek olan varsayılan anahtar kelime sayısını belirtin. Bu, önceki sorular ve aralıklar için de geçerli olacaktır.

en: Keyword default count
tr: Anahtar kelime varsayılan sayısı

en: Personality quiz
tr: Kişilik testi

en: Tick the checkbox, and admin will receive the email only if the user has passed the minimum score required.
tr: Onay kutusunu işaretlediğinizde, yönetici yalnızca kullanıcı gerekli minimum puanı geçerse e-posta alacaktır.

en: If the option is enabled, then the admin will receive the email only if the user has passed the minimum score required. It will take the value of the general pass score of the quiz. Please specify it in the Result Settings tab.
tr: Seçenek etkinleştirilirse, yönetici e-postayı yalnızca kullanıcı gerekli minimum puanı geçerse alır. Testin genel geçme puanının değerini alacaktır. Lütfen bunu Sonuç Ayarları sekmesinde belirtin.

en: Tick the checkbox, and the user will receive the email only if he/she has passed the minimum score required.
tr: Onay kutusunu işaretlediğinizde, kullanıcı yalnızca gerekli minimum puanı geçerse e-posta alacaktır.

en: If the option is enabled, then the user will receive the email only if he/she has passed the minimum score required. It will take the value of the general pass score of the quiz. Please specify it in the Result Settings tab.
tr: Seçenek etkinleştirilirse, kullanıcı yalnızca gerekli minimum puanı geçerse e-posta alacaktır. Testin genel geçme puanının değerini alacaktır. Lütfen bunu Sonuç Ayarları sekmesinde belirtin.

en: Pass score (%)
tr: Geçme puanı (%)

en: There are no questions attached yet.
tr: Henüz herhangi bir soru eklenmemiştir.

en: Paste the shortcode into any of your posts to show questions of a given quiz. Designed to show questions to students, earlier on, for preparing for the test.
tr: Belirli bir testin sorularını göstermek için kısa kodu gönderilerinizden herhangi birine yapıştırın. Öğrencilere daha önce sınava hazırlanmak için soruları göstermek üzere tasarlanmıştır.

en: Display Quiz Bank(questions)
tr: Sınav Bankasını Görüntüle (sorular)

en: The score of those questions which the given user answered(%). Skipped or unanswered questions will not be included in the calculation.
tr: Verilen kullanıcının yanıtladığı soruların puanı (%). Atlanan veya cevaplanmayan sorular hesaplamaya dahil edilmeyecektir.

en: Align the text of your questions to the left, center, or right.
tr: Sorularınızın metnini sola, ortaya veya sağa hizalayın.

en: Question text alignment
tr: Soru metni hizalama

en: The number of questions that the user must pass.
tr: Kullanıcının geçmesi gereken soru sayısı.

en: The count of answered questions of the user.
tr: Kullanıcının yanıtladığı soruların sayısı.

en: The count of unanswered questions of the user.
tr: Kullanıcının cevaplanmamış sorularının sayısı.

en: Enable Start button loader
tr: Başlat düğmesi yükleyicisini etkinleştir

en: Tick on the checkbox if you would like to show loader and "Loading ..." text over the start button while the JavaScript of the given webpage loads. As soon as the webpage completes its loading, the start button will become active.
tr: Verilen web sayfasının JavaScript’i yüklenirken başlat düğmesinin üzerinde yükleyici ve “Yükleniyor…” metnini göstermek istiyorsanız onay kutusunu işaretleyin. Web sayfası yüklenmesini tamamlar tamamlamaz, başlat düğmesi aktif hale gelecektir.

en: Start button activation
tr: Başlat düğmesi aktivasyonu

en: Loading ...
tr: Yükleniyor …

en: Make the question appear without text. The option is designed to use when the question includes an image as well.
tr: Sorunun metin olmadan görünmesini sağlayın. Bu seçenek, soru bir resim de içerdiğinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

en: Hide question text on the front-end
tr: Arayüzde soru metnini gizleme

en: If this option is enabled background image of quiz will disappear on the start page.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, testin arka plan görüntüsü başlangıç sayfasında kaybolacaktır.

en: Hide background image on start page
tr: Başlangıç sayfasında arka plan resmini gizleme

en: Set quiz image height in pixels. It accepts only number values.
tr: Test görüntü yüksekliğini piksel cinsinden ayarlar. Yalnızca sayı değerlerini kabul eder.

en: Quiz image height
tr: Test görüntüsü yüksekliği

en: Our products
tr: Ürünlerimiz

en: Allow implementing HTML coding in answer boxes while adding new question. This works only for Radio and Checkbox (Multiple) questions.
tr: Yeni soru eklerken cevap kutularında HTML kodlamasının uygulanmasına izin verin. Bu yalnızca Radyo ve Onay Kutusu (Çoklu) soruları için çalışır.

en: Enable answers allow HTML for new question
tr: Yanıtları etkinleştir yeni soru için HTML’ye izin ver

en: Max value
tr: Maksimum değer

en: Give a maximum legal value to your number field. For example, if you give a 20 value to the field, then the user will be able to answer the question by writing a value less than or equal to 20.
tr: Sayı alanınıza maksimum geçerli bir değer verin. Örneğin, alana 20 değeri verirseniz, kullanıcı soruyu 20’den küçük veya eşit bir değer yazarak yanıtlayabilecektir.

en: Maximum value of a number field
tr: Bir sayı alanının maksimum değeri

en: Assign numbering to each answer in ascending sequential order. Choose your preferred type from the list.
tr: Her cevaba artan sıralı düzende numaralandırma atayın. Listeden tercih ettiğiniz türü seçin.

en: Answers numbering
tr: Cevap numaralandırma

en: Capitalize
tr: Büyük harf

en: Lowercase
tr: Küçük harf

en: Uppercase
tr: Büyük harf

en: Capitalize – Transforms the first character of each word to uppercase
tr: Büyük Harf - Her kelimenin ilk karakterini büyük harfe dönüştürür

en: Lowercase – Transforms all characters to lowercase
tr: Küçük Harf - Tüm karakterleri küçük harfe dönüştürür

en: Uppercase – Transforms all characters to uppercase
tr: Büyük Harf - Tüm karakterleri büyük harfe dönüştürür

en: Specify how to capitalize a title text of your quiz.
tr: Testinizin başlık metninin nasıl büyük harfle yazılacağını belirtin.

en: Quiz title transformation
tr: Test başlığı dönüşümü

en: Buy Now
tr: Şimdi Satın Al

en: Tick the checkbox and the live box will appear under the text field. It will indicate the current state of word/character usage.
tr: Onay kutusunu işaretlediğinizde metin alanının altında canlı kutu görünecektir. Kelime/karakter kullanımının mevcut durumunu gösterecektir.

en: Show word/character counter
tr: Kelime/karakter sayacını göster

en: left
tr: sol

en: Words
tr: Kelimeler

en: If you haven't created questions yet, you need to do it first.
tr: Henüz soru oluşturmadıysanız, önce bunu yapmanız gerekir.

en: Not recommended
tr: Tavsiye edilmez

en: Indicate the length of the characters/words.
tr: Karakterlerin/kelimelerin uzunluğunu belirtiniz.

en: Length
tr: Uzunluk

en: Characters
tr: Karakterler

en: Choose your preferred type of limitation.
tr: Tercih ettiğiniz sınırlama türünü seçin.

en: Limit by
tr: Tarafından sınırla

en: Restrict the number of characters to be inserted in the text field by the user.
tr: Metin alanına kullanıcı tarafından eklenecek karakter sayısını kısıtlayın.

en: Maximum length of a text field
tr: Bir metin alanının maksimum uzunluğu

en: except for checkbox type
tr: onay kutusu türü hariç

en: Set the minimum score to pass the quiz in percentage. Please note to give a value to it above 0, otherwise, the Quiz pass message and Quiz fail message options will not work.
tr: Testi geçmek için minimum puanı yüzde olarak ayarlayın. Lütfen 0’ın üzerinde bir değer vermeyi unutmayın, aksi takdirde Test geçme mesajı ve Test başarısız mesajı seçenekleri çalışmayacaktır.

en: Choose your preferred design for the progress live bar which will appear while taking the quiz. It will show the current state of the user in the quiz.
tr: Test sırasında görünecek olan canlı ilerleme çubuğu için tercih ettiğiniz tasarımı seçin. Kullanıcının testteki mevcut durumunu gösterecektir.

en: Progress live bar style
tr: İlerleme canlı çubuk stili

en: Enable Google integration
tr: Google entegrasyonunu etkinleştirin

en: Google Sheet Settings
tr: Google Sheet Ayarları

en: This is a just preview of the certificate and some message variables will not work on preview mode. Please be understanding.
tr: Bu, sertifikanın sadece bir önizlemesidir ve bazı mesaj değişkenleri önizleme modunda çalışmayacaktır. Lütfen anlayışlı olun.

en: Generate Certificate preview
tr: Sertifika önizlemesi oluştur

en: SUM
tr: TOPLAM

en: Connect
tr: Bağlan

en: Instructions
tr: Talimatlar

en: Custom Gif width in pixels. It accepts only numeric values.
tr: Piksel cinsinden özel Gif genişliği. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder.

en: Width (px)
tr: Genişlik (px)

en: Disable the hover effect for the answers.
tr: Yanıtlar için fareyle üzerine gelme efektini devre dışı bırakın.

en: Disable answer hover
tr: Üzerine gelinen yanıtı devre dışı bırak

en: IP and Cookie
tr: IP ve Çerez

en: Cookie
tr: Çerez

en: You have already passed this quiz.
tr: Bu testi çoktan geçtiniz.

en: Add Gif
tr: Gif Ekle

en: Message for the right answer
tr: Doğru cevap için mesaj

en: Message for the wrong answer
tr: Yanlış cevap için mesaj

en: Question(s) unpublished.
tr: Soru(lar) yayınlanmamıştır.

en: Question(s) published.
tr: Yayınlanan soru(lar).

en: Quiz loader icon
tr: Test yükleniyor simgesi

en: Show the statistical average
tr: İstatistiksel ortalamayı gösterin

en: Show question results on the results page
tr: Soru sonuçlarını sonuçlar sayfasında göster

en: Redirect after submission
tr: Gönderimden sonra yönlendirme

en: Enable sounds for right/wrong answers
tr: Doğru/yanlış cevaplar için sesleri etkinleştirin

en: Message after the timer ends
tr: Zamanlayıcı sona erdikten sonraki mesaj

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Hint icon
tr: İpucu simgesi

en: Show creation date
tr: Oluşturma tarihini göster

en: Show average rate
tr: Ortalama oranı göster

en: During the quiz
tr: Sınav sırasında

en: Show messages for right/wrong answers
tr: Doğru/yanlış cevaplar için mesajlar gösterin

en: By keywords - If this option is enabled, you need to select the keywords, which you have already assigned to your answers and write a correspondent message and attach an image for each interval separately. It will be calculated based on the majority of the selected answers of the user.
tr: Anahtar kelimelere göre - Bu seçenek etkinleştirilirse, cevaplarınıza zaten atadığınız anahtar kelimeleri seçmeniz ve karşılık gelen bir mesaj yazmanız ve her aralık için ayrı ayrı bir resim eklemeniz gerekir. Kullanıcının seçilen cevaplarının çoğunluğuna göre hesaplanacaktır.

en: By points - If this option is enabled, you need to assign values to Min and Max fields by points and write a correspondent message and attach an image for each interval separately. There is no limitation to that.
tr: Noktalara göre - Bu seçenek etkinleştirilirse, Min ve Maks alanlarına noktalara göre değerler atamanız ve her aralık için ayrı ayrı bir karşılık gelen mesaj yazmanız ve bir resim eklemeniz gerekir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.

en: By percentage - If this option is enabled, you need to assign values to Min and Max fields by percentage and write a correspondent message and attach an image for each interval separately. You need to cover the 0-100 range with as many intervals as you want.
tr: Yüzdeye göre - Bu seçenek etkinleştirilirse, Min ve Maks alanlarına yüzdeye göre değerler atamanız ve her aralık için ayrı ayrı bir karşılık gelen mesaj yazmanız ve bir resim eklemeniz gerekir. 0-100 aralığını istediğiniz kadar aralıkla kaplamanız gerekir.

en: Choose your preferred method of calculation.
tr: Tercih ettiğiniz hesaplama yöntemini seçin.

en: By keywords
tr: Anahtar kelimelerle

en: By points
tr: Noktalara göre

en: Set different messages based on the user's score. The message will be displayed on the result page of the quiz.
tr: Kullanıcının puanına göre farklı mesajlar ayarlayın. Mesaj, testin sonuç sayfasında görüntülenecektir.

en: Bottom
tr: Alt

en: Top
tr: Üst

en: Choose the position of captions in the image answers.
tr: Resim cevaplarında başlıkların konumunu seçin.

en: Caption position of the image answer
tr: Görüntü yanıtının başlık konumu

en: Inside
tr: İçeride

en: Outside
tr: Dışarıda

en: Choose the preferred view type of captions in the image answers.
tr: Görüntü yanıtlarında tercih edilen altyazı görünüm türünü seçin.

en: Caption style of the image answer
tr: Görüntü yanıtının başlık stili

en: Show answers caption near the answer image. This option will be work only when answer has image.
tr: Cevap resminin yanında cevap başlığını göster. Bu seçenek yalnızca cevabın resmi olduğunda çalışacaktır.

en: Show answer caption
tr: Cevap başlığını göster

en: Height of answers images.
tr: Cevap resimlerinin yüksekliği.

en: Answer image height
tr: Cevap görüntü yüksekliği

en: Answer box-shadow color
tr: Kutu gölge rengini yanıtla

en: Allow answer container box shadow
tr: Cevap alanı kutusu gölgesine izin ver

en: Answers box shadow
tr: Cevap kutusu gölgesi

en: The color of the answers border
tr: Cevap kenarlığının rengi

en: The style of answers border
tr: Cevapların tarzı sınır

en: The width of answers border
tr: Yanıt kenarlığının genişliği

en: Allow answer border
tr: Cevap kenarlığına izin ver

en: Answer border
tr: Cevap kenarlığı

en: Gap between answers.
tr: Cevaplar arasındaki boşluk.

en: Answer gap
tr: Cevap boşluğu

en: Answers Styles
tr: Cevap Tarzları

en: You can copy the shortcode and insert it to any post to show quiz all results.
tr: Kısa kodu kopyalayabilir ve tüm test sonuçlarını göstermek için herhangi bir gönderiye ekleyebilirsiniz.

en: Single Quiz Results Settings
tr: Tek Test Sonuçları Ayarları

en: For import XLSX file your version of PHP must be over than 5.6.
tr: XLSX dosyasını içe aktarmak için PHP sürümünüzün 5.6’dan büyük olması gerekir.

en: Table columns
tr: Tablo sütunları

en: All Results Settings
tr: Tüm Sonuç Ayarları

en: Leaderboard Columns
tr: Liderlik Tablosu Sütunları

en: Group users by
tr: Kullanıcıları gruplandırın

en: Enable the option if you want to show the Information Form to logged-in users as well. If the option is disabled, then logged-in users will not see the Information Form before or after the quiz, but the system will collect the Name and Email info from their WP accounts and store in the Name and Email fields in the database.
tr: Bilgi Formunu oturum açmış kullanıcılara da göstermek istiyorsanız bu seçeneği etkinleştirin. Seçenek devre dışı bırakılırsa, oturum açan kullanıcılar sınavdan önce veya sonra Bilgi Formunu görmez, ancak sistem WP hesaplarından Ad ve E-posta bilgilerini toplar ve veritabanındaki Ad ve E-posta alanlarında depolar.

en: Show Information Form to logged-in users
tr: Oturum açmış kullanıcılara Bilgi Formunu Göster

en: Button padding
tr: Düğme dolgusu

en: Background gradient
tr: Arka plan gradyanı

en: Box shadow
tr: Kutu gölgesi

en: Border radius
tr: Kenar yuvarlatma

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Theme
tr: Tema

en: Show to guests too
tr: Misafirlere de gösterin

en: After enabling this option, the user whose chosen answer to the question is wrong will not see the right one.
tr: Bu seçenek etkinleştirildikten sonra, soruya seçtiği yanıt yanlış olan kullanıcı doğru yanıtı görmeyecektir.

en: Hide correct answers
tr: Doğru cevapları gizle

en: Background image
tr: Arka plan görüntüsü

en: Send Certificate to user
tr: Kullanıcıya Sertifika Gönderme

en: Can I send certificates to those users who have passed the quiz? (PRO)
tr: Sınavı geçen kullanıcılara sertifika gönderebilir miyim? (PRO)

en: Send mail to admin
tr: Yöneticiye posta gönderin

en: Will I get notified every time a quiz is submitted? (PRO)
tr: Her sınav gönderildiğinde bildirim alacak mıyım? (PRO)

en: Can I know more about my respondents?
tr: Katılımcılarım hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim?

en: How do I limit access to the quiz?
tr: Teste erişimi nasıl sınırlandırabilirim?

en: How do I change the design of the quiz?
tr: Testin tasarımını nasıl değiştirebilirim?

en: %s Nope! %s All your content and assigned settings of the plugin will remain unchanged even after switching to the Pro version. You don’t need to redo what you have already built with the free version. For the detailed instruction, please take a look at our %s upgrade guide. %s
tr: %s Hayır! %s Tüm içeriğiniz ve eklentinin atanmış ayarları Pro sürüme geçtikten sonra bile değişmeden kalacaktır. Ücretsiz sürümle zaten oluşturduğunuz şeyleri yeniden yapmanız gerekmez. Ayrıntılı talimatlar için lütfen %s yükseltme kılavuzumuza göz atın. %s

en: Will I lose the data after the upgrade?
tr: Yükseltmeden sonra verileri kaybedecek miyim?

en: FAQs
tr: SSS

en: Congrats! You have already created your first quiz.
tr: Tebrikler! İlk testinizi oluşturdunuz bile.

en: Fill out the information by adding a title, previously created questions and so on.
tr: Bir başlık, önceden oluşturulmuş sorular vb. ekleyerek bilgileri doldurun.

en: : activate to sort column descending
tr: : sütunu azalan şekilde sıralamak için etkinleştirin

en: : activate to sort column ascending
tr: : sütunu artan şekilde sıralamak için etkinleştirin

en: Previous
tr: Önceki

en: Last
tr: En son

en: First
tr: Birinci

en: No matching records found
tr: Eşleşen kayıt bulunamadı

en: Search:
tr: Ara:

en: Processing...
tr: İşleniyor…

en: Show _MENU_ entries
tr: _MENU_ girişlerini göster

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (_MAX_ toplam girişlerden filtrelenmiştir)

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr: 0 girişten 0 ila 0 arası gösteriliyor

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr: _TOTAL_ girişlerin _START_ ile _END_ arası gösteriliyor

en: No data available in table
tr: Tabloda veri mevcut değil

en: View Results
tr: Sonuçları Görüntüle

en: How to use
tr: Nasıl kullanılır

en: Choose the category of the questions which will be selected by default each time you create a question by the Add New button.
tr: Yeni Ekle düğmesini kullanarak her soru oluşturduğunuzda varsayılan olarak seçilecek olan soru kategorisini seçin.

en: Questions default category
tr: Sorular varsayılan kategori

en: Search
tr: Ara

en: This Quiz will start on
tr: Bu test şu tarihte başlayacaktır

en: seconds
tr: saniye

en: minutes
tr: dakika

en: minute
tr: dakika

en: hours
tr: saat

en: hour
tr: saat

en: days
tr: gün

en: day
tr: gün

en: Keyword
tr: Anahtar Kelime

en: Save as default
tr: Varsayılan olarak kaydet

en: Generated Passwords
tr: Oluşturulan Parolalar

en: Show start date
tr: Başlangıç tarihini göster

en: Show countdown
tr: Geri sayımı göster

en: Show the countdown or end date time in the quiz.
tr: Testte geri sayımı veya bitiş tarihi saatini gösterin.

en: Show timer
tr: Zamanlayıcıyı göster

en: The average score by the question category of the given quiz of the given user.
tr: Verilen kullanıcının verilen testinin soru kategorisine göre ortalama puanı.

en: second
tr: saniye

en: You must log in to see your results.
tr: Sonuçlarınızı görmek için giriş yapmalısınız.

en: Quiz Name
tr: Test adı

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: Define the scroll offset of the quiz container after the animation starts. It works when the quiz container is visible on the screen partly and the user starts the quiz and moves from one question to another.
tr: Animasyon başladıktan sonra test alanının kaydırma ofsetini tanımlar. Test alanı ekranda kısmen görünür olduğunda ve kullanıcı testi başlatıp bir sorudan diğerine geçtiğinde çalışır.

en: Scroll offset(px)
tr: Kaydırma ofseti (px)

en: Animation Top
tr: Animasyon Üstü

en: The count attribute is required for random view type.
tr: Rastgele görünüm türü için count niteliği gereklidir.

en: To insert the Quiz category into a page, post or text widget, copy shortcode
tr: Test kategorisini bir sayfaya, gönderiye veya metin bileşenine eklemek için kısa kodu kopyalayın

en: Determine the length of the results to be shown in the Results List Table by putting your preferred count of words in the following field. (For example: if you put 10, you will see the first 10 words of each result in the Results page of your dashboard).
tr: Aşağıdaki alana tercih ettiğiniz kelime sayısını yazarak Sonuç Listesi Tablosunda gösterilecek sonuçların uzunluğunu belirleyin. (Örneğin: 10 yazarsanız, panonuzun Sonuçlar sayfasında her sonucun ilk 10 kelimesini görürsünüz).

en: Determine the length of the quizzes to be shown in the Quizzes List Table by putting your preferred count of words in the following field. (For example: if you put 10, you will see the first 10 words of each quiz in the Quizzes page of your dashboard).
tr: Aşağıdaki alana tercih ettiğiniz test sayısını girerek Test Listesi Tablosunda gösterilecek testlerin uzunluğunu belirleyin. (Örneğin: 10 yazarsanız, kontrol panelinizin Testler sayfasında her bir testin ilk 10 kelimesini görürsünüz).

en: Results list table
tr: Sonuç listesi tablosu

en: Quizzes list table
tr: Testler liste tablosu

en: Excerpt words count in list tables
tr: Liste tablolarında alıntı sözcük sayısı

en: Password protected quiz
tr: Şifre korumalı sınav

en: Make questions required
tr: Soruları gerekli hale getirin

en: Leaderboards
tr: Liderlik Tabloları

en: If the option is enabled, then selected questions for the given quiz, will be grouped based on categories. When the Enable randomize questions option is enabled too, then it will randomize both questions among categories and categories among quiz.
tr: Seçenek etkinleştirilirse, verilen test için seçilen sorular kategorilere göre gruplandırılacaktır. Soruları rastgele sıralamayı etkinleştir seçeneği de etkinleştirildiğinde, hem kategoriler arasındaki soruları hem de test arasındaki kategorileri rastgele sıralayacaktır.

en: Group questions by category
tr: Soruları kategoriye göre gruplayın

en: If the checkbox is ticked and the Finish button is enabled too, then when the user clicks on the Finish button, the confirmation box will be displayed. It will ask `Do you want to finish the quiz? Are you sure? `.
tr: Onay kutusu işaretlenirse ve Bitir düğmesi de etkinleştirilirse, kullanıcı Bitir düğmesine tıkladığında onay kutusu görüntülenecektir. Bu kutuda `Sınavı bitirmek istiyor musunuz? Emin misiniz? `.

en: Enable confirm box for the Finish button
tr: Bitir düğmesi için onay kutusunu etkinleştir

en: Reverse the ordering of the questions in the list.
tr: Listedeki soruların sıralamasını tersine çevirin.

en: The number of wrong answers of the user.
tr: Kullanıcının yanlış cevap sayısı.

en: You can use this variable to allow users to download their certificate after quiz completion.
tr: Kullanıcıların sınavı tamamladıktan sonra sertifikalarını indirmelerine izin vermek için bu değişkeni kullanabilirsiniz.

en: You can use this unique code as an identifier. It is unique for every attempt.
tr: Bu benzersiz kodu bir tanımlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Her deneme için benzersizdir.

en: You can copy the shortcode and insert it to any post to show all results.
tr: Kısa kodu kopyalayabilir ve tüm sonuçları göstermek için herhangi bir gönderiye ekleyebilirsiniz.

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Pass score for attempt restriction
tr: Girişim kısıtlaması için geçiş puanı

en: Specify the count of the attempts per user for passing the quiz.
tr: Testi geçmek için kullanıcı başına deneme sayısını belirtin.

en: Attempts count:
tr: Deneme sayısı:

en: Select the passing score(in percentage), and the attempt of the user will be detected only under that given condition. For example: If we give 40% value to it and assign 5 to the Attempts count option, the user can pass the quiz with getting more than 40% score in 5 times, but will have a chance to pass the quiz with getting under the 40% score as to how much as he/she wants.
tr: Geçme puanını (yüzde olarak) seçin ve kullanıcının denemesi yalnızca verilen koşul altında algılanacaktır. Örneğin: 40 değerini verirsek ve Deneme sayısı seçeneğine 5 atarsak, kullanıcı 5 seferde %40’ın üzerinde puan alarak sınavı geçebilir, ancak istediği kadar %40’ın altında puan alarak sınavı geçme şansına sahip olacaktır.

en: click here
tr: buraya tıklayın

en: To see all Message Variables
tr: Tüm Mesaj Değişkenlerini görmek için

en: Refresh Categories
tr: Kategorileri Yenile

en: Here you can see all the categories of questions you have included in the general tab. You can provide different numbers for different categories. Also, you can reorder them as you want by drag and dropping. The category order will be kept in the front end, but questions will be printed randomly.
tr: Burada genel sekmesine eklediğiniz tüm soru kategorilerini görebilirsiniz. Farklı kategoriler için farklı numaralar verebilirsiniz. Ayrıca, bunları sürükle ve bırak yöntemiyle istediğiniz gibi yeniden sıralayabilirsiniz. Kategori sırası ön uçta tutulacak, ancak sorular rastgele yazdırılacaktır.

en: It will take the specified amount of questions from all the questions you include in this quiz.
tr: Bu teste dahil ettiğiniz tüm sorulardan belirtilen miktarda soru alacaktır.

en: There are two ways of making question bank system.
tr: Soru bankası sistemi oluşturmanın iki yolu vardır.

en: By Category
tr: Kategoriye Göre

en: Default
tr: Varsayılan

en: Do not store IP addresses
tr: IP adreslerini saklamayın

en: Users IP addresses
tr: Kullanıcıların IP adresleri

en: After enabling this option, IP address of the users will not be stored in database. Note: If this option is enabled, then the `Limits user by IP` option will not work.
tr: Bu seçenek etkinleştirildikten sonra, kullanıcıların IP adresleri veritabanında saklanmayacaktır. Not: Bu seçenek etkinleştirilirse, `Kullanıcıyı IP’ye göre sınırlar` seçeneği çalışmayacaktır.

en: If this option is enabled then the 'Limitation by IP' option will not work!
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, ‘IP’ye Göre Sınırlama’ seçeneği çalışmayacaktır!

en: Empty Answer
tr: Boş Cevap

en: Determine the length of the questions to be shown in the Questions List Table by putting your preferred count of words in the following field. (For example: if you put 10, you will see the first 10 words of each question in the Questions page of your dashboard).
tr: Aşağıdaki alana tercih ettiğiniz kelime sayısını yazarak Soru Listesi Tablosunda gösterilecek soruların uzunluğunu belirleyin. (Örneğin: 10 yazarsanız, panonuzun Sorular sayfasında her sorunun ilk 10 kelimesini görürsünüz).

en: The score of the quiz by a question categories which got the user
tr: Kullanıcının aldığı bir soru kategorisine göre testin puanı

en: Provide the message text for sending to the Admin by email. You can use Variables from General Settings page to insert data. (name, score, date etc.)
tr: Yöneticiye e-posta ile göndermek için mesaj metnini girin. Veri eklemek için Genel Ayarlar sayfasındaki Değişkenleri kullanabilirsiniz. (isim, puan, tarih vb.)

en: If this option is enabled then the admin will get the Email with an attached PDF file that gets the user. If the "Send Certificate To User" option is disabled admin does not get a certificate too.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, yönetici, kullanıcıyı alan ekli bir PDF dosyası içeren E-postayı alacaktır. “Kullanıcıya Sertifika Gönder” seçeneği devre dışı bırakılırsa yönetici de sertifika almaz.

en: Send Certificate to Admin too
tr: Sertifikayı Yönetici’ye de Gönderin

en: If this option is enabled then the admin will get the Email with Interval message.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, yönetici Aralıklı E-posta mesajını alacaktır.

en: Send Interval message to Admin
tr: Yönetici’ye Aralıklı mesajı gönder

en: You can send results to the admin after the quiz is completed
tr: Test tamamlandıktan sonra sonuçları yöneticiye gönderebilirsiniz

en: Send Report table to Admin
tr: Rapor tablosunu Yönetici’ye gönder

en: Disable this feature, if you want to make it possible not to send emails to the registered Mail of the site Admin, but only to additional emails.
tr: Site Yöneticisinin kayıtlı Postasına değil, yalnızca ek e-postalara e-posta gönderilmesini mümkün kılmak istiyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakın.

en: Admin
tr: Yönetici

en: Password for users who can pass the quiz.
tr: Testi geçebilecek kullanıcılar için şifre.

en: Password
tr: Şifre

en: You can choose a password for users to pass the quiz.
tr: Kullanıcıların testi geçmesi için bir parola seçebilirsiniz.

en: Password for passing quiz
tr: Sınavı geçmek için şifre

en: Users on the website.
tr: Web sitesindeki kullanıcılar.

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Access only selected users
tr: Yalnızca seçili kullanıcılara erişim

en: If the user's chosen answer is wrong he/she won't see the right answer.
tr: Eğer kullanıcının seçtiği cevap yanlışsa, doğru cevabı göremez.

en: Show only wrong answers
tr: Sadece yanlış cevapları göster

en: Export to
tr: Dışa aktar

en: The font size of the questions in pixels in the quiz (only for <p> tag). It accepts only numeric values.
tr: Sınavdaki soruların piksel cinsinden yazı tipi boyutu (yalnızca <p> etiketi için). Sadece sayısal değerleri kabul eder.

en: Question font size
tr: Soru yazı tipi boyutu

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: The message in the case of the user fails the quiz
tr: Kullanıcının testte başarısız olması durumunda mesaj

en: Quiz fail message
tr: Test başarısız mesajı

en: The message in the case of the user passes the quiz
tr: Kullanıcının testi geçmesi durumunda mesaj

en: Quiz pass message
tr: Test geçiş mesajı

en: Pass Score (%)
tr: Geçme Puanı (%)

en: You have not passed the quiz! <br> Try again!
tr: Sınavı geçemediniz! <br> Tekrar deneyin!

en: You passed the quiz!
tr: Testi geçtin!

en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

en: Log In button
tr: Oturum Aç düğmesi

en: Check button
tr: Kontrol düğmesi

en: Log In
tr: Giriş Yap

en: Questions list table
tr: Soru listesi tablosu

en: If the user doesn't answer the question he/she can't go to the next question.
tr: Kullanıcı soruya cevap vermezse bir sonraki soruya geçemez.

en: Make the questions required
tr: Soruları gerekli hale getirin

en: You can copy these variables and paste them in the following options from the quiz settings
tr: Bu değişkenleri kopyalayabilir ve sınav ayarlarından aşağıdaki seçeneklere yapıştırabilirsiniz

en: Result message
tr: Sonuç mesajı

en: This quiz is expired!
tr: Bu testin süresi doldu!

en: Show confirmation popup if user tries to refresh or leave the page during the quiz taking process.
tr: Kullanıcı testi yaparken sayfayı yenilemeye veya terk etmeye çalışırsa onay açılır penceresini gösterin.

en: Enable confirmation box for leaving the page
tr: Sayfadan çıkmak için onay kutusunu etkinleştirin

en: User Page results table columns
tr: Kullanıcı Sayfası sonuç tablosu sütunları

en: You can sort table columns and select which columns must display on the front-end.
tr: Tablo sütunlarını sıralayabilir ve arayüzde hangi sütunların görüntülenmesi gerektiğini seçebilirsiniz.

en: Details
tr: Detaylar

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Quiz name
tr: Test adı

en: Points
tr: Puanlar

en: Pos.
tr: Sıra.

en: Quiz buttons border-radius in pixels. It accepts only numeric values.
tr: Test düğmelerinin piksel cinsinden kenarlık yuvarlatması. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder.

en: Button border-radius
tr: Düğme kenarlık yuvarlatması

en: Top / Bottom
tr: Üst / Alt

en: Left / Right
tr: Sol / Sağ

en: Padding of buttons.
tr: Düğmelerin dolgusu.

en: The font size of the buttons in pixels in the quiz. It accepts only numeric values.
tr: Testteki düğmelerin piksel cinsinden yazı tipi boyutu. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder.

en: Button font-size
tr: Düğme yazı tipi boyutu

en: Large
tr: Büyük

en: Medium
tr: Orta

en: Small
tr: Küçük

en: The default sizes of buttons.
tr: Düğmelerin varsayılan boyutları.

en: Button size
tr: Düğme boyutu

en: Buttons Styles
tr: Düğme Stilleri

en: If there is audio in the question, it will automatically turn on.
tr: Eğer soruda ses varsa, otomatik olarak açılacaktır.

en: Enable audio autoplay
tr: Ses otomatik oynatmayı etkinleştir

en: Exit button
tr: Çıkış düğmesi

en: Load more button
tr: Daha fazla yükle düğmesi

en: Send feedback button
tr: Geri bildirim gönder düğmesi

en: Restart quiz button
tr: Testi yeniden başlat düğmesi

en: See Result button
tr: Sonucu Gör düğmesi

en: Finish button
tr: Bitir düğmesi

en: Clear button
tr: Temizle düğmesi

en: Previous button
tr: Önceki düğme

en: Next button
tr: Sonraki düğme

en: Start button
tr: Başlat düğmesi

en: If you make a change here, these words will not be translated either․
tr: Burada bir değişiklik yaparsanız, bu kelimeler de çevrilmeyecektir․

en: Buttons texts
tr: Düğme metinleri

en: On Both
tr: Her İkisinde de

en: Show question explanation
tr: Soru açıklamasını göster

en: Space Between
tr: Aralarında Boşluk

en: Right
tr: Sağ

en: Left
tr: Sol

en: Center
tr: Orta

en: Specify the position of buttons of the quiz.
tr: Testin düğmelerinin konumunu belirtin.

en: Buttons position
tr: Düğmelerin konumu

en: Specify the text color of buttons inside the quiz and questions. It affects only to buttons.
tr: Test ve soruların içindeki düğmelerin metin rengini belirleyin. Yalnızca düğmeleri etkiler.

en: Buttons text color
tr: Düğmeler metin rengi

en: Date
tr: Tarih

en: Example:
tr: Örnek:

en: For inserting multiple possible correct answers, please use delimeter %%%.
tr: Birden fazla olası doğru yanıt eklemek için lütfen %%% delimetresini kullanın.

en: Variants of the correct answer
tr: Doğru cevabın varyantları

en: All
tr: Tümü

en: This option allows users to go to the next question by pressing Enter key. It is working with the following question types only: Text, Short Text, Number.
tr: Bu seçenek, kullanıcıların Enter tuşuna basarak bir sonraki soruya geçmelerini sağlar. Sadece aşağıdaki soru tipleri ile çalışmaktadır: Metin, Kısa Metin, Sayı.

en: Enable to go next by pressing Enter key
tr: Enter tuşuna basarak bir sonraki adıma geçmeyi etkinleştirin

en: Uncategorized
tr: Kategorilendirilmemiş

en: Pre-start message
tr: Başlatma öncesi mesajı

en: The quiz will be available soon!
tr: Test yakında hazır olacak!

en: The quiz will be available soon.
tr: Test yakında hazır olacak.

en: Finish the quiz after one wrong answer.
tr: Bir yanlış cevaptan sonra testi bitirin.

en: Finish the quiz after one wrong answer
tr: Bir yanlış cevaptan sonra testi bitirin

en: Actions
tr: Eylemler

en: If this option is enabled background image of quiz will disappear on the result page.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, sınavın arka plan görüntüsü sonuç sayfasında kaybolacaktır.

en: Hide background image on result page
tr: Sonuç sayfasında arka plan resmini gizleme

en: Right/wrong answer icons
tr: Doğru/yanlış cevap simgeleri

en: You can write the default answer count which will be showing in the Add new question page (this will work only with radio, checkbox, and dropdown types).
tr: Yeni soru ekle sayfasında gösterilecek varsayılan yanıt sayısını yazabilirsiniz (bu yalnızca radyo, onay kutusu ve açılır menü türleriyle çalışacaktır).

en: Answer default count
tr: Varsayılan sayımı yanıtla

en: Sounds for wrong answers
tr: Yanlış cevaplar için sesler

en: Select sound
tr: Ses seçin

en: Sounds for right answers
tr: Doğru cevaplar için sesler

en: This option will work with Enable correct answers option.
tr: Bu seçenek Doğru cevapları etkinleştir seçeneği ile çalışacaktır.

en: Sounds for right/wrong answers
tr: Doğru/yanlış cevaplar için sesler

en: Quiz Right/Wrong answers sounds
tr: Quiz Doğru/Yanlış cevap sesleri

en: Sounds are not selected. For selecting sounds go to
tr: Sesler seçilmemiştir. Sesleri seçmek için şu adrese gidin

en: page
tr: sayfa

en: General options
tr: Genel seçenekler

en: Sounds are selected. For change sounds go to
tr: Sesler seçilir. Sesleri değiştirmek için

en: This option will work only when Enable Show correct answers option is enabled and sounds are selected from General options page.
tr: Bu seçenek yalnızca Doğru yanıtları göster seçeneği etkinleştirildiğinde ve Genel seçenekler sayfasından sesler seçildiğinde çalışacaktır.

en: How to display score of result
tr: Sonuç skoru nasıl görüntülenir

en: Specify count of months and save changes. Attention! it will remove submissions older than specified months permanently.
tr: Ay sayısını belirtin ve değişiklikleri kaydedin. Dikkat! Belirtilen aylardan daha eski gönderimleri kalıcı olarak kaldıracaktır.

en: Delete results older than 'X' the month
tr: ‘X’ ayından daha eski sonuçları sil

en: You can choose default question type which will be selected in the Add new question page.
tr: Yeni soru ekle sayfasında seçilecek olan varsayılan soru türünü seçebilirsiniz.

en: By correct answers count
tr: Doğru cevap sayısına göre

en: By percentage
tr: Yüzdeye göre

en: Display score
tr: Skoru göster

en: Allowed tags list
tr: İzin verilen etiketler listesi

en: Use HTML for answers
tr: Yanıtlar için HTML kullanın

en: Placeholder
tr: Yer belirtici

en: Choose whether the question category is active or not. If you choose Unpublished option, the question category won’t be shown anywhere on your website
tr: Soru kategorisinin aktif olup olmadığını seçin. Yayınlanmadı seçeneğini seçerseniz, soru kategorisi web sitenizin hiçbir yerinde gösterilmez

en: Provide more information about the question category
tr: Soru kategorisi hakkında daha fazla bilgi sağlayın

en: Title of the question category
tr: Soru kategorisinin başlığı

en: You can write text which will be shown in case of right answer.  It doesn’t work when you chose Quiz calculation option By Weight/points from Quiz Settings.
tr: Doğru cevap durumunda gösterilecek metni yazabilirsiniz.  Test Ayarları’ndan Ağırlık/puanlara göre Test hesaplama seçeneğini seçtiğinizde çalışmaz.

en: You can write text which will be shown in case of the wrong answer. It doesn’t work when you chose Quiz calculation option By Weight/points from Quiz Settings.
tr: Yanlış cevap durumunda gösterilecek metni yazabilirsiniz. Test Ayarları’ndan Ağırlık/puanlara göre Test hesaplama seçeneğini seçtiğinizde çalışmaz.

en: Provide descriptive or informative text about the question.
tr: Soru hakkında açıklayıcı veya bilgilendirici metin sağlayın.

en: Add extra information that can help users about the question.
tr: Kullanıcılara soru hakkında yardımcı olabilecek ekstra bilgiler ekleyin.

en: Choose whether the question is active or not. If you choose Unpublished option, the question won’t be shown anywhere on your website.
tr: Sorunun aktif olup olmadığını seçin. Yayınlanmadı seçeneğini seçerseniz, soru web sitenizin hiçbir yerinde gösterilmez.

en: You can choose your desired category prepared in advance.
tr: Önceden hazırlanmış istediğiniz kategoriyi seçebilirsiniz.

en: Multiple choice questions with one Correct answer, which will be displayed as Dropdown.
tr: Açılır menü olarak görüntülenecek bir Doğru yanıtı olan çoktan seçmeli sorular.

en: Multiple choice question with multiple Correct answers.
tr: Birden fazla Doğru cevabı olan çoktan seçmeli soru.

en: Multiple choice question with one Correct answer.
tr: Bir doğru cevabı olan çoktan seçmeli soru.

en: Choose the type of question.
tr: Soru türünü seçin.

en: Choose whether the quiz category is active or not. If you choose Unpublished option, the quiz category won’t be shown anywhere on your website.
tr: Test kategorisinin aktif olup olmadığını seçin. Yayınlanmadı seçeneğini seçerseniz, test kategorisi web sitenizin hiçbir yerinde gösterilmez.

en: Provide more information about the quiz category
tr: Test kategorisi hakkında daha fazla bilgi sağlayın

en: Title of the category
tr: Kategori başlığı

en: After enabling this option, logged in  user’s name and email will be autofilled in Information Form.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, oturum açan kullanıcının adı ve e-postası Bilgi Formunda otomatik olarak doldurulacaktır.

en: Data form for the user personal information. You can choose when the Information Form will be shown for completion.
tr: Kullanıcı kişisel bilgileri için veri formu. Bilgi Formunun doldurulması için ne zaman gösterileceğini seçebilirsiniz.

en: Description of the Information Form which will be shown at the top of the Form Fields.
tr: Form Alanlarının en üstünde gösterilecek olan Bilgi Formunun açıklaması.

en: Message for the users who aren’t included in the above-mentioned list.
tr: Yukarıda belirtilen listede yer almayan kullanıcılar için mesaj.

en: Role of the user on the website. Option accepts multiple values.
tr: Kullanıcının web sitesindeki rolü. Seçenek birden fazla değer kabul eder.

en: Quiz is available only for the users who have role mentioned in the list.
tr: Sınav yalnızca listede belirtilen role sahip kullanıcılar için kullanılabilir.

en: After enabling this option, only logged in users will be able to pass the quiz.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, yalnızca oturum açmış kullanıcılar testi geçebilecektir.

en: Show question category in each question.
tr: Her soruda soru kategorisini gösterin.

en: Show question category
tr: Soru kategorisini göster

en: Do you want to finish the quiz? Are you sure?
tr: Testi bitirmek istiyor musun? Emin misiniz?

en: Short Text
tr: Kısa Metin

en: Send Interval message to User
tr: Kullanıcıya Aralıklı mesaj gönder

en: Send Results to User
tr: Sonuçları Kullanıcıya Gönder

en: The number of users who can pass the quiz.
tr: Testi geçebilen kullanıcı sayısı.

en: You can choose how many users can pass the quiz.
tr: Testi kaç kullanıcının geçebileceğini seçebilirsiniz.

en: Limitation count of takers
tr: Kullanıcıları sınırlama sayısı

en: Show quiz category in quiz start page
tr: Test başlangıç sayfasında sınav kategorisini göster

en: Show quiz category
tr: Test kategorisini göster

en: Disable copy functionality in quiz page(CTRL+C) and Right-click
tr: Test sayfasında kopyalama işlevini devre dışı bırakın (CTRL+C) ve Sağ tıklayın

en: Enable copy protection
tr: Kopya korumasını etkinleştirin

en: The time which must spend the user to the quiz
tr: Kullanıcının test için harcaması gereken süre

en: The time which spent that the user passed the quiz
tr: Kullanıcının testi geçmesi için harcadığı süre

en: The average rate of the quiz of all time
tr: Tüm zamanların ortalama sınav oranı

en: The average score of the quiz of all time
tr: Tüm zamanların bilgi yarışmasının ortalama puanı

en: The message which must display on the result page depending from score
tr: Puana bağlı olarak sonuç sayfasında görüntülenmesi gereken mesaj

en: The quiz image which used for quiz start page
tr: Sınav başlangıç sayfası için kullanılan sınav görüntüsü

en: The date of the passing quiz
tr: Geçme sınavının tarihi

en: Maximum points which can get the user
tr: Kullanıcının alabileceği maksimum puan

en: The number of correct answers of the user
tr: Kullanıcının doğru cevap sayısı

en: The points of quiz which got the user
tr: Kullanıcıya ulaşan test puanları

en: The score of quiz which got the user
tr: Kullanıcının aldığı test puanı

en: The title of the quiz
tr: Testin başlığı

en: The E-mail the user entered into information form
tr: Kullanıcının bilgi formuna girdiği e-posta

en: The name the user entered into information form
tr: Kullanıcının bilgi formuna girdiği ad

en: Global Leaderboard Settings
tr: Global Liderlik Tablosu Ayarları

en: Color
tr: Renk

en: MAX
tr: MAKS

en: AVG
tr: ORT

en: Show user’s result
tr: Kullanıcının sonucunu göster

en: Users order by
tr: Kullanıcıları sırala

en: Width
tr: Genişlik

en: Users count
tr: Kullanıcı sayısı

en: Individual Leaderboard Settings
tr: Bireysel Liderlik Tablosu Ayarları

en: Message variables
tr: Değişken mesajlar

en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Enabled
tr: Etkin

en: User answer explanation
tr: Kullanıcı cevap açıklaması

en: Question background image
tr: Soru arka plan görüntüsü

en: Succeed
tr: Başarılı

en: You have not answered this question
tr: Bu soruya cevap vermediniz

en: The message will be displayed after submitting the quiz. You can use Variables (General Settings) to insert user data here. If you want to show results with points or with the number of correct answers, you need to use correspondent variables and enable the “Hide score” option.
tr: Mesaj, test gönderildikten sonra görüntülenecektir. Kullanıcı verilerini buraya eklemek için Değişkenleri (Genel Ayarlar) kullanabilirsiniz. Sonuçları puanlarla veya doğru cevap sayısıyla göstermek istiyorsanız, ilgili değişkenleri kullanmanız ve “Puanı gizle” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

en: Choose the design of the loader on the finish page after submitting. It will inherit the Quiz Text color from the Styles tab.
tr: Gönderdikten sonra bitiş sayfasında yükleyicinin tasarımını seçin. Stiller sekmesinden Sınav Metni rengini devralacaktır.

en: Display social media links at the end of the quiz to allow users to visit your pages in the Social media.
tr: Kullanıcıların Sosyal medyadaki sayfalarınızı ziyaret etmelerini sağlamak için testin sonunda sosyal medya bağlantılarını görüntüleyin.

en: Show the restart button at the end of the quiz for restarting the quiz and pass it again.
tr: Testi yeniden başlatmak ve tekrar geçmek için testin sonundaki yeniden başlat düğmesini gösterin.

en: Disable to show the user score with percentage on the finish page. If you want to show points or correct answers count, you need to tick this option and use Variables (General Settings) in the “Text for showing after quiz completion” option.
tr: Bitiş sayfasında kullanıcı puanını yüzde ile göstermeyi devre dışı bırakın. Puan veya doğru cevap sayısını göstermek istiyorsanız, bu seçeneği işaretlemeniz ve “Sınav tamamlandıktan sonra gösterilecek metin” seçeneğinde Değişkenleri (Genel Ayarlar) kullanmanız gerekir.

en: The redirection delay in seconds after the user submits the form. Value should be greater than 0.
tr: Kullanıcı formu gönderdikten sonra saniye cinsinden yeniden yönlendirme gecikmesi. Değer 0’dan büyük olmalıdır.

en: Save and new
tr: Kaydet ve yeni

en: Clear
tr: Temizle

en: The period of time when quiz will be active. When the date is out the expiration message will be shown.
tr: Testin aktif olacağı süre. Tarih bittiğinde sona erme mesajı gösterilecektir.

en: Background music will play while passing the quiz. Upload your own audio file for the quiz.
tr: Testi geçerken arka plan müziği çalacaktır. Test için kendi ses dosyanızı yükleyin.

en: Enable to show countdown timer in the browser tab.
tr: Geri sayım sayacını tarayıcı sekmesinde göstermeyi etkinleştirin.

en: Message before starting the quiz
tr: Teste başlamadan önce mesaj

en: Show countdown time in the quiz. It will be automatically submitted if the time is over.
tr: Testte geri sayım süresini gösterin. Süre bittiğinde otomatik olarak gönderilecektir.

en: Buttons will be replaced to icons.
tr: Düğmeler simgelerle değiştirilecektir.

en: User can change the question forward manually. If you want to make the questions required just disable this option.
tr: Kullanıcı ileri soruyu manuel olarak değiştirebilir. Soruları zorunlu hale getirmek istiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakın.

en: Allow user to clear the selected answer. Button will not be displayed if Show correct answers option is enabled.
tr: Kullanıcının seçilen yanıtı temizlemesine izin verin. Doğru cevapları göster seçeneği etkinleştirilmişse düğme görüntülenmeyecektir.

en: Enable clear answer button
tr: Cevabı temizle düğmesini etkinleştir

en: Allow user to finish the quiz early.
tr: Kullanıcının testi erken bitirmesine izin verin.

en: Enable finish button
tr: Bitir düğmesini etkinleştir

en: Show the progress bar by percentage.
tr: İlerleme çubuğunu yüzde olarak gösterin.

en: Show the last 5 reviews after rating the quiz.
tr: Testi değerlendirdikten sonra son 5 yorumu gösterin.

en: Comment and rate the quiz with up to 5 stars at the end of the quiz.
tr: Testin sonunda yorum yapın ve teste 5 yıldıza kadar puan verin.

en: Show the average rate of the quiz. It will be shown at the bottom of the start page of the quiz.
tr: Testin ortalama oranını gösterin. Testin başlangıç sayfasının altında gösterilecektir.

en: Show how many users passed the quiz. It will be shown at the bottom of  the start page of the quiz
tr: Kaç kullanıcının testi geçtiğini gösterin. Testin başlangıç sayfasının altında gösterilecektir

en: Show if the selected answer is right or wrong with green and red marks. To decide when the right/wrong answers will be shown go to “Show messages for right/wrong answers option”.
tr: Seçilen cevabın doğru veya yanlış olduğunu yeşil ve kırmızı işaretlerle gösterin. Doğru/yanlış cevapların ne zaman gösterileceğine karar vermek için “Doğru/yanlış cevaplar için mesaj göster seçeneği “ne gidin.

en: Enable Right to Left direction for the text. This option is intended for the Arabic language.
tr: Metin için Sağdan Sola yönünü etkinleştirin. Bu seçenek Arapça dili için tasarlanmıştır.

en: Show the number of the current question and the total amount of the question in the quiz. It will be shown on the right top corner of the quiz container. Example: 3/7.
tr: Geçerli sorunun numarasını ve testteki toplam soru miktarını gösterir. Test kabının sağ üst köşesinde gösterilecektir. Örnek 3/7.

en: Specify the design of the answers of question.
tr: Soru cevaplarının tasarımını belirtin.

en: Enable to take a specific amount of questions from the quiz randomly. For example, you can choose 20 questions from 50 randomly. Every time it will take different questions from the pool.
tr: Testten belirli miktarda soruyu rastgele almayı etkinleştirin. Örneğin, 50 soru arasından rastgele 20 soru seçebilirsiniz. Her seferinde havuzdan farklı sorular alacaktır.

en: The possibility of showing questions in an accidental sequence. It will show questions in random order. If you want to take a specific amount of questions from a pool of questions randomly you need to enable question bank option.
tr: Soruları tesadüfi bir sırayla gösterme imkanı. Soruları rastgele sırayla gösterecektir. Bir soru havuzundan belirli miktarda soruyu rastgele almak istiyorsanız, soru bankası seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

en: The possibility of showing the answers of the questions in an accidental sequence. Every time it will show answers in random order.
tr: Soruların cevaplarını tesadüfi bir sırayla gösterme imkanı. Her seferinde cevapları rastgele sırayla gösterecektir.

en: Enable to show the quiz title and description in the start page of the quiz(in the front-end).
tr: Sınav başlığını ve açıklamasını sınavın başlangıç sayfasında (arayüzde) göstermeyi etkinleştirin.

en: Field for entering your own CSS code. Example: p{color:red !important}
tr: Kendi CSS kodunuzu girmek için alan. Örnek: p{color:red !important}

en: Design of the progress bar which will appear on the finish page only. It will show the user’s score.
tr: Sadece bitiş sayfasında görünecek olan ilerleme çubuğunun tasarımı. Kullanıcının puanını gösterecektir.

en: The direction of the color gradient
tr: Renk gradyanının yönü

en: Color gradient of the quiz background
tr: Test arka planının renk gradyanı

en: Background image of the container. You can choose different images for each question from the Settings tab on the Edit question page. The background-size is set “Cover” by default for not scaling the image.
tr: Alanın arka plan görüntüsü. Soruyu düzenle sayfasındaki Ayarlar sekmesinden her soru için farklı görseller seçebilirsiniz. Arka plan boyutu, görüntüyü ölçeklendirmemek için varsayılan olarak “Cover” olarak ayarlanmıştır.

en: The color of the shadow of the quiz container
tr: Test kabının gölgesinin rengi

en: Quiz container border-radius in pixels. It accepts only numeric values.
tr: Piksel cinsinden Test alanı kenarlık yuvarlatması. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder.

en: It helps to configure the scale of the images inside the quiz in case of differences between the sizes.
tr: Boyutlar arasında farklılıklar olması durumunda test içindeki görüntülerin ölçeğini yapılandırmaya yardımcı olur.

en: Question image height in pixels. It accepts only number values.
tr: Piksel cinsinden görüntü yüksekliğini sorgular. Yalnızca sayı değerlerini kabul eder.

en: Question image width in pixels. Set it 0 or leave it blank for making it 100%. It accepts only numeric values.
tr: Piksel cinsinden görüntü genişliğini sorgular. 0 olarak ayarlayın veya %100 yapmak için boş bırakın. Sadece sayısal değerleri kabul eder.

en: It affects the images chosen from “Add Image” not from “Add media”  on the Edit question page.
tr: Soruyu düzenle sayfasındaki “Medya ekle” seçeneğinden değil “Resim ekle” seçeneğinden seçilen resimleri etkiler.

en: Quiz container max-width for mobile in percentage. This option will work for the screens with less than 640 pixels width.
tr: Mobil için test alanının maksimum genişliğini yüzde olarak sorgulayın. Bu seçenek 640 pikselden daha az genişliğe sahip ekranlar için çalışacaktır.

en: Quiz container width in pixels. Set it 0 or leave it blank for making a quiz with 100%  width. It accepts only numeric values.
tr: Test alanının piksel cinsinden genişliği. 100 genişlikte bir test yapmak için 0 olarak ayarlayın veya boş bırakın. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder.

en: The font size of the answers in pixels in the quiz. It accepts only numeric values.
tr: Testteki yanıtların piksel cinsinden yazı tipi boyutu. Yalnızca sayısal değerleri kabul eder.

en: Specify the text color inside the quiz and questions. It affects all kinds of texts and icons.
tr: Test ve soruların içindeki metin rengini belirleyin. Her türlü metin ve simgeyi etkiler.

en: Background color of the quiz box. You can also choose the opacity(alfa) level on the right side.
tr: Test kutusunun arka plan rengi. Ayrıca sağ tarafta opaklık (alfa) seviyesini de seçebilirsiniz.

en: Colors of the quiz main attributes (buttons, hover effect, progress bar, etc.).
tr: Test ana özelliklerinin renkleri (düğmeler, fareyle üzerine gelme efekti, ilerleme çubuğu vb.)

en: You can choose your preferred template and customize it with options below Elegant Dark, Elegant Light, Classic Dark, Classic Light, Rect Dark, Rect Light.
tr: Tercih ettiğiniz şablonu seçebilir ve aşağıdaki Zarif Koyu, Zarif Aydınlık, Klasik Koyu, Klasik Aydınlık, Rect Koyu, Rect Aydınlık seçenekleriyle özelleştirebilirsiniz.

en: The ordering of the questions will be the same as you chose. Also, you can reorder them after selection. There are no limitations for questions quantity.
tr: Soruların sıralaması sizin seçtiğinizle aynı olacaktır. Ayrıca, seçimden sonra yeniden sıralayabilirsiniz. Soru sayısı için herhangi bir sınırlama yoktur.

en: For inserting questions to the quiz you need to make questions first from the “Questions page” in the left navbar. After popup’s opening, you can filter and select your prepared questions for this quiz.
tr: Teste soru eklemek için öncelikle sol navigasyonda bulunan “Sorular sayfasından” soru hazırlamanız gerekmektedir. Popup açıldıktan sonra, bu test için hazırladığınız soruları filtreleyebilir ve seçebilirsiniz.

en: Display duration of right/wrong answers (in seconds) after answering the question.
tr: Soruyu yanıtladıktan sonra doğru/yanlış yanıtların süresini (saniye cinsinden) görüntüleyin.

en: Display duration of right/wrong answers (in seconds)
tr: Doğru/yanlış cevapların süresini görüntüleme (saniye cinsinden)

en: items
tr: öğeler

en: Published OR Unpublished. Choose whether the quiz is active or not. If you choose Unpublished option, the quiz won’t be shown anywhere in your website (You don’t need to remove shortcodes).
tr: Yayınlanmış VEYA Yayınlanmamış. Testin aktif olup olmayacağını seçin. Yayınlanmadı seçeneğini seçerseniz, test web sitenizin hiçbir yerinde gösterilmez (Kısa kodları kaldırmanıza gerek yoktur).

en: Category of the quiz. For making a category please visit Quiz Categories page from the left navbar.
tr: Testin kategorisi. Kategori oluşturmak için lütfen sol navigasyondan Test Kategorileri sayfasını ziyaret edin.

en: Provide more information about the quiz. You can choose whether to show it or not in the front end in the “Settings” tab
tr: Test hakkında daha fazla bilgi sağlayın. “Ayarlar” sekmesinde arayüzde gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz

en: Save
tr: Kaydet

en: Save and close
tr: Kaydet ve kapat

en: Result(s) deleted.
tr: Sonuç(lar) silindi.

en: Leaderboard
tr: Liderlik Tablosu

en: Erase Quiz data
tr: Test verilerini silme

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: User Page Settings
tr: Kullanıcı Sayfası Ayarları

en: Who will have permission to Quiz menu
tr: Test menüsü için kimin izni olacak

en: Questions default type
tr: Sorular varsayılan tip

en: Default parameters for Quiz
tr: Test için varsayılan parametreler

en: Shortcodes
tr: Kısa Kodlar

en: Quiz attribute deleted.
tr: Test niteliği silindi.

en: Changes saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: User IP
tr: Kullanıcı IP’si

en: WP User
tr: WP Kullanıcısı

en: Select User
tr: Kullanıcı Seçin

en: avg
tr: ort

en: votes
tr: oylar

en: No data
tr: Veri yok

en: The quiz has expired.
tr: Testim süresi doldu.

en: The quiz has expired!
tr: Testin süresi doldu!

en: Question weight
tr: Soru ağırlığı

en: Weight/Point
tr: Ağırlık/Nokta

en: By weight / points
tr: Ağırlığa / puana göre

en: By correctness
tr: Doğruluğa göre

en: Calculate the score of results by the selected method.
tr: Seçilen yönteme göre sonuçların puanını hesaplayın.

en: Calculate the score
tr: Skoru hesaplayın

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: If you choose 'User ID', the 'Limit users' option will not work for the not logged in users. It works only with 'Only for logged in users' option.
tr: ‘Kullanıcı ID’sini seçerseniz, ‘Kullanıcıları sınırla’ seçeneği oturum açmamış kullanıcılar için çalışmayacaktır. Sadece ‘Sadece oturum açmış kullanıcılar için’ seçeneği ile çalışır.

en: Limit users pass the quiz by IP or by User ID.
tr: Kullanıcıların testi IP veya Kullanıcı IDsine göre geçmesini sınırlayın.

en: Limit users by
tr: Kullanıcıları şu şekilde sınırlayın

en: Question Settings
tr: Soru Ayarları

en: The user has not answered this question.
tr: Kullanıcı bu soruyu yanıtlamadı.

en: Answer point
tr: Cevap noktası

en: Failed
tr: Başarısız

en: User answered
tr: Kullanıcı yanıtladı

en: Correct answer
tr: Doğru cevap

en: Duration
tr: Süre

en: Start date
tr: Başlangıç tarihi

en: Review
tr: İnceleme

en: Rate Score
tr: İnceleme Puanı

en: Quiz Information
tr: Sınav bilgileri

en: Guest
tr: Misafir

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Quiz max-width for mobile
tr: Mobil için testin maksimum genişliği

en: Show the Login form bottom of the message for not logged in users.
tr: Oturum açmamış kullanıcılar için mesajın altında Oturum Açma formunu gösterin.

en: Show Login form
tr: Giriş formunu göster

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Show title
tr: Başlığı göster

en: Show quiz head information
tr: Test temel bilgilerini göster

en: You can get your App Client ID and Client Secret from your App's the Basic Information page
tr: Uygulamanızın Temel Bilgiler sayfasından App Client ID ve Client Secret alabilirsiniz

en: Need Authorization
tr: Yetki Gerekiyor

en: Authorize
tr: Yetkilendir

en: Slack Authorization
tr: Slack Yetkilendirme

en: Your API URL and Key can be found in your account on the My Settings page under the "Developer" tab
tr: API URL’niz ve Anahtarınız hesabınızda “Geliştirici” sekmesi altındaki Ayarlarım sayfasında bulunabilir

en: We will send you all data from quiz information form with "AysQuiz" key by POST method
tr: Test bilgi formundaki tüm verileri “AysQuiz” anahtarı ile POST yöntemiyle size göndereceğiz

en: If you do not have any ZAP created, go <a href='%s' target='_blank'>%s</a>. Remember to choose Webhooks by Zapier as Trigger App.
tr: Oluşturulmuş herhangi bir ZAP'ınız yoksa <a href='%s' target='_blank'>%s</a> adresine gidin. Tetikleyici Uygulama olarak Webhooks by Zapier'i seçmeyi unutmayın.

en: You can get your API key and Client ID from your Account Settings page
tr: API key ve Client IDnizi Hesap Ayarları sayfanızdan alabilirsiniz

en: Email configuration
tr: E-posta yapılandırması

en: ActiveCampaign integration
tr: ActiveCampaign entegrasyonu

en: Slack integration
tr: Slack entegrasyonu

en: Zapier integration
tr: Zapier entegrasyonu

en: Campaign Monitor integration
tr: Campaign Monitor entegrasyonu

en: WooCommerce integration
tr: WooCommerce entegrasyonu

en: Select Channel
tr: Kanal Seçin

en: Slack conversation
tr: Slack görüşmesi

en: Enable Slack integration
tr: Slack entegrasyonunu etkinleştirin

en: Slack Settings
tr: Slack Ayarları

en: ActiveCampaign automation
tr: ActiveCampaign otomasyonu

en: Just create contact
tr: Sadece kişi oluşturun

en: ActiveCampaign list
tr: ActiveCampaign listesi

en: Enable ActiveCampaign
tr: ActiveCampaign’i Etkinleştir

en: ActiveCampaign Settings
tr: ActiveCampaign Ayarları

en: We will send you a test data, and you can catch it in your ZAP for configure it.
tr: Size bir test verisi göndereceğiz ve bunu yapılandırmak için ZAP’ınızda yakalayabilirsiniz.

en: Send test data
tr: Test verilerini gönder

en: Enable Zapier Integration
tr: Zapier Entegrasyonunu Etkinleştirin

en: Zapier Integration Settings
tr: Zapier Entegrasyon Ayarları

en: Select List
tr: Liste Seçiniz

en: Campaign Monitor list
tr: Campaign Monitor listesi

en: Enable Campaign Monitor
tr: Campaign Monitor Etkinleştir

en: Campaign Monitor Settings
tr: Campaign Monitor Ayarları

en: Integrations settings
tr: Entegrasyon ayarları

en: From Subject
tr: Gönderen Konu

en: From Name
tr: Gönderen İsim

en: From Email
tr: Gönderen Eposta

en: Email Configuration
tr: E-posta Yapılandırması

en: Additional Emails
tr: Ek E-postalar

en: This quiz has expired!
tr: Bu testin süresi doldu!

en: Expiration message:
tr: Süre bitiş mesajı:

en: End date:
tr: Bitiş tarihi:

en: Start date:
tr: Başlangıç tarihi:

en: Schedule the quiz
tr: Sınavı planlayın

en: Facebook profile or page link for showing after quiz finish.
tr: Sınav bittikten sonra göstermek için Facebook profil veya sayfa bağlantısı.

en: Facebook link
tr: Facebook bağlantısı

en: LinkedIn profile or page link for showing after quiz finish.
tr: Sınav bittikten sonra göstermek için LinkedIn profili veya sayfa bağlantısı.

en: LinkedIn link
tr: LinkedIn bağlantısı

en: Enable Social Media links
tr: Sosyal Medya bağlantılarını etkinleştirin

en: Custom HTML class for quiz container. You can use your class for adding your custom styles for quiz container.
tr: Test alanı için özel HTML sınıfı. Sınıfınızı, test alanı için özel stillerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

en: Custom class for quiz container
tr: Test alanı için özel sınıf

en: Right Bottom
tr: Sağ Alt

en: Right Center
tr: Sağ Orta

en: Right Top
tr: Sağ Üst

en: Center Bottom
tr: Orta Alt

en: Center Center
tr: Orta Orta

en: Center Top
tr: Orta Üst

en: Left Bottom
tr: Sol Alt

en: Left Center
tr: Sol Orta

en: Left Top
tr: Sol Üst

en: The position of background image of the quiz
tr: Testin arka plan görüntüsünün konumu

en: Background image position
tr: Arka plan görüntüsü konumu

en: Unset
tr: Ayarlanmamış

en: None
tr: Hiçbiri

en: Contain
tr: İçerir

en: Image sizing
tr: Görüntü boyutlandırma

en: Image Height
tr: Görüntü Yüksekliği

en: Image Width
tr: Görüntü Genişliği

en: Question image styles
tr: Soru görüntü stilleri

en: Exit
tr: Çıkış

en: The custom URL address for EXIT button in finish page.
tr: Bitiş sayfasındaki ÇIKIŞ düğmesi için özel URL adresi.

en: Exit button will be displayed in the finish page and must redirect the user to a custom URL.
tr: Çıkış düğmesi bitiş sayfasında görüntülenecek ve kullanıcıyı özel bir URL’ye yönlendirmelidir.

en: Enable Exit button
tr: Çıkış düğmesini etkinleştir

en: The URL for redirecting after the user submits the form.
tr: Kullanıcı formu gönderdikten sonra yönlendirilecek URL.

en: With stripes and animation
tr: Çizgiler ve animasyon ile

en: With stripes
tr: Çizgili

en: Rectangle
tr: Dikdörtgen

en: Rounded
tr: Yuvarlatılmış

en: Progress bar style
tr: İlerleme çubuğu stili

en: This is for just collecting data from users.
tr: Bu sadece kullanıcılardan veri toplamak içindir.

en: There will not be correct/incorrect answers.
tr: Doğru/yanlış cevaplar olmayacaktır.

en: So this question will be just a Survey question.
tr: Dolayısıyla bu soru sadece bir Anket sorusu olacaktır.

en: If you enable this option, this question will not be counted in the final score.
tr: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, bu soru nihai puana dahil edilmeyecektir.

en: No influence to score
tr: Skor üzerinde etkisi yok

en: For creating a question go
tr: Soru oluşturmak için

en: Quizzes Count
tr: Test Sayısı

en: Answers Count
tr: Cevap Sayısı

en: Questions Count
tr: Soru Sayısı

en: Count
tr: Sayısı

en: Redirect delay (sec)
tr: Yönlendirme gecikmesi (sn)

en: Redirect URL
tr: Yönlendirme URL’si

en: Redirect to custom URL after user submit the form.
tr: Kullanıcı formu gönderdikten sonra özel URL’ye yönlendirin.

en: Diagonal right to left
tr: Sağdan sola diyagonal

en: Diagonal left to right
tr: Soldan sağa diyagonal

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Gradient direction
tr: Gradyan yönü

en: Color 2 of the quiz background gradient
tr: Test arka plan gradyanının 2. rengi

en: Color 2
tr: Renk 2

en: Color 1 of the quiz background gradient
tr: Test arka plan gradyanının 1. rengi

en: Color 1
tr: Renk 1

en: Disable data storing in the database, and results will not be displayed on the 'Results' page (not recommended).
tr: Veritabanında veri depolamayı devre dışı bırakın ve sonuçlar ‘Sonuçlar’ sayfasında görüntülenmeyecektir (önerilmez).

en: Disable data storing in database
tr: Veritabanında veri depolamayı devre dışı bırakın

en: Create question
tr: Soru oluştur

en: On results page
tr: Sonuçlar sayfasında

en: and paste it at the desired place in the editor.
tr: ve düzenleyicide istediğiniz yere yapıştırın.

en: Shortcode text for editor
tr: Editör için kısa kod metni

en: You can enter your answer explanation
tr: Cevap açıklamanızı girebilirsiniz

en: You must log in to pass this quiz.
tr: Bu testi geçmek için giriş yapmalısınız.

en: If you love our plugin, please do big favor and rate us on
tr: Eklentimizi beğendiyseniz, lütfen büyük bir iyilik yapın ve bize puan verin

en: No more reviews
tr: Başka yorum yok

en: Load more
tr: Daha fazla yükle

en: Created by
tr: Tarafından oluşturuldu

en: Created on
tr: Oluşturuldu

en: Show quiz author in quiz start page
tr: Test başlangıç sayfasında sınav yazarını göster

en: Show quiz author
tr: Test yazarını göster

en: Show creation date in quiz start page
tr: Test başlangıç sayfasında oluşturma tarihini göster

en: Show quiz creation date
tr: Test oluşturma tarihini göster

en: By
tr: Yazan

en: Currency
tr: Para Birimi

en: Amount
tr: Miktar

en: Enable PayPal
tr: PayPal’ı Etkinleştir

en: PayPal Settings
tr: PayPal Ayarları

en: MailChimp list
tr: MailChimp listesi

en: Enable MailChimp
tr: MailChimp’i Etkinleştirin

en: MailChimp Settings
tr: MailChimp Ayarları

en: Answer font size
tr: Cevap yazı tipi boyutu

en: You can get your Client ID from
tr: Client IDyi şu adresten alabilirsiniz

en: MailChimp Username
tr: MailChimp Kullanıcı Adı

en: Integrations
tr: Entegrasyonlar

en: Orders
tr: Sıralamalar

en: Clear filters
tr: Filtreleri temizle

en: Number
tr: Sayı

en: Select music
tr: Müzik seç

en: Enable Background music
tr: Arkaplan müziğini etkinleştir

en: here
tr: buraya

en: Add custom fields
tr: Özel alanlar ekle

en: For creating custom fields click
tr: Özel alanlar oluşturmak için

en: PayPal integration
tr: PayPal entegrasyonu

en: Copy content protection
tr: Kopya içerik koruması

en: Mailchimp integration
tr: Mailchimp entegrasyonu

en: Autofill logged-in user data
tr: Oturum açmış kullanıcı verilerini otomatik doldurma

en: Animation effect of transition between questions
tr: Sorular arası geçişlerde animasyon etkisi

en: Animation effect
tr: Animasyon efekti

en: Completed count
tr: Tamamlanan sayısı

en: Created
tr: Oluşturuldu

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: The average score is
tr: Ortalama puan şöyledir

en: Enable restart button
tr: Yeniden başlat düğmesini etkinleştir

en: Restart quiz
tr: Testi yeniden başlat

en: Quiz has been deleted
tr: Test silindi

en: Code include
tr: Kod şunları içerir

en: For select questions click on question row and then click "Insert questions" button
tr: Soruları seçmek için soru satırına tıklayın ve ardından “Soruları ekle” düğmesine tıklayın

en: Checkbox
tr: Onay kutusu

en: Check
tr: Onayla

en: Question explanation
tr: Soru Açıklaması

en: Show timer on page tab
tr: Sayfa sekmesinde zamanlayıcıyı göster

en: The color of the quiz container border
tr: Test alani kenarlığının rengi

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: The style of quiz container border
tr: Test alani kenarlığının stili

en: Border style
tr: Kenarlık stili

en: The width of quiz container border
tr: Test alani kenarlığının genişliği

en: Border width
tr: Kenarlık genişliği

en: Allow quiz container border
tr: Test alani kenarlığına izin ver

en: Quiz container border
tr: Test alani kenarlığı

en: Rate Us
tr: Bizi Değerlendirin

en: Wow!!! Excellent job!! Your quizzes was passed by more than %s people!!
tr: Wow!!! Mükemmel iş!! Testleriniz %s insandan daha fazla geçildi!!

en: Text which will notify user that he can submit a feedback
tr: Kullanıcıya geri bildirim gönderebileceğini bildiren metin

en: Rating form title
tr: Derecelendirme formu başlığı

en: The shadow color of answers container
tr: Cevap alanının gölge rengi

en: Box shadow color
tr: Kutu gölge rengi

en: Allow quiz container box shadow
tr: Test alanı kutusu gölgesine izin ver

en: Please click the stars to rate the quiz
tr: Testi değerlendirmek için lütfen yıldızlara tıklayın

en: Rated
tr: Derecelendirildi

en: Please feel free to use our other awesome plugins!
tr: Lütfen diğer harika eklentilerimizi kullanmaktan çekinmeyin!

en: Show the last 5 reviews
tr: Son 5 incelemeyi göster

en: Show quiz average rate
tr: Test ortalama puanını göster

en: Rate
tr: Değerlendirme

en: No rate provided
tr: Değerlendirilmemiş

en: No review provided
tr: İnceleme sağlanmadı

en: Send feedback
tr: Geri bildirim gönderin

en: Enable quiz assessment
tr: Test değerlendirmesini etkinleştirin

en: Form Fields
tr: Form Alanları

en: Quiz is available only for the users mentioned in the list.
tr: Test yalnızca listede belirtilen kullanıcılar için geçerlidir.

en: Message for those who haven’t logged in
tr: Giriş yapmamış olanlar için mesaj

en: Leave current page and go to the link provided after X second
tr: Mevcut sayfadan çıkın ve X saniye sonra verilen bağlantıya gidin

en: For leave current page and go to the link provided
tr: Mevcut sayfayı terk etmek ve verilen bağlantıya gitmek için

en: Message for those who have passed the quiz
tr: Testi geçenler için mesaj

en: Show average score according to all results of the quiz
tr: Testin tüm sonuçlarına göre ortalama puanı gösterin

en: Show all questions with right and wrong answers after quiz
tr: Testten sonra tüm soruları doğru ve yanlış cevaplarıyla gösterin

en: Show score via progressbar
tr: İlerleme çubuğu aracılığıyla skoru göster

en: User can change the question backward manually
tr: Kullanıcı soruyu geriye doğru manuel olarak değiştirebilir

en: Number of randomly selected questions
tr: Rastgele seçilen soru sayısı

en: Field for entering your own CSS code
tr: Kendi CSS kodunuzu girmek için alan

en: Quiz minimal height in pixels
tr: Testin piksel cinsinden minimum yüksekliği

en: Title of the quiz
tr: Testin başlığı

en: Add image to the starting page of the quiz
tr: Testin başlangıç sayfasına resim ekleyin

en: Hide score
tr: Skoru gizle

en: Show passed users count
tr: Geçen kullanıcı sayısını göster

en: Show questions counter
tr: Soru sayacını göster

en: For 100% leave blank
tr: %100 için boş bırakın

en: Loading...
tr: Yükleniyor…

en: This feature is available only in
tr: Bu özellik yalnızca

en: Certificate body
tr: Sertifika içeriği

en: Certificate title
tr: Sertifika başlığı

en: E-mail and Certificate settings
tr: E-posta ve Sertifika ayarları

en: Information Form title
tr: Bilgi Formu başlığı

en: Limitation of Users
tr: Kullanıcıların Sınırlandırılması

en: Question count per page
tr: Sayfa başına soru sayısı

en: Modern Dark
tr: Modern Koyu

en: Modern Light
tr: Modern Aydınlık

en: This property available only in pro version
tr: Bu özellik yalnızca pro sürümde mevcuttur

en: E-Mail, Certificate
tr: E-Posta, Sertifika

en: User Data
tr: Kullanıcı Verileri

en: Limitation Users
tr: Kullanıcı Kısıtlamaları

en: Results Settings
tr: Sonuç Ayarları

en: Wrong shortcode initialized
tr: Yanlış kısa kod başlatıldı

en: Share Dialog
tr: Diyaloğu Paylaş

en: Select an answer
tr: Bir cevap seçin

en: Redirecting after
tr: Sonrasında yeniden yönlendirme

en: You need to add questions
tr: Soru eklemeniz gerekiyor

en: Permission Denied
tr: İzin Reddedildi

en: Phone Number
tr: Telefon Numarası

en: Show the Social buttons
tr: Sosyal paylaşım düğmelerini göster

en: Your score is
tr: Puanınız

en: Submit
tr: Gönder

en: Question Default Title
tr: Soru Varsayılan Başlık

en: Build your quiz in a few minutes
tr: Testinizi birkaç dakika içinde oluşturun

en: Filter
tr: Filtre

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Buy now
tr: Şimdi satın al

en: Results with charts
tr: Grafiklerle sonuçlar

en: Send email to admin
tr: Yöneticiye e-posta gönderin

en: Send mail to user
tr: Kullanıcıya posta gönder

en: Export and import questions
tr: Soruları içe ve dışa aktar

en: Reports in dashboard
tr: Gösterge tablosundaki raporlar

en: Unlimited sites
tr: Sınırsız site

en: Support for
tr: Destek için

en: Lifetime
tr: Ömür boyu

en: 12 months
tr: 12 ay

en: Upgrade for
tr: Yükseltme

en: Free
tr: Ücretsiz

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Business
tr: İş Dünyası

en: Personal
tr: Kişisel

en: Send Mail To Admin
tr: Yöneticiye Posta Gönder

en: Certificate pass score
tr: Sertifika geçiş puanı

en: Send Certificate To User
tr: Kullanıcıya Sertifika Gönder

en: Mail message
tr: Posta mesajı

en: Send Mail To User
tr: Kullanıcıya Posta Gönder

en: Required Fields
tr: Gerekli Alanlar

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Before Quiz
tr: Testten Önce

en: After Quiz
tr: Testten Sonra

en: Information form
tr: Bilgi formu

en: User Information
tr: Kullanıcı Bilgileri

en: Note
tr: Not

en: Timer seconds
tr: Zamanlayıcı saniye

en: Enable Timer
tr: Zamanlayıcıyı Etkinleştir

en: Use arrows instead of buttons
tr: Düğmeler yerine okları kullanın

en: Enable previous button
tr: Önceki düğmesini etkinleştir

en: Enable next button
tr: Sonraki düğmesini etkinleştir

en: Enable percent view
tr: Yüzde görünümünü etkinleştir

en: Enable live progress bar
tr: Canlı ilerleme çubuğunu etkinleştir

en: Enable progress bar
tr: İlerleme çubuğunu etkinleştir

en: Show correct answers
tr: Doğru cevapları göster

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: Only for selected user role
tr: Yalnızca seçilen kullanıcı rolü için

en: Only for logged in users
tr: Yalnızca oturum açmış kullanıcılar için

en: Redirect delay
tr: Yönlendirme gecikmesi

en: Message
tr: Mesaj

en: This option allows to block the users who have already passed the quiz.
tr: Bu seçenek, testi zaten geçmiş olan kullanıcıların engellenmesini sağlar.

en: Limit Users
tr: Kullanıcıları Sınırla

en: Use RTL Direction
tr: RTL Yönünü Kullanın

en: Answers view
tr: Yanıtlar görünüm

en: Enable question bank
tr: Soru bankasını etkinleştirin

en: Enable randomize questions
tr: Soruları rastgele ayarlamayı etkinleştirin

en: Enable randomize answers
tr: Yanıtları rastgele ayarlamayı etkinleştirin

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Rect Light
tr: Rect Aydınlık

en: Rect Dark
tr: Rect Koyu

en: Questions count
tr: Soru sayısı

en: Classic Light
tr: Klasik Aydınlık

en: Classic Dark
tr: Klasik Koyu

en: Elegant Light
tr: Zarif Aydınlık

en: Elegant Dark
tr: Zarif Koyu

en: Quiz Styles
tr: Test Stilleri

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Styles
tr: Stiller

en: General
tr: Genel

en: Select Category
tr: Kategori Seçiniz

en: Import
tr: İçeri Aktar

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Example
tr: Örnek

en: This property aviable only in pro version
tr: Bu özellik yalnızca pro sürümde kullanılabilir

en: Question hint
tr: Soru ipucu

en: Add
tr: Ekle

en: Prev
tr: Önceki

en: Finish
tr: Bitir

en: Next
tr: Sonraki

en: See Result
tr: Sonuçları Gör

en: Quiz attribute .
tr: Test niteliği .

en: Please select your quiz from dropdown
tr: Lütfen açılır menüden testinizi seçin

en: Quiz Maker by AYS
tr: AYS’den Quiz Maker

en: The Best Quiz Maker Ever
tr: Şimdiye Kadarki En İyi Test Yapıcı

en: Select Quiz
tr: Test Seçiniz

en: Title Alignment
tr: Başlık Hizalama

en: Enter the quiz title
tr: Test başlığını girin

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Quiz Title
tr: Test Başlığı

en: Build your quiz in few seconds
tr: Testinizi birkaç saniye içinde oluşturun

en: Category status
tr: Kategori durumu

en: Question status
tr: Soru durumu

en: Question category
tr: Soru kategorisi

en: Quiz width
tr: Test genişliği

en: Text
tr: Metin

en: Max
tr: Maks

en: Intervals
tr: Aralıklar

en: Image
tr: Görsel

en: Phone
tr: Telefon

en: Email
tr: Eposta

en: Name
tr: İsim

en: Score
tr: Puan

en: End
tr: Bitiş

en: Start
tr: Başlangıç

en: There are no results yet.
tr: Henüz bir sonuç yok.

en: Result
tr: Sonuç

en: Results for
tr: Sonuçlar şunun için

en: Results
tr: Sonuçlar

en: PRO Features
tr: PRO Özellikler

en: Quiz min-height
tr: Test min-yükseklik

en: Quiz Color
tr: Test Rengi

en: Question duplicated.
tr: Soru çoğaltıldı.

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: There are no question categories yet.
tr: Henüz soru kategorisi bulunmamaktadır.

en: Published
tr: Yayınlandı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit quiz
tr: Testi düzenle

en: Add new quiz
tr: Yeni test ekle

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Edit category
tr: Kategoriyi düzenle

en: Add new category
tr: Yeni kategori ekle

en: Answer
tr: Cevap

en: Correct
tr: Doğru

en: Unpublished
tr: Yayınlanmamış

en: Delete
tr: Sil

en: Ordering
tr: Sıralama

en: Answers
tr: Cevaplar

en: Dropdown
tr: Açılır

en: Checkbox( Multiple )
tr: Onay Kutusu( Çoklu )

en: Radio
tr: Radyo

en: Question type
tr: Soru türü

en: Unpublish
tr: Yayından Kaldır

en: Publish
tr: Yayınla

en: Edit Image
tr: Görseli Düzenle

en: Edit question
tr: Soruyu düzenle

en: Add new question
tr: Yeni soru ekle

en: Add Image
tr: Görsel Ekle

en: Quizzes
tr: Testler

en: BUY NOW!
tr: ŞİMDİ SATIN AL!

note: Author of the plugin
en: Quiz Maker team
tr: Quiz Maker ekibi

en: Quiz saved.
tr: Test kaydedildi.

en: Quiz created.
tr: Test oluşturuldu.

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: There are no quizzes yet.
tr: Henüz sınav yok.

en: Quiz
tr: Test

en: Quiz category deleted.
tr: Test kategorisi silindi.

en: Quiz category saved.
tr: Test kategorisi kaydedildi.

en: Quiz category created.
tr: Test kategorisi oluşturuldu.

en: Quiz Categories
tr: Test Kategorileri

en: Quiz Category
tr: Test Kategorisi

en: Question deleted.
tr: Soru silindi.

en: Question saved.
tr: Soru kaydedildi.

en: Question created.
tr: Soru oluşturuldu.

en: Type
tr: Tür

en: Category
tr: Kategori

en: There are no questions yet.
tr: Henüz soru yok.

en: Questions
tr: Sorular

en: Question
tr: Soru

en: Question category deleted.
tr: Soru kategorisi silindi.

en: Question category saved.
tr: Soru kategorisi kaydedildi.

en: Question category created.
tr: Soru kategorisi oluşturuldu.

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Title
tr: Başlık

en: There are no quiz categories yet.
tr: Henüz test kategorisi bulunmamaktadır.

en: Question Categories
tr: Soru Kategorileri

en: Question Category
tr: Soru Kategorisi

en: Select questions
tr: Soruları seçin

en: Settings
tr: Ayarlar
